Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek nem túlzás, hogy...

Szerintetek nem túlzás, hogy egy kezdő lovas úgy ül fel a lóra kb. , mint egy karácsonyfa?

Figyelt kérdés
Jött a lovardánkba egy új csaj, eddig nem sokszor járhatott itt...Elég kezdő lovas, karámban néhányszor engedték csak el, futószáron lovagol legtöbbször, ügetni tanul ahogy láttam. De nem is ez a lényeg...hanem hogy ül fel a lóra... Kobak az ugye alap. Oktatónk lábszárvédője, még az is oké (bár azt is azért vette fel, mert anélkül össze-vissza csúszkál a lába...ahelyett hogy megtanulná rendesen tartani). Kesztyű hát az is minek neki, de a legjobb hogy a minap még az oktatóm bazinagy védőmellénye is rajta volt, amit valami versenyre vett, de nem használja. Na az meg mi a fenének egy ilyen kezdő lovasnak? Én ilyet csak komolyabb versenyzőkön láttam eddig, max. még gerincvédőt, de komolyabban lovaglókon legalábbis. Nem nevetséges ez kicsit? Na hát azt meg megint nem értem, hogy a pálcát még minek biggyesztette az oktató a kezébe? Tudtommal a három alapjármódban biztonságosan nem közlekedő lovasnak nem nagyon kéne pálcával lovagolni...még ha a legbirkább lovak egyikén lovagol is (a lova ha ágyút dörrentenek a füle mellett, hát le merem fogadni akkor se ugrana ki egy kezdő alól, nem hiába iskolaló). Nem viszi kicsit túlzásba? Én ennyi cókmókot egyhelyen még senkin sem láttam...

2016. szept. 12. 23:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És a legjobb még amit hallottam, hogy nem is úgy esett le, hogy lovagolt, hanem le akart szállni és az a mellény fennakadt valahogy a nyergen, ezért nem a lábára érdekezett, hanem elterült a földön :DD
2016. szept. 12. 23:06
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Túl nagy a pofád, egyszer mindenki volt kezdő. Remelem ha találkozol egy profival az majd jól kirohog ahelyett, hogy segítene.,,
2016. szept. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Netán féltékeny vagy rá, hogy az oktatód őt is emberszámba veszi?:)


Amúgy meg nem árt ha használja ezeket a cócmókokat, legalább megszokja.

Mindenki kezdő egyszer. Lehet ha most látnád magad kezdőként kiröhögnéd a bénázásodat. Egy profi meg lehet, hogy rajtad röhögne.

2016. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Azt vesz fel, amit akar / amiben biztonságban érzi magát.


Elég gáz, hogy kiröhögsz egy kezdőt.

2016. szept. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Neked mi bajod? Miért fikázol egy kezdőt? Egyáltalán tudod mitjelent a "kezdő" szó? Nincs rutinja,tapasztalata.... semmi baj azzal amit csinál, viszont te nagyon gáz vagy.
2016. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
90%
Gáz vagy.
2016. szept. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon gáz amit írtál. 1. A lábszárvédő nem azért van rajta, hogy ne mozogjon a lába, hanem azért, hogy ne gyűrődjön fel a nadrágja. 2. A komolyabb nagy lovasokon, már nem szokott lenni bazinagy védőmellény, vagy gerincvédő. Ezeket gyerekeknek, vagy kezdők rakják fel. Mivel kezdő, ezért nagy az esélye annak, hogy leeshet. 3. A pálcát nem azért kapja meg, mert halál nyugodt a ló, hanem azért, mert azzal tud segítséget adni a lónak, hogy menjen előre.

Mindennek megvan az oka, hogy miért, és ahhoz NEKED SEMMI KÖZÖD NINCS, HOGY MÁS HOGYAN LOVAGOL. TARTSD MEG A VÉLEMÉNYED MAGADNAK!!!

2016. szept. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Ismét egy elkényeztetett kis takony, aki azt hiszi mindenkinek CSAK körülötte lehet ugrálnia és mindenki aki egy kicsit is kevesebbet tud már szánalmas... Kérlej sírj még egy sort. Te is biztosan rossz vagy valamiben, most mi is röhögjünk ki, hogy milyen béna vagy?
2016. szept. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Én is csak le akartalak hurrogni, de azt már jó páran megtették. Nem folytatom
2016. szept. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezekkel még nincs baj ,az rosszabb mikor kobak minden nélkül odaviszi apuci aztán meg az edzőn verik le ha szétmegy a kölyke feje. Ezek a dolgoj alapok,ez még nem nagyzolàs.
2016. szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!