Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótulajdonosok! Ti mit hogyan...

Lótulajdonosok! Ti mit hogyan szoktatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már jópár éve lovagolok, kicsi korom óta egy saját ló az álmom, szerencsére a szüleim bele is egyeztek ebbe, s most már ott tartok, hogy pár hónap múlva a sajátomnak tudhatok egy paripát. Már mindent elterveztem, hogy mit hogyan fogok vele csinálni, mikor megyek ki a lovardába, milyen felszerelése lesz, stb-stb. Csupán kíváncsiságból lenne pár kérdésem hozzátok, szerencsés lótulajdonosokhoz. :-)


1) Patásotokra hol bukkantatok rá? Egy internetes hirdetésben, ismerősökön keresztül?


2)Ha bértartásban van, milyen gyakran jártok ki hozzá, és milyen gyakran lovagoljátok?


3) A lovagláson kívül még miket szoktatok együtt csinálni?


4) Csak ti lovagoljátok őt, vagy mások is rá szoktak ülni?


5) Milyen szinten álltatok a lovaglásban, mikor az első lovatokat megkaptátok/megvettétek?


A normális válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2016. máj. 23. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

1:Ismeroson keresztul ismertem meg az elso es a mostani lovam is

2:5x jarok ki hozza, egy napot pihen es egy napot az edzom foglalkoik vele

3:Leapolom, lemosom, legeltetem

4:Csak en es az edzom lovagoljuk, mivel en lovaoltam be az edzom segitsegevel es nem szeretnenk ha elrontanak

5:Poni klubban dijlovas szamokban mentem, meg nem ugratta, az elso lovammal kezdtem, ezert vettunkbtapasztalt idosebb lovat.Az ulsem mar jo szinten volt lovasarlashoz

Sok sikert a lovadhoz :)

2016. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

1.:oktatómtól vettük,mert mentek külföldre.

2.:itthon tartjuk.De minden nap futószárazom kivéve hétvégén akkor csak játszunk és minden másnap ráülök,kivéve hétvége.

3.:terepen sétálunk,trükköket tanítok meg vele,beszélgetünk(tényleg ,van amikor vissza nyerít),futószárazom,fogócskázunk(de itt persze ő kap el engem)

4.:osztálytársaim szoktak átjönni lovazni,tesóim ülnek rajta

5.:felelőtlennek fogsz gondolni,:még vágtázni sem tudtam szabadon ja és még nem vágtáztam,csak egyszer de az is véletlen volt.(hála a pacimnak 1 hónap alatt megtanultam egyedül vágtázni)

2016. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. neten találtam

2. minden nap megyek ki hozzá, és mindn nap dolgozik is, de nem minden nap nyereg alatt

3. hajtom kocsiban is, egyesben, kettesben, dolgozunk földről és futószáron, ha jó idő van, néha csak kézen kisétálunk terepre, néhol megállunk legeltetni, stb.

4. elvétve lovagoltatok rajta, ha úgy adódik, de inkább csak én

5. három jármód bent és terepen stabilan, úgy LM szinten biztosan + nagyon-nagyon alapszinten ugrás, szóval kisebb akadályon esés, satu, kerülés, ész nélkül rárongyolás nélkül átjutottunk, de pályára nem engedtem volna magam.

2016. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1) ismerősömön keresztül

2) Heti 6x 1 napot pihen

3) legeltetés, futószárazás, mosás

4) edzőm néha összeszedi

5) L szinten versenyeztem díjlovaglásban

2016. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2016. jún. 27. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:

1. A lovardában (szerencsére kb. 100mre van a lovarda tőlünk) nézegettem az eladó pacikat, megtetszett az egyik.

2. Naponta járok a lovardába és 2 órás edzés van (sajnos többet nem lehet mert egy lánnyal felesben vagyunk, elég drága lett volna nekem hogyha én fizetném az egész bértartást)

3, Ápolás, kiviszem a karámba, szoktam legeltetni, slagolni.

4. Más is mert igazából ő a legjobb barátnőm és ugye felesben vagyunk :D

5. Vagy 6-7 éve lovagoltam már amikor betöltöttem a 24et amikor volt elég pénzem rá és nem a szüleimen lógtam.

2016. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Edzőmé volt a ló, először béreltük, majd meg is vettük,de én ezt csak hónapokkal később, karácsonykor tudtam meg, ő volt a "karácsonyi ajándék" :D

2. Bértartásban van, minden nap általában kimegyek, egy pihenőnapja van, de ilyenkor is leápolom,stb. Most lesérült, pihen még 2 hónapot,de így is minden nap majdnem (ahogy van időm) vele is foglalkozom. (Nem ülhetek rá még, de gyakorlok vele ilyen szabadidomítós dolgokat :D amellett hogy most edzőm lovát lovagolom,és versenyzek vele.

3. Mosás, ápolás, legeltetés, meg a fent emlìtett "suttogás" 😀😂

4.én lovagolom, vagy néha felül az edzőm

5. Mikor az enyém lett, (tavaly augusztus környéke) 60-70-80 centin versenyeztünk, készültünk a rajtengedélyvizsgára :)

2016. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia, talán régi kérdés de azért irok egy választ:)

1, eddzőm egy barátjáé volt a ló, nem foglalkozott vele, nagy nehezen meggyőztük hogy eladja nekem:D

2, heti 3x járok hozzá suli mellett, egéybként egész nap karámban, legelőn van, majdnem minden alkalommal rá is ülök, ha kevés időm van csak futószár

3, pucolgatom, legeltetem, körkarámban játszom vele, tanítgatom

4, csk én foglalkozom vele, ne ül rá senki más, én őszintén szólva irigy vagyok rá:D

5, elég tapasztalt voltam, 18 évesen kaptam meg végre őt, 10 éve lovagolok.

2016. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1) tenyésztőhöz elmentünk, ott

2) heti 5x

3) semmit

4) edzőm

5) díjugrató rajtengedélyvizsga, 1méteren versenyzés

2016. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sassszem ***** válasza:
interneten hirdetések (Jófogás) ismerősöm keresztül. Bértartásban van. Lovagláson kívül szőrén levezegetem a lovamat. Én lovagolok mostanában. Haladó szinten állok.
2018. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!