Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sehogy nem tudok a lovon...

KisHörcsög10 kérdése:

Sehogy nem tudok a lovon maradni ügetésben, mindig kipattogok a nyeregből. Esetleg valami tanács? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Szóval, én most kezdtem komolyabban a lovaglást, szombatra készülök a második órámra :) Sári, az oktatóm lova nagyon aranyos, és imádom ♥ Valószínűleg szombaton is őt kapom :) Egy problémám lenne, nagyon pattogós ügetése van, és kezdőként tényleg nehéz megmaradni a nyeregben (tanügetésnél tartok) :/ Próbálom a lábammal szorítani, de akkor belecsúszik a lábam a kengyelbe, ha a lábfejemre figyelek, már nem tudom annyira térddel, combbal szorítani, és rögtön össze-vissza pattogok. Néha megpróbáltam, hogy "beleállok" a kengyelbe, vagyis, hogy a súlyom nagy részét a kengyelre teszem, nem a nyeregbe ülök bele, de az sem akar annyira sikerülni :/ Próbálom biciklizés közben gyakorolni a helyes lábtartást, (sarkat lenyom, lábujjtőnél a kengyel, ez esetben a pedál :D )és a "lépcsős módszerrel" nyújtani a boka körüli inakat, hogy természetesebbnek érezzem :D Persze, tudom, első pár órán nem lesz mindenki profi, csak zavar, hogy fejben nagyon el tudom képzelni, gyakorlatban pedig nagyjából semmi nem sikerül úgy :/ Valami tanács, hogy hogyan sikerülne megmaradnom a nyeregben pattogás nélkül, és hogy az egész lazábban menjen? :) Köszönöm mindenkinek! ☺



2015. nov. 11. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"az pedig az, hogy ne rángasd a kantárt és nem pedig az ügetés!!!!"

Először nem ártana megtanulni ülni, nem, kislány? Minden jármodban, könnyítve, kiülve és csak ezután jöhet az irányítás. Eléggé logikus még akkor is, ha te ilyenről még nem hallottál...


Egyébként meg simán lehet ügettetni az első órán is, ha nincs benne félelem lépéskor, mert lépésben kezdőként olyan sokmindent nem tud tanulni, viszont sok lovon töltött óra szükséges ahhoz, hogy a megfelelő érzést megtalálja, az elméleti alapoktól függetlenül.

2015. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%
Nekem pl oktatóm sem volt soha mégis lovaglok! Sok gyakorlás,ráfogsz érezni !
2015. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó... Van aki "normálisan", mindent tudnivalót szeretne elsajátítani a lovaglásról, az összes segítsęgadást, a tökéletes, szép, biztos ülést, minden jármódban, esetleg szakágakat, az alap díjlovas dolgokat....stb. nem csak lötyögni a lóval, és mindenhol hangoztatni hogy mekkora lovas vagyok.... A fent említetteket pedig bizony /aki nem belecsöppen beleszületik egy lovas családba/ csak egy jó, profi, tapasztalt edzővel fogja megtanulni. És a profi edző alatt nem a mindenféle "egy ismerősömnek vannak lovai, és...." "rögtön mentünk terepre..." stb-stb kamu edzőre, meg lovardákra gondolok. Az én edzőm mindig azt mondja, hogy egy lovas mindig tanul, holtáig tanul. Addig amíg szőrén,zabla, szár, minden nélkül, full.vágtában, nézelődve nem tudsz biztosan menni a lóval, addig csak lovagolni tanulsz, túlélsz a lovon, 35 éve lovagol, és profi szinten versenyzik, és ő sem magától tanult lovagolni....
2015. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
igazábol ha még a második órád van akkor nem csoda hogy pattogsz..De szerintem az jó megoldás lenne ha nyereg nélkül...De ha még tényleg kezdő vagy akkor inkább még tanulgass egy picit :)
2015. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti! Normálissan lovagolok énis és versenyzem. Apám családja lovas!!
2015. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
utolsó, leírtad Te is. Apukád felől Te lovas családba születtél, ezért nem kell Neked edző. De a hozzászólásodból az jött le, hogy nem kell edző, Neked se volt...
2015. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az a lényeg ,hogy nyugodtan dőlj hátra,,és a válaidat nyugodtan engedd el.
2016. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!