Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolnak még manapság a...

Lovagolnak még manapság a fiatalok?

Figyelt kérdés
18 éves lovas srác vagyok. A munkahelyen veszem észre, hogy alig-alig van lovagló fiatal, tinédzser. Pár évvel ezelőtt még sokkal több kislány járt lovagolni, vagy a lovak közelébe, most már meg alig. A fiúk körében meg egyenesen ciki a lovazás. Én mindenesetre szeretem, és csinálom. Van itt olyan aki lovagol rendszeresen, vagy lovat tart? Kort és nemet is írjatok. köszi. :)
2016. júl. 6. 10:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Különös, mert én is pont ezen a nyáron vettem észre, hogy mennyivel kihaltabb a lovarda, mint 1-2 évvel ezelőtt volt. Eddig nyáron napközben 4-5en kint bandáztunk egész nap, most meg egy csomót vagyok egyedül sokszor délelőtt senki nincs kint. Eddig azt hittem, hogy csak a mi lovardánkban van ez így, de ezek szerint máshol is (persze, lehet hogy csak véletlen egybeesés). Én lovagolok és lovat is tartok (illetve egyenlőre a szüleim tartják), ha tehetem minden nap megyek hozzá. 15L
2016. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálunk meg pont az van, hogy sokkal több kisgyerek jár ki, mint 4 éve. Akkor kb 7-en voltunk aktívan versenyzők (akkor még csak gyeposzban), most meg már vagy 20-an, mindenkinek lovat vesznek/bérelnek, ami elég bosszantó, mert amíg nekünk 6 évet kellett lovagolnunk iskolalovakon, megtanulni tényleg lovagolni, mert addig a lovardavezető nem adott ki nekünk lovakat, mostmár elég fél év lingyi-langyi tudás, mindenkit versenyezni küldenek. De persze, mostmár minden csak a pénzről szól...több pénz jön be abból, ha mindenkinek kiadnak felestartásba egy lovat, vagy arra sarkallják őket, hogy vegyenek, mintha rendesen megtanítanák őket, és kivárnák, hogy elég felelősségteljes legyen ahhoz, hogy gondoskodjon egy lóról. 14/L
2016. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!