Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érik ezt el díjlovaglásban?

Hogy érik ezt el díjlovaglásban?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem nagyon értek a lovagláshoz viszont nagyon érdekelne , hogy díjlovagláson belül hogy érik el hogy a ló nyaka annyira le van kerekítve?Sajnos nem tudom ezt szakszóval

2016. jún. 15. 14:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ideális esetben helyes, tudatos lovaglással, de az esetek többségében erőszakos kezekkel.
2016. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Sok éves verejtékes munkával,idomítással ,képzéssel

A jó mutatós lovaknak alapból ívelt hattyúnyaka van,ezt izmosítani lehet még sok munkával,és szép mutatós lesz.

2016. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%
Részben igaz, hogy rengeteg munka eredménye, de egy jó alkatú ló, jó lovas alatt magától keresi a helyes tartást. Szinte az első felülésnél (enyhe túlzással) keresik a támaszkodást, csak el lehet rontani sajnos. Szóval a száron lét (ami a te szemednek a kerek nyakban nyilvánul meg, de bonyolultabb fogalom) a helyes lovaglásnak nem célja, hanem következménye. Wow micsoda bölcsesség!
2016. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De ennyire extrém módon hogy szinte a nyak belső részére simul a fej? És ezt valami segítségével beállítják neki és évekig úgy lovagolják vagy milyen módszerekkel csinálják?
2016. jún. 15. 20:43
 5/28 anonim ***** válasza:

Amikor ilyet látsz az már rossz a lónak [link]


ez a jó : [link]

2016. jún. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Utolso: A masodik kep lenyegesen jobb az elsonel, de meg mindig hamis kraglit mutat. Nem a tarko a legmagasabb, egyertelmu a tores a 2-3. nyaki csigolyanal, es hatso labak kevesbe aktivak, mint kellene lenniuk. Szerintem.


Ez a kep nekem jobban tetszik: [link]


Itt latni, hogy egyertelmuen a hatso labakbol eredo ero, tobbletsuly miatt igazodott fel a lo, a szarak is szinte lazak. Itt, amikor ilyen termeszetesen jon a pozicio, mar a nyak-fejtartas sem izzadsagszagu!

2016. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
A 2 képen különbözés van a 2 ló felépítése és a feladat között is. Amit te linkeltél valószínűleg passage vagy piaff ot hajt végre a ló,sokkal ültetettebb feladatot,az "én" képemen középügetés szerű a dolog ezért relatív ez a "használja a hátulját" . Pl összeszedett ügetésben elég ha csak a patanyomába lép,nem kell túllépnie azt,de attól még a hátulja aktív .
2016. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az első képen láthatót amúgy igen, erős, húzó, durva kézzel, esetleg segédszárral, de mindenképp erővel beállítják, aztán következetesen úgy lovagolják, majd ha a ló belerokkan, akkor jön az új...
2016. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A második kép egyáltalán nem ideális. A toroktájék szűk, a ló vonal mögött van, nem a tarkó a legmagasabb pont.
2016. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Persze, aktiv, de azert, mert soha nem a patanyomat vesszuk alapul, mint tamaszpont, hanem a lo sulypontjat. Mivel az osszeszedettseg alapja a sulypont hatrahelyezese, ezert aktiv a hatulja osszeszedettsegben (a helyes osszeszedettsegben). A kepen, amit te linkeltel a lo az elejen van, ezert mondtam, hogy nem elegge dolgozik a hatuljaval, hisz akkor negy labon lenne a suly kozepugetesben is.


Az en kepemen piaff van, es azert dontottem ugy, hogy veluk szemleltetem a helyes osszeszedettseget, mert a versenyeken a piaffnal es a passagenal a legszembetunobb a pszeudomozgas. Itt a lo szinte laza szaron, egyertelmu konchajlitassal, tag toroktajekkal, szabad vallakkal es magas tarkoval hajtja vegre a kert feladatot, ami szoges ellentete azzal, ami a kerdezo szemet bantotta.

2016. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!