Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolnak még manapság a...

Lovagolnak még manapság a fiatalok?

Figyelt kérdés
18 éves lovas srác vagyok. A munkahelyen veszem észre, hogy alig-alig van lovagló fiatal, tinédzser. Pár évvel ezelőtt még sokkal több kislány járt lovagolni, vagy a lovak közelébe, most már meg alig. A fiúk körében meg egyenesen ciki a lovazás. Én mindenesetre szeretem, és csinálom. Van itt olyan aki lovagol rendszeresen, vagy lovat tart? Kort és nemet is írjatok. köszi. :)
2016. júl. 6. 10:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az egyik barátnőm lovagol és él-hal értük. Sajnos tartani nem tartanak, így lovardába jár. Egy másik barátnőmnek vannak lovai, bár ő csak kisebb korában lovagolt, és az egyik fiú osztálytársam is tart, bár ő egyáltalán nem tud lovagolni, de az apukája szeretné megtanítani. A két lány 13, a fiú pedig 14.
2016. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia. Igen, néhányan vannak. Ismerősi körben sokan szeretnének, de ezen a környéken nagy luxusnak számít. Én is csak néhány évig engedhetem meg magamnak, előre sajnálom, h abba kell majd hagynom..

27/N

2016. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen én tudok 15-16 éves lányokról (20 körüliekről is. Én is lovagolok. Láttam már 18 körüli srácokat is. Ha versenyre elmész akárcsak nézőnek ott is vannak lovassrácok (bár a fiatalabbaknál a több lány a felnőtteknél a férfi)
2016. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor nem érzem cikinek amit csinálok. Lovász vagyok, és lovagolok is ha időm engedi.
2016. júl. 6. 14:06
 5/12 tollbogre válasza:

Szerintem rengetegen vannak úgy, hogy nem engedhetik meg maguknak és ráadásul még rohadtul messze vannak a jó lovardák. Én csak tömegközlekedéssel tudok menni és oda- vissza 3 óra az út! A hozzám közelebbi lovardákat is kipróbáltam de csak szar lovak voltak.

Egy 16 éves lány Budapestrõl.

2016. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Én 21 éves lány vagyok, és már nagyon régóta, kis megszakításokkal, de űzöm a lovaglást.:)

Az én ismeretségi körömben, nem nagyn vannak lovasok, egy van akinek egy sajátja is van, a többiek még gimi előtt abbahagyták.


Szerintem sokkal többen űznék, ha lenne rá pénzük, vagy idejük. De nagyon sokan sznob hobbinak vagy "nem sport"-nak tartják, vagy egyéb előítéleteik vannak.


A fiatalok pedig millió egy okból abbahagyhatják:

-suli,

-buli, többek között.

2016. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez az agymosott ország csak a focira gerjed,így a lovaglás eleve nem jön sokszor szóba a fiatalok körében,primitív majmok szerint ciki,de ezek fél órát nem bírnának ki a lovon. Vannak fiatalok,igaz h ennek a fele lemorzsolódik mert keresik a kifogásokat (iskola,tanulás,buli ,hideg stb)vagy a szülői háttér nincs meg hozzá. Mondjuk a lovászkodás necces,azt én sem vállaltam,nem azért mert derogál,csak egész egyszerűen nincs életed mellette és (ne sértődj meg) rabszolgasors ,nem ad biztos exisztenciát,ez csak olyannak jó akinek se kutyája se macskája,annak mindegy h ott van éjjel nappal..A sportban meg az a helyzet h akinek van lova ,nagyrésze csak majomkodik vele céltalanul,aztán megunja és anyuciék eladják,vagy fizetnek másnak h lovagolja. Aztán van egy réteg aki szeretné,áldozatokat is hozna,nem csak a kifogásokat keresi,de nincs rá anyagi keret.
2016. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

9 éves korom óta lovagolok és 20 éves vagyok :) 14 évesen kaptam meg az 1. lovam, aztán hoztunk mellé később egy másikat. Már 4 éve otthon tartjuk őket és 6 éve megvannak.

Igazából sok kislány kezd lovazni (fiúból kevesebbet látni), de azt vettem észre, hogy tinikorukban a legtöbben abbahagyják. a haverok, bulik pasik/csajok lesznek a fontosabbak. Időigényes dolog, hisz ha bértartásban van, ki kell járni hozzá lelovagolni, letakarítani stb. Nem szánnak már rá időt, egyre kevesebbet járnak ki és abba hagyják. Múltkor ellátogattam a lovardába, ahol régebben lovagoltam és a régi lovastársaim közül csak páran maradtak ott. Pedig csak 4 év telt el. Volt amelyiknek lova is volt és eladták. Nem értem miét lenne ciki ha egy fiú lovagol. Tényleg ritka srácokat látni a lovardákban, de szerencsére akad egy pár. Apukám lovagol amúgy :D Később kezdte mint én, felnőtt fejjel, de azóta is kijön velem lovagolni. Ezért is hoztuk el a 2. lovunkat, így ketten is tudunk egyszerre lovagolni.

2016. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! szerencsére bejárós lovász vagyok, reggel 7-től 16 óráig szól a munkaidőm.
2016. júl. 7. 00:23
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, megkérdezhetem, hogy mi és miért nem tetszett a válaszomban?
2016. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!