Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék újra lovagolni?

Kisribizli kérdése:

Hogyan tudnék újra lovagolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagyon fontos problémám...

Elmesélem inkább a történetet...

Szóval:

"5 éves voltam, mikor először lóra ültem. Akkor szerettem bele a lovakba, és a lovaglásba. Majd 7 évesen elvittek rendszeresen a szüleim egy lovastanyára.(Egyedül nem lehet elmenni, mert nagyon messze van.) Ott 3 évig lovagoltam vasárnaponként.

Nem sok mindent tanítottak meg. Lépés, ügetés. Én mindég is vágtázni akartam megtanulni. Úgy voltak vele:

"Áh, ő még gyerek, beéri hetente egyszer egy kis ügetéssel." De nem! Igen, gyerek voltam, most is az vagyok, de nem hülye! Imádtam azt a lovat! (Presidentnek hívták. /Ejtsd: Prezident/

Aztán, mikor más a 10. életévemet töltöttem be, eladták azt a lovat. Sose bocsájtom meg a gazdájának. Hogy lehet egy lóba beleunni???

Mindegy...ez már más téma....

Na igen, mikor eladták a lovat, nem volt kin lovagolnom. Muszáj voltam abbahagyni, mivel anyáék nem mertek ráengedni egy ún. életveszélyes lóra.

Egyszer nagyot estem Presiről.....Talán még most is ott van a helye.

De 13 éves nagylány lettem, még most sem felejtem el az összes lovas pillanatot. Lovas lettem. Visszaültem újra a nyeregbe, a lovas balesetem után is. És mit vennem észre?

"Te jó ég! Nagyon magas! Hogy kapaszkodjak meg? Mibe? Hogy kell lovagolni?"

(Az eddigi életem során..)..Lett egy igazi barátnőm.

Van neki egy pónija, és rajta mondtam ezeket.

E-közben 2 éve kaptam egy nyers lovat. Nincs betörve, de én nem bírtam ki....ráültem! Már 2 napja hogy minden este ráülök...de nagyon félek....remeg a gyomrom, ha a lovam közelébe megyek...teletömte mindenki minden hülye szöveggel a fejem..."Vigyázz! Életveszélyes ló!" Persze nem hittem el.....de ezek a "Vigyázz!!" Szavak újra és újra előjönnek bennem, mikor közeledek a lóhoz. Bármelyik lóhoz!"

Szóval, igen, ez lenne a story.

Minden itthoni könyvemet átolvastam, ami a lovakról szól, de mindegyik mást ír. 2 ugyanolyan könyvet nem is láttam még, ami ugyanazt írja a lovakról.

Szóval, ez lenne a kérdésem:

- Hogyan tudnék félelem nélkül újra nyeregbe ülni?

- Hogyan lehet legyőzni a saját lovam iránt érzett félelmet?

Lovardákat kérlek, ne javasoljatok, mert egy sincs a közelbe. Amire pedig régen jártam, megszűnt...

Lovas tábor meg végképp sem! Félek az idegen lovaktól, félek az emberektől. (Ez egy más téma. Ezért sincsenek barátaim. Csak egy. 6 évvel idősebb nálam.)

Kérlek titeket, lovas szakértők válaszát kérem szépen!

Előre is köszönöm!

(Helyesírást ne nézd,kérlek!)

13/L



2016. máj. 14. 09:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy hosszú lett.

Azt még hozzátenném.

Imádom a lovamat, Csillagot. Nincs szívem eladni, ha be van lovagolva egy másik ló, ha nincs.

Ő az életem. Ne javasoljátok, hogy adjam el, mert nem fogom. Ha kórházba kötök ki miatta, (Ami nem valószínű mert nagyon nyugodt) akkor is ő lesz az én lovam, és senki másé...

2016. máj. 14. 09:40
 2/11 anonim válasza:
Ha félsz a lovadtól akkor azt ő is megérzi és ő sem fog bízni benned. Igaz, nem vagyok lovas szakértő, de ezt a dolgot talán biztosan tudom. Ne félj, hanem engedd át magad annak az érzésnek h ott vagy a lovad mellett és nincs mitől tartanod :-) Ismerem az érzést mert sokáig én is féltem a lovaktól... Félelem nélkül nyeregbe ülni? Azzal kezdődik amit az előbb leírtam. Bízz a lóban és felejtsd el azokat a dolgokat amiket mások mondtak. Persze az is benne van a pakliban h a lovaglás nem a legbiztonságosabb sport. Persze ez csak az én véleményem, de ha jön egy "lószakértő" és azt mondja h ez nem teljesen így van akkor természetesen elfogadom, de én így csinálnám :-)
2016. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 14 eves leszek, van egy ponim, akit nagyon szeretek tavaly juniusban kaptam, am augusztusban nagyot estem,ami nem az o es nem az en hibam volt a lenyeg anyi volt hogy felt egy bizonyos targytol e smeletunk volt egy szakadek es egy to o elkezdet oldalazni a szakadek fele fel meter valasztot el a szakadektol en le akartam szallni gyorsan nehogy leesunk, de beakadt a labam a kengyelbe o meg megindult vagtaba mert ugy dontot h vegul elmenekul az ilyeszto targy elol, en tartottam magam de elvesztetem az egyensulyt es beestem a szugye ele, o megtaposostt mert mar nem birt megalni az also fogsoromat majdnem kitorte egy hetig nem ehettem, lyukat haraptam a szamba maig ott van a helye, es a kezem zuzodott es el is ajultam mindenem veres volt, de tudtam h nem lesz semi a regi de felultem mikor mar elallt a verzes es hazalovagoltam baratnommel,de amikor jol lettem halalosan feltem honapokig hogy beleugrik valamibe es oszetorjuk magunkat, vagy h esetleg egy autoba ugrik bele, vagy keritesbe szogesdrotba, rettegtem nem mertem atmenni vele semmi olyan helyen ami pl egy utca es autok vannak, atmentunk vele egy masik bertartasba es ot is lovagoltam kijartam tanyakorre de meg mindig feltem o is egyre joban fel, es en egyre jobban feszultem be es erezte h megfeszitem a szarakat es oszeszorul a gyomrom, mindentol megiedt, mara mar jol lettem arra gondoltam h igy nem jarhatunk ujra terepre, es nem lezs semi jo, elhataroztam h ha nem leszek jol feladom es eladom a ponim, de nem ment nem akartam odaadni mert szerettem dolgoztam vele sokat foldrol es rajottem h ha nem felek o sem fel es akarhol atmegyek vele, bizok benne ma mar ujra es forgalmas utakon jarunk es minden fele, azota meg megjobban bizok benne miota megmentette az eletemet, ugratni tanultam vele, de a nyergem nem volt erre alkalmas(kis terdtamasz nem tudtam hol megtamasztani a terdem) gyorsan mentunk az akadalyra de o megmentette az ugrast en viszont kibillentem beultem a nyereg ele es csusztam le a nyakan de o megerezte es felemelte a fejet es lassan alt meg, az edzom azt mondta h o ilyet meg nem latott h enyire szeresse a lo a lovasat, a legtob lo inkab lehajolt volna deno segitett, es ajNlom a sok foldimunkat kapcsolodast szabadidomitast, bizalomepitest hidd el neked is konnyeb lesz😉
2016. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Es bemagyaraztam magamnak h meg fog ilyedni es valoban meg is ilyedt mert en feltem es megerezte es o bepanikolt h ur isten mitol kel felni es o is felt
2016. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!

Már elkezdtem a bizalomépítést, most pedig tervezem a továbbiakat. :)

2016. máj. 14. 17:10
 6/11 anonim ***** válasza:
De tudd, nem lezs egybol minden jo, szepen fokozatosan ujra jo lesz, de ne varj csodat h holnap mar minden renben lesz, adj idot magadnak es a lonak is, es sok szerencset😉
2016. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Mért kaptál egy nyers lovat ha ilyen szar vagy? Nem tehetünk róla ha béna vagy, lovagolj aztán ne félj
2016. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző kommentelő, attol hogy fel nem kell h bena legyen,mivel nem lattad meg eloben nem kritizalni kene, igenis ha beledbeszelik felhetsz te is, ugy ahogy egy nagyobb trauma utan ido kell h visszanyerd az onbizalmadat, de nemtudom hogy beszelsz igy egy 13 eves lannyal, gondolom te sem szeretned h valaki aztmondja rad h nem ersz semmit egy szar vagy !!😡
2016. máj. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, es igenis a lovat nem csak lovagolni kell, meg kell hogy legyen minkettotokben az egymas iranti bizalom es tisztelet, lovaholni csak azutan lezs jo h felpult egy mar alap bizalom, mert kulonben az egesz nem er semit ha csak ulsz a nyeregben es a lo szajat huzibalod ide oda!
2016. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Először is, ha nem tdusz lovagolni, ne ülj egy totál nyers lóra. Azt a lovat tanítanikéne, és téged is. A vak vezet világtalant igenis életveszély, ezt a félelmet nem legyőzni kell, és ki a jani, ha nem én mentalitással biztatni, hogy üljön csak fel, aztán jippijájé. Mert pont ezekből lesz aztán a halálos baleset, aminek a végén a lányt temetik, a lovat meg levágják, mint életveszélyes fenevadat (amivé tényleg válhat a tudatlanságból adódó, egymásnak is ellentmondó segítségekre).
2016. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!