Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baj, mi történt?

Mi lehet a baj, mi történt?

Figyelt kérdés

2 éves kanca csikóm teljesen nyugodt ló,mindenhol simogathatom. Viszont most amint hozzáérek a hasához(csípője-horpasz alatt),felemeli a lábát,mintha rúgni akarna. Enni ugyan úgy eszik szénát,inni is iszik..Az orvos ma nem ügyel,nem tudom kihívni,fel se veszi a telefont és csak ez az egy doki van...

Nagyon furcsállom a csípőjénél a hasát,mintha lenne egy mélyedés..Tudom,hogy a lovaknak van ,horpaszuk'de nem tudom,furi. Kerek hasa van és az a horpasz akkor is fura...Első lovam,gőzöm sincs,hogy mit tegyek..

Negatív kommenteket nem kérek,köszönöm


2016. márc. 23. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mióta áll fent ez a probléma?Ha ma kezdődött,érdemes lenne közelebbről megvizsgálni pl nem csìpte- e meg valami,nincs- e felfújódva,ha a hasára teszed a füled van- e bélmozgása,nem nézegeti- e a hasát,nem izzad- e.Több dologra is utalhat,az egészen ártalmatlan csiklandósságtól a komolyabb kólikáig.Amint rendel az orvos,hìvd fel
2016. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ma vettem ezt észre rajta először.

Enni jóízűen eszik,inni iszik,rendesen ürít. Nincs semmi gubbasztás rajta.. Nagyon csikis kanca az biztos,de nem csinált eddig ilyet,hogy erősebb has simogatásra emelte volna a lábát oldalra.. Nem izzad csak ha napon mozgatva van hosszabb ideig. A hasa pedig 'zuborog' de azt már ide kerülése óta, bélmozgása pedig van.. De azt a területet szokta a fogával vakargatni is,de nem hittem eddig hogy az baj mert a lábát is szokta

2016. márc. 23. 15:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor arról is szó lehet,hogy erősödött a csiklandósság.Ahogy vedli le a téli bundát,úgy rövidebb a szőre és a bőrét jobban éri az inger.Első voltam
2016. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az lehetséges.. Átcsutakoltam ès nem rugott csak a száját mozgatta mert csikis volt neki..😃
2016. márc. 23. 17:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor nincs miért aggódnod,de jól tetted,hogy azért rákérdeztél.Nem lesz gond
2016. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon,hogy megnyugtattál!!
2016. márc. 23. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Mit, mikor, mennyit eszik?

Leginkább gyomorfekélyre utalhat az érzékenység, csak szeretik ráfogni az emberek, hogy "csiklandós", mert akkor nem kell fizetni se a szondázást, se a drága kiegészítőket.

2016. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szénát eszik amit reggel,délután és este kap. És kevés zabot kap esténként.
2016. márc. 24. 08:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, jó lenne, ha folyamatosan lenne előtte a széna. Illetve ha továbbra is fucsa, nem ártana orvossal megnézetni, valami biztosan nem stimmel. Még "csiklandósság" sem alakul ki egyik napról a másikra, valamilyen fájdalmat jelez.
2016. márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A ma reggeli etetésnél is rúgott oldalra ahogy a hasát simogattam.. Felhívtam a dokit azt mondta sok sürgősségije van,nem tud kijönni..Szuper... viszont csutakolásnál meg nem rúg ha ott takarítom..
2016. márc. 25. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!