Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pályáról lejött angol telivér?

Pályáról lejött angol telivér?

Figyelt kérdés
Láttam illetve hallottam sok eladó angol telivért amelyek 150-200 ezer forinttal vannak hirdetve.Miért adják oda őket ilyen olcsón? Azt tudom hogy sok esetben lesérültek vagy a korai belovaglási miatt izületi problémáik is adódnak de akkor is. Megéri ez nekik? Honnan lehet és érdemes ilyen lovat vásárolni? Tisztában vagyok azzal hogy ezek a lovak átlovaglast igényelnek.Köszönöm!
2016. ápr. 7. 11:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
hobbiáron tudják csak eladni,még így is megéri nekik mert valószínűleg más a sokszorosát megkereste nekik a ló. Olyat érdemes venni ami nem futott sokat , bábolna ménes,telivér farm de jól ki kell vizsgáltatni akárhonnan veszed.
2016. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Mert már lehúztak minden sápot róluk. Nem futnak olyan jól, mint kéne. Tenyésztésre alkalmatlanok, túltenyésztettek, idegrendszer problémás sok, persze nem mind. Nincs több lefölözni való, megérett az új generáció, hogy kihajtsák a belüket. Tartani nem éri meg, ezért a nagyrészét elszórják valamivel több, mint vágó áron. Ez az oka:(

Hogy honnan lehet azt nem tudom, de nézz körbe fészen vagy írd be gugliba. Amvagy az előttem szóló mondja jól :) Sok sikert. De ne feled... "olcsó húsnak híg a leve." Nagyon nézed meg mielőtt rábólintasz!

2016. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

A telivérek nagyon jó lovak, viszont nagyon sok is van belőlük. Telivéren keresni szinte lehetetlen. Amelyik nem fut olyan jó, nem éri meg tréningben tartani és mivel a hobbilovas réteg mumusnak tartja és fél tőle, nehéz eladni, ezért alacsony az áruk. Azért éri meg, mert a tulajdonos, aki csak a pályán tart lovat nem kevés pénzért, nem fogja tovább fizetni a tartását abban az esetben, ha már nem kívánja futtatni, így akkor jár a legjobban, ha kevés pénzért el mihamarabb el tudja adni.


Magkeresheted közvetlenül az istállókat, illetve kimehetsz Alagra körülnézni, kb. bárhol találsz eladó telivért. Leinformálhatóak, rá tusz keresni a neten, körbe tudsz érdeklődni és máris ismered a ló életútját. Volt-e sérülése, mennyit futott, eredményes volt-e, stb.

2016. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Valaki mondja már meg, hogy egy ilyen kérdésben, ahol a válaszok totál saját benyomásról szólnak, miért pontoztok le? Nem baj, hogy nem tetszik a véleményem, attól sajna igaz és mivel az enyém, miért ne lehetne hasznos? Marhára nem értem. Valaki kisegítene?
2016. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Mert biztos valamelyik birkának telivérje van és nem azt hallotta amit akart volna.
2016. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%
Ismerek és volt már szerencsém egy jó pár telivérhez a bábolnaiak közül, hát hiába próbálok elvonatkoztatni és semleges maradni, én azokat a lovakat nem ajánlanám. Igazából milyen célra használnál egy ilyen lovat? Versenysportra már teljesen alkalmatlan az összes, hobbi lónak pedig inkább megéri olyat választani, amelyik vagy nem futott, vagy más körökben kell keresgélni. Annyi időt beleölni az átlovaglásába szerintem teljesen felesleges és nagy haszna nem lesz belőle az embernek. Mivel az "ígéretesebb" lovakat a ménes amúgy is megtartja saját célra. De hát van akinek mégis ez kell. :)
2016. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A telivér sem idegbeteg, ha jól van tartva, és megfelelően van lovagolva és foglalkozva vele. Nem csak a munka mennyisége, de a minősége is nagyon-nagyon fontos.


Igazából meg amiből sok van, az mindig olcsó, és minél ritkább valami, annál drágább. Ha van mondjuk 80 telivér, 60 ügető és 2 fríz, melyikért fognak többet kérni?

A másik tény, hogy ha nem értesz a lóhoz, csak megengedheted magadnak, és van tréningben 20 lovad, amiből 2 eredménytelen, és csak a pénzt viszi, el kell adni. Mivel eredménytelen, pályára senki se fogja vinni, a hobbisták meg félnek egyből pályáról lovat venni, szóval rendes áron esélytelen, hogy elvigyék. De minél tovább tartod, anná többe fog kerülni, így végül már bagóért is odaadod, csak vigyék. Ha úgyse viszik, akkor pedig már csak egy útja van annak a lónak... És nem egyről, nem kettőről van szó.

2016. ápr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Talán azért, mert egyrészt kizárólag negatívumokat írtál, amik így általánosságban egyszerűen nem igazak. Hány istállónál dolgoztál? Hány telivért lovagoltál munkában vagy miután pályáról lejött? Látszik, hogy a véleményed tök általános és elképzelésed sincs róla, hogy egy telivér karrierjét milyen sokszor prózai okok befolyásolják. Nagyon sok telivér nagyon keveset fut, hamar rájönnek, hogy felesleges, ott egy full egészséges, fiatal ló, vagyis nem, nem egy, hanem évente nagyon sok, akiket nem kívánnak tovább futtatni, mert a futtatás nagyon sokba kerül és szinte sosem térül meg anyagilag. Ezek a lovak zömében kétévesen már futnak, mégis értő kezek között, oltva, szűrve, egészségesen, ezzel szemben nagyon sok félvért tizenéves laikusok gyötörnek futószáron és nyereg alatt, izomszegényen, rossz kondícióban, szar felszerelésekkel, mindenféle szakmai tudást nélkülözve, hátsókertben nevelve, szántáson fel-lfe vágtázgatva. Na most akkor melyik ló lesz nagyobb eséllyel egészséges mondjuk négyéves korában? Meg lehet nézni hogy milyen telivérek vannak eladók mondjuk 200 ezer forintért és milyen félvérek vannak eladók 200 ezer forintért.
2016. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
De azt is meglehet nézni h egy lovassportban használt ló (lásd díjugratás,díjlovaglás) még 17 évesen is nagydíjat megy (van rá példa) a lósportban a telivérek jó ha megélik a 10 évet. Egyedül a városbíró volt tartósan a pályán ami nem hendikeppló volt. Nézzük meg Overdose is hogy végezte. Szóval te ezzel a félvérfikázással ugyanúgy általánosítottál most és te beszélsz a másikra. Látszik h te sem vagy egy nagy ész. maradjunk annyiban ,hogy minden a használaton,tartáson múlik. A telivérfuttatók ,trénerek többségének eszköz a ló,nem társ tisztelet a kivételnek mert azért kisebb istállóknál előfordul a lószeretet..
2016. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem te erősen csúsztatsz. A telivér simán megéli azt a kort, mint a többi, épp csak nem aktív versenyben. Na már most a kezdő díjlovas és díjugró majdnem tíz lovat tesz tönkre, mire vállalható lovas lesz. Ez azt jelenti, hogy élete során rengeteg olyan ló lesz, ami nem képes tizenhét évesen versenyen indulni már, sőt, örülhet ha hobbiban ellébecol. Mi több, ahhoz, hogy XY neves nagydíjas díjugratónak legyen egy nagypályás lova, ahhoz baromi soknak kell az istállóban lennie, amiket ugyanúgy leselejteznek, csak kevésbé feltűnő módon. Na már most ez azt jelenti, hogy mégsincs akkora különbség... sőt, nézzük meg hány éves lovak mennek a versenyeken. Mert a 17 ugyanúgy ritka... pedig később veszik őket munkába, tehát elvileg fizikailag sokkal felkészültebbek, odakészítettebbek pedig.
2016. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!