Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 22.23 éves volt iskolalóna...

Egy 22.23 éves volt iskolalónak jó ha kb. heti háromszor-négyszer lovagolom? (részletek lent)

Figyelt kérdés
még csak 12 éves vagyok és van egy 17-18 éves iskolaló egy lovardában, akit nagyon megszerettem és gondoltam, hogyha elkezdhetek diákmunkázni, mondjuk az egyik lovas ismerősömmel megvehetnénk és ketten tartanánk el. Ez valószínüleg működne, de az jó lenne a lónak, ha heti négyszer lovagolnák? Persze közben 1-2 napon kimenné(n)k futószárazni egy kicsit, vagy csak lecsutakolni stb., de ez így jó lenne? Egy saját lóért akármennyit szívesen dolgoznék, és kiszámítottam, hogy ha még az egész ló költségét nézem, akkor is ki tudnám majd fizetni (igaz, hogy ezért keményen meg is kell dolgoznom majd...). Szerintetek ez így jó lenne? Csak mert úgy sajnálom szegényt, szeretnék nyugodt, szeretetteljes félig nyugdíjas kort biztosítani neki. :( Persze, amikor eljönne az idő, akkor "nyugdíjaznám", de a kezeim közül ki nem adnám. Mellesleg nemsokára tervezek egy nyuszit örökbefogadni, szóval szerintem ez az állatmentés a mániám lesz :D

2016. márc. 30. 20:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Agi*('9') a Csömöri Sportlovardába, Róbert Zsófihoz :) (nagyon jó oktató)
2016. ápr. 11. 20:51
 12/13 anonim ***** válasza:
na sajna mégse lehet akkora a 'szerelem' ha inkább fiatalabb meg másik lovat veszel :/
2016. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hiába nagy a szerelem, ha egy egész élete alatt rommá haajtott, 23 éves ló a szerelem tárgya. Mit csinál vele? Az ilyen lónak már csak egy legelő hiányzik, és a nyugdíjas évek, amit békében pihenhet, amiért kidolgozta a háromnegyed életét, méghozzá keményen. Első lónak, tanulni, fejlődni ez pedig ugyebár nem épp ideális. Az más, ha a saját lovad ér el oda, hogy be kell látnod, évek hosszú munkája után ideje nyugdíjazni, mint az, ha eleve olyat veszel, amit fizetned kell, de nem tudod lovagolni, ellenben más lovat se, mrt a pénzed a sajátod tartására megy...
2016. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!