Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nézi le sok lovas a...

Miért nézi le sok lovas a kutyásokat?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, őszintén érdekel a válasz. Tudom hogy vannak akiknek nem ilyen idióta, beszűkült látókörük van, és olyanok is, akik tökéletes harmóniában élnek együtt lovakkal és kutyákkal, velük semmi bajom nincs. Viszont benne vagyok több facebookos lovas csoportban (szeretem a lovakat, érdekel sok minden ami velük kapcsolatos), többek között itt is viszont nagyon furcsa esetekkel találkozom. Ha valamilyen módon szóba kerülnek a kutyák, a kutyázás, sok lovas embertől lenéző véleményeket lehet olvasni. Hasonlóval már élőben is találkoztam. Ezek a lovasok folyton azzal jönnek, hogy ők egy 500 kilós állattal építenek ki kapcsolatot, meg felháborodnak, ha azt mondják hogy a lovaglás nem sport, de röhögnek ha azt mondják nekik, hogy a kutyázás is lehet sport. Miért nem vesznek minket komolyan? Azért, mert mi csak 2-80 kilós állatokkal foglalkozunk?

Pedig ugyanúgy ötkor kelünk, hogy suli előtt még tudjunk foglalkozni a kutyussal, ugyanúgy nem kelünk hétvégén sem tízkor, a kutyáknak ugyanúgy el kell nyerni a bizalmát és a tiszteletét, hogy igazán erős kötelék alakulhasson ki köztünk. Kutyásként nekünk is folyton tanulnunk kell, mi is minél több időt igyekszünk a kedvencünkkel tölteni, mi is elköltünk rájuk ha nem is milliókat, de több százezret egy-két év alatt. Na és persze a kutyánk a család tagja, a falkánk része, vele teljes az életünk. A kutyatartás szintén nem hobbi, sokkal több annál. A kutyát megfelelően nevelni és tanítani sem olyan egyszerű feladat, mint amilyennek egy kívülállónak tűnik. Nekik is lehetnek rossz napjaik, ők is kamaszodnak. Közöttük is vannak könnyebb és nehezebb esetek, megadóbb és dominánsabb, szófogadóbb és makacsabb, gazdimániásabb és függetlenebb egyedek. Nincs semmilyen téren olyan séma, amit minden kutyára rá lehetne húzni, éppen ezért minden gazdinak hatalmas feladata van. A kutyákkal is számtalan sportot lehet űzni a vizsgákon és azokon alapuló versenyektől (BH,IPO) kezdve a dog dancingen, a canicrosson, a bikejöringen, a frisbee-n, az agilityn keresztül, a kiállításokon(!), az obediencen, a mantrailingen, a flyballon, a szánhúzáson, a coursingen át a súlyhúzásig és a kötélhúzásig. Ezek mindegyike fizikálisan és mentálisan is igénybe veszi a kutyust és gazdáját egyaránt, rengeteg felkészülést igényelnek. Akárcsak például a díjugratás vagy a díjlovaglás.

Persze a két faj nem összehasonlítható, de nem értem, miért alakult ki sok lovas részéről az a téves képzet, hogy a kutyás társadalom nem ér annyit, mint ők.

Annyira felhúztam magam múltkor egy enyhén nagyképű lányon, hogy muszáj a témát felvetnem. Magyarázatot várok :)

Írhatjátok, hogy csak maradjak csendben mert nincs lovas múltam - ez tény. Soha nem lovagoltam, nincs saját lovam, a legjobb barátnőmnek van egy.



2015. nov. 7. 13:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

11:38 az mióta egy teljesítmény, hogy valaki hazafi? Úgy beszélsz mintha ez lenne az egyetlen érdem a világon. Mintha ez egyáltalán érdem lenne.


'Magyarnak lenni szembeszállni mindennel!' - Na ez az amit a magyarok túlzásba visznek. Mindenkivel szembeszállni, akkor is ha beled*glenek, saját társaikkal is, mindenkit és mindent utálni ami más mint ők, és aztán csodálkoznak, hogy itt tartanak és egyesek inkább más otthont keresnek...

2015. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Te is sok lovardába jársz. Lehet egy lovardai kutya jobban érzi magát akár koszosan meg mocskosan is mint egy láncravert pinanyalónak használt "rabkutya" akit ugyan naponta dögönyöznek még sincs szabadsága. Kutya is megtud harapni meg széttépni,de amikor egy lovat akarnak térdeltetni meg fektetgetni tudás nélkül "mert én már kutyával elértem ugyanezt és azzal ment" az már kicsit irónikusan hülyeség.A ló menekülő állat,ha veszélyt érez és elszabadul azért nagyobb ereszdelahajamat lehet belőle mint ha egy puli megrántja a kezedbe a pórázt... De úgyis megint csak az ellentétek vannak és a nagy "összetartás" mutatkozik megint meg. A lószart eltudod ásni a kertbe,még hasznos is,a kutyaszarba belelépni a SAJÁT kapudba kocsiból kiszállva frenetikus élmény lehet valakinek de én köszi nem kérek belőle. És egyenlőre még mindig több kutyást látok más elé vinni szaratni az állatot mint lovast.
2015. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Aha, szóval még nekem kéne az idegen lovak után szaladgálni és elásni a kertemben a sz*rukat? :D A s*ggüket ne csókoljam meg, amiért kegyeskedtek odatojni? :D Bocs de van saját trágyánk, igaz nem nagybecsű lovaktól, csak más növényevőktől, és nem kell másé. :D

Amúgy meg te is csak oda jutsz, hogy a lovak a jobbak. De akkor legyen már legalább valami normális érved. Az, hogy a lónak a trágyája hasznos, nem a ló érdeme, ahogy az sem a kutya gonoszsága, hogy az övé nem, és hogy a gazdája hol kakiltatja. Mint ahogy az előbb is mondtam, az szintén morbid dolog, hogy azon versenyzünk ki a veszélyesebb. Igen, a ló böhöm nagy állat. És? Ettől nem lesz jobb se több... Igen, sok kutyaürülék van. Megsúgom ennek a titkát: több kutyát tartanak mint lovat, és adottságai miatt több helyen elterjedhet, mint egy ló akinek igen specifikus igányei vannak, ami miatt nem sok helyen lehet vele találkozni. Ennyi. Ez megint nem magyarázza, hogy miért lenne jogos a lovasok lenézése.

Szerintem is butaság azt hinni, hogy értenek a lovakhoz, csak mert a kutyákkal sikerült valami. Ugyanakkor a legtöbb ártatlan utcai kutyasétáltató magasról tesz a lovakra vagy a kiképzésükre. Ellenben olyan lovassal nem eggyel találkoztam (pl te, ahogy nézem) aki meg volt róla győződve, hogy ő ért a kutyákhoz a lovak miatt. Mert hogy az egyszerű és alacsonyabb rendű mint a lókiképzés... Aha. A kettő állatnak semmi köze egymáshoz. A kutyák nem lovak, nem egy bazi nagy legelőre vágynak, hanem egy ember közelségére és közösségére. Na persze ha ember nincs akkor megoldják máshogy... Arra meg gondoltál már, hogy esetleg, talán, elképzelhető, hogy a láncra kötött meg a lovardai senki kutyája között vannak normális átmenetek? Ez is a lovasok agymenése, hogy ők maguk a megtestesült szent anyatermészet, csak mert a ló a szobában nem fér el, ezért muszáj kivonszolni magad hozzá, neadjisten még terepre is menni vele.

2015. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Igazi okos magyar vagy :) akkor gyere és edd meg a kutyád szarát,ígérem onnantól mindig lapáttal meg talicskával fogok lovagolni. Mondjuk lehet tőled nagy elvárás h elásd a lószart ha eddig még saját magadat sem sikerült.
2015. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Primitív magyar csicska
2015. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
71 es hülye: De ahhoz képest h a lovas nézi le a kutyást most mindenáron azért megy a harc h a lovasok legyenek a szemétládák a kutyások részéről.. Most akkor ki néz le kit ,idióta?! Senki nem mondta h kisebb rendű faj a kutyás,arról meg h neked kisebbségi komplexusod van senki nem tehet,és igen,még mindig több kutyaszarba lépek mint lószarba és mindig több neveletlen dög támadott meg a hülye tehetetlen gazdájától elrohanva mint ló. Te konkrétan azért harcolsz h lenézzenek ,arra élvezel h rinyálhass "jaj szegény kutyás vagyok lenéznek a csúnya rossz lovasok" azt te pocskondiázod őket te szerencsétlen.
2015. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok magyar. :) Miért kéne idegenek sz/rát elásnom??? Semmi közöm hozzá. Te talán elásod másét? Azzal meg nem tudom miért engem cs*sztetsz, hogy MÁSOK nem szedik fel a kutyájuk után. Én most mégis mit tegyek velük így ismeretlenül? Ha már itt tartunk azt is k*rvára bírom amikor király lovasok direkt felugrasztják a macskámat, majdnem széttapossák és röhögnek rajta mint a p*rasztok.

A kérdés arra irányult, hogy miért nézik le a lovasok a kutyázást. Erre pedig az nem válasz, hogy "azéér meeeer sok a kutyasz*r amit a bunkó gazda nem szed fel és ráadásul még képes ez a mocsok kutya környezetre ártalmasat tojni"

2015. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Énis tapasztaltam már ilyet hogy az eggyik lenézi a másikat! De ilyenekkel nem kell foglalkozni!

Számomra a kutya és a ló is ugyan olyan értékekkel bír,mind a kettőt szeretem! Van egy Tinker és egy Arab lovam,az Arabbl nyertem versenyeket és lószemlét is. Meg van egy Amerikai Staffordshier Terrierem,vele is 18-ból 2 lettem ügyeségin és engedelmességin.

2015. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!