Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség kéne nyereg választás...

Segítség kéne nyereg választásban! Haflinger lóhoz kéne nyereg. De milyen nyerget vegyek?

Figyelt kérdés
Haflinger lovam van. Most veszek először nyerget, de nem tudom hogy póni vagy inkább lónyereg kéne. Kinek van haflingere? És milyen nyerget használ?

2015. dec. 25. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó hamar meglett a ló, pár napja még azt kérdezted hogy jó lenne-e első fajtának. Egyébként a póni is ló, vagy nem értem ezt hogy póni vagy lónyereg... De szerintem nem póninak való nyereg kéne, de ez függ a lovad magasságától is.
2015. dec. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :) A lovat pedig karácsonyra kaptam :)
2015. dec. 25. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A seggedhez mérten vegyél nyerget.
2015. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A hafikra elég nehéz nyerget találni, illetve minden széles hátú és alacsonymarú lóra. A nyereg vásárlás nagyban függ a penztarcadtol. A legcélszerűbb nyerget csináltatni kifejezetten az ő hátára, az a 100%-os megoldás, de ez persze nem olcsó dolog, és már csak felnőtt, teljesen kifejlett ló esetében érdemes. Ha nem zárkózol el a váz nélküli nyergektől az sem rossz, főleg egy Barefoot nyereg lenne a legjobb szerintem, hogyha nem jó a lovad hátára akkor vissza is veszik. De ha találsz egy használt eladó nyerget, akkor mindenképpen próbáld a lovarda, vagy ha erre nincs lehetőség a távolság miatt olyannal üzletelj, aki vissza veszi ha nem stimmel, vagy esetleg ő elviszi házhoz kipróbálni. Nekem jelenleg egy magas marú telivérem van, de előtte egy sodrott lovam volt, akire aztan az eg világon nem volt jo semmilyen nyereg. :D De én egy Daslö szintetikust használtam aminek cserélhető marvasa van, de a legszélesebbel is kellett nyeregemelő. Az meg hogy a seggedhez mérd az sem egy utolsó szempont, de a lóra kell hogy stimmeljen. A póni és a ló nyereg közötti különbség csak az ülőfelület méretében különbözik, ló nyerget vegyél. Remélem segítettem, de ha kérdésed maradt adok szívesen facebook elérhetőséget. :)
2015. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én lovagolok Haflingit, szimpla angol és western-nyereggel is. Póninyeregre semmi szükség.
2015. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nóniusz30 nagyon köszönöm a válaszodat, igazán segített! És a töbieknek is köszönöm a választ. :)
2015. dec. 27. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!