Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pályáról lejött angol telivér?

Pályáról lejött angol telivér?

Figyelt kérdés
Láttam illetve hallottam sok eladó angol telivért amelyek 150-200 ezer forinttal vannak hirdetve.Miért adják oda őket ilyen olcsón? Azt tudom hogy sok esetben lesérültek vagy a korai belovaglási miatt izületi problémáik is adódnak de akkor is. Megéri ez nekik? Honnan lehet és érdemes ilyen lovat vásárolni? Tisztában vagyok azzal hogy ezek a lovak átlovaglast igényelnek.Köszönöm!
2016. ápr. 7. 11:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%
Akkor te csukott szemmel jársz. A galopp sokkal inkább laikus , hozzá nem értő emberek révén húsdaráló mint bármelyik más szakág. én nem vagyok kifejezetten ellenes iránta de már az is egy szégyen mikor 8 ember lerohan 1 lovat ,ütik ,verik,forgatják ,a farkát húzzák aztán csodálkoznak h nem akar beállni a gépbe. Szar kókler banda. Agyonbaxszni a ló hátát meg szétszakítani a száját ,na azt tudják.
2016. ápr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Valamilyen szinten minden sport húsdaráló. Viszont ha valaki vesz egy hároméves telivért, akkor az a ló másfél évet volt a húsdarálóban, ellenben ha vesz egy 8 éves sportlovat, mert az már be van lovagolva, felnőtt, akkor az a ló öt és fél évet volt a húsdarálóban.


A telivérek nagy versenyeiket 3-4 éves korukban futják, még a világ legeredményeseibb lovait sem futtatják már manapság cirka 5 éves koruknál tovább. És nem azért, mert nem tudna még futni, hanem mert nem érdemes.


"17 évesen is nagydíjat megy". Persze, van ilyen, sőt van olyan is, ami huszonévesen is nagydíjas feladatokat hajt végre (jellemzően nem sportra használt lovak), viszont az átlag sportló átlag sportistállóban nem fogja megérni úgy a 17. életévét, hogy kb bármit is csinálni tudjon. Aki látott már sportistállót, illetve hogy milyen elcseszett lovakat adnak el már háromévesen sántán, csak a vevők vakok, annak nem kell magyarázni.


Mivel kicsi pénzről beszélünk, itt egy hirdetés, ami jellemző a mai hobbilovas világra. MÁSFÉL éves csikót árulnak:

[link]


Kérdem én, melyiknek van több esélye egészségesen megérni a hároméves kort? Ennek a szerencsétlennek meg a társainak, vagy annak a telivérnek, ami egyenes vonalon vagy nagy íven 45 kilóval a hátán dolgozik napi 30 percet?

2016. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
Te tényleg ennyire nem vagy képben vagy csak hülye vagy? Munkalovasok jók 80 kg nak akkor az máris nem 45. Menj le a székely károlyhoz, 3 ezer méteres mély gyümölcsösbe dolgoznak a lovai,na azok mit élnek meg? overdose meddig volt egészséges? Sutákék lova pár éve miért murdelt meg a startgépes történet után ? A nemzetin miért nem állították meg egy lógóbelű ló láttán a futamot? Sok a miért.... akármilyen lovat lehoznak a galoppról mind hát meg szájproblémás, vajon miért? A "kíméletes" bánásmódért? Nézd meg hány ló megy a vágóba galopposoktól és hány díjlovastól,aztán beszélgessünk tovább...
2016. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Én az előttem szóló vitától eltekintve írok. Én eddig 2 pályáról lehozott telivéren ültem életemben, szóval én csak személyes tapasztalatok alapjan erről a kettőről tudok véleményt formálni. Az egyik egy makk egészséges ,20 éves ízig-vérig hobbiló. A másik hasonlóan, gyerekeket lovagoltatnak rajta. Nyilván két lóból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de azt bizton állíthatom hogy az nem igaz, hogy az összes idegbeteg, problémás ló, mert ők az élő ellen példák erre.
2016. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Nézd meg hány ló megy a vágóba galopposoktól és hány díjlovastól,aztán beszélgessünk tovább..." >> oké. Galoppon születik mondjuk évi 500 csikó, ebből vágóba megy 400. Díjlóból szóletik 50, ebből 30-40 simán vágóban köt ki, a többi meg kehesen emgfullad a legelőn, vagy kihajtják a belét is a hobbisták, stb., akikhez kerül, miután pályán már nem megy. Hmmm...


Én pályáról jött ügetőt vettem, semmi baj a szájával. Tökéletesen megy befogva, belovagoltam, nyereg alatt is első pillanattól érzékeny volt a szája, de egyáltalán nem problémás. Lába erős tiszta, száraz, a ló robbanékony, fordulékony, nagyon könnyen ellazul... Na bumm. Majd szólok neki, hogy döglődjön már kicsit látványosabban.

2016. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem is ügetőm van, a szája nagyon érzékeny, de az egyensúlya gyatra és soha nem lesz olyan a vágtája sem, mint a többi lónak, a jelleme sem. Igazi versenyló és gyenge idegzetű is, a vállával is van valami. Vagyok én akkor, mint az előző ellenpéldája sajnos.

Mondjuk az vicces volt, amikor vidéken voltunk, "fogathatóéknál", pár éve. Hogy akkor segítünk nekik kicsit nyereg alá szoktatni a lippeket, és ott leültünk kupicázni, szóba került a lovam, majd közölték, hogy enyje lányom az a ló szársánta, valamelyik nap nem érsz rá, hogy feldolgozzuk? Hogy mondom, hö? Mi? Gondoltam hat a pálesz és rosszul hallok. Nem, nem. Hogy az szar, túltenyésztett dög (emiatt írom ide a sztorit) és nem lesz jobb, akkor együk már meg, hát ők is ezt szokták a melóból kiégett lippjeikkel. Mondanom sem kell, nem dolgoztunk együtt, többet nem is mentem le.

Szóval nekem az a véleményem, hogy ezek a nagyon faj lovak túl vannak tenyészve kicsit/nagyon. Mindig vannak kivételek, de a legtöbb példa olyan, mint az enyém, már amit hallok lovas berkekben. A futott lovakkal, ha ennyire olcsó van valami, ha már tenyésztésre is alkalmatlan.

2016. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
7%
Ezt az 50 díjlóból 30-40 megy a vágóba statisztikát milyen reprezentatív felmérésből merítetted? Mert érdekelne ! Azért mert te tehetségtelen vagy a sportlovagláshoz és megelégszel egy szétrángatott,agyonhajtott lóval,még nem kell valótlanságokat állítani. A szaros telivér meg ügető nem lesz kehes? Nem mert azt te hajkurászod nem a "hülye" díjlovas. Idióta...
2016. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, hogy neked itt mindenki idióta csak te vagy repülő. :)


Baleset szted csak a versenypályán történhet? Arra, hogy mitől patahengeresek a díjlovak, miért tudnak nyugaton eladni nekünk megannyi sánta csikót milliókért, hogy miért nincsenek mondjuk 13-14 éven felüli sportlovak az élen, ha már olyan jók voltak 8 évesen és még sorolhatnám, mi a magyarázat? Azok a lovak hova lesznek?

Hova lesz az a csikó ami már háromévesen rendellenesen mozog nyereg alatt, nincs egy ép alapjármódja sem, mert folyamatosan kompenzál? Belekerült a tenyésztése ötmillába (ami azért nem a világ vége), de kb menni nem tud? Szerinted?


A sport az sport, de ha te abból indulsz ki hogy kb a szántásban hajták telivéreket a 80 kilós munkalovasok, akkor te eddig csak véglényekkel kerültél kapcsolatba - amin mondjuk nem meglepő számomra.


Hozzátenném, hogy a telivérek szája érzékeny, illetve máshogy vannak képezve. Ha valaki szerint ez szájprobléma, vagyis hogy hiába húzza, mégse működik, akkor az illető először tanuljon meg lovagolni, illetve gondolkodni egy csöppet és azután méltassa a lovak száját. Mert érdekes, hogy egy jó alaptudású fiatal lány el bír lovagolni egy telivért, neked meg mind szájproblémás. Hm. Többet ésszel, mint erővel, talán.

2016. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Azért mert te tehetségtelen vagy a sportlovagláshoz és megelégszel egy szétrángatott,agyonhajtott lóval,még nem kell valótlanságokat állítani" - ne haragudj, de baromira érdekelne, hogy miből vontad le azt a következtetést, hogy nem tudok lovagolni. A lovam simán csinálta az iskolalépés, iskolaállj, a piaffe, passage feladatokat, szépen, magához képest összeszedetten vágtázott, amikor komolyabban foglalkoztam vele, jelenleg tenyésztésben van, de tervezem jövőre ősszel újra munkába állítani majd, és szeretnék tovább fejlődni vele, ha úgy alakul. Ja nem, nem a szántásban rongyolunk, és nem állok bele a szájába teljes súlyommal, hogy áh, majd megáll valahol, aztán ha szétrázta a seggem, akkor baromi büszkén visszabaszarintom a helyére, hogy na ma is fäsza csaj voltam, mert még a szél is süvített, 'oszt ott maradtam rajta...

És igen, látom a díjlovas sportban a lovasokat, nézd meg az alacsonyabb kategóriákat, hány ló lép be, és hány jut el a tetejére. Vagy a tetején mennyi ideig maradnak meg? Mi történik a lóval 12-15 éves kora között? Mert 12-13 évesen már mennek is a levesbe. Általában hobbilovashoz, aki nem ért hozzá, és tovább basztatja szerencsétlent, rollkurbe húzva, hogy aztán olyan gerincproblémája legyen, amit a fene se akar kezeltetni, és végül megy a vágóba. Vagy jobb esetben az újabb hobbistához, aki majd kezd vele amit tud, vagy egy olyan lovasiskolába, ahol úgyis mindegy, és mehet körbe-körbe futószáron. Csodás.

Vagy a még két éves kort se elért ló, ami már veiroterrel van futószárazva, sőt, "betörve eladó", kifejezetten ajánlott díjlonak, mert kereken megy... Vagy amelyik már ránézésre is sánta, de "nem sánta az, csak tetteti", stb... Nézd meg, hány külföldön igazából kiseejtezett ló lesz eladva ide milliós összegekért, aztán csodákozik mindenki, hogy nem úgy megy, meg nem olyan... Sőt, láttam díjlovast is készülni, nem is egyet. Nem is mondom, hogy hány olyan lovat láttam, ami az első egy-két év után lesántult, és végül el kellett adni. Vagy hány olyan volt, aminek gerinc, csípőgondjai voltak. Vagy hányszor láttam, hogy a szügyét nyaja a ló, úgy be van húzva veiroterrel, miközben szó szerint véresre verik, mert nem akar menni, és nem elég akciós a mozgása, meg a vágtája... Vagy milyen sarkantyúkat használnak, mert nem akar menni. Igen, ezek mind alacsonyabb aktegóriákban lébecolnak, de ott eredményesek. Na ez a szörnyű.

De persze lehet, hogy ez az ideális, meg idilli, és tök oké, bezzeg a gyorsasági verseny. Gratulálok, észlény.

2016. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!