Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem ciki, ha még nem megy...

Nem ciki, ha még nem megy minden a lovakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén fogalmaztam, de az van, hogy most kezdtem el lovagolni. Már nem vagyok kicsi (16 éves vagyok) és ezért elég sok dolgot megmutattak/rám mertek bízni. Pl nyergelést, kantározást megmutatták és utána meg is próbáltam, de segítség nélkül nem ment annyira és volt amit el is rontottam volna ha nem szólnak(pl nyeregparnat fordítva tettem fel, a nyerget pedig nem a ló bal oldalán...) A lovaglás viszont nagyon jól ment, azt mondták hogy régen láttak ilyet. Igazából egyedül a felszerszámozással vannak még bajok. Volt ott egy kb. annyi idős lány mint én, és annyira lenézett amikor a kantárt nem jól fogtam meg. (nem tudtam hogy a homlokszíjnál kell...)szóval így összegezve a kérdésem végső soron az lenne, hogy 16 évesen is normálisnak számít, hogy ilyen dolgokat még nem tudok? Tudom, hogy bele fogok jönni csak olyan rossz érzés volt amikor vlmit elrontottam. :) Ti nem néznétek bénának/önállótlannak/nagyon tapasztalatlannak? Előre is köszönöm a válaszokat és azt hogy végigolvassátok ezt! :)
2016. júl. 26. 17:32
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szia! Ne aggód én még nem vagyok 16 viszont 4 éve lovagolok van egy saját lovam és díjugratni tanulok...viszont egy -egy fáradtabb napomon azt se tudom hogy néz ki a kantár...najó nem :D de néha velem is előfordul hogy valamit elrontok ! :D

szóval semmi baj gyakorolj sokat és menni fog!

2016. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem most is lenéz egy csaj a lovardába pedig én 8éve oda járok ő meg 4 csak idősebb nálam

Pár tipp a felszerszámozáshoz:

Mindig előréb rakd a nyerget meg a nyereg alátétet mint ahogy gondolod hogy hova kell

Legalábis velem mindig így van:)

A ló tarkójánál le tudod fogni ha nem engedi hogy rá rakd a kantárt

Ha a szájába be nyúlsz két ujjal még a zablát is beveszi:)

2016. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!