Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek nem túlzás, hogy...

Szerintetek nem túlzás, hogy egy kezdő lovas úgy ül fel a lóra kb. , mint egy karácsonyfa?

Figyelt kérdés
Jött a lovardánkba egy új csaj, eddig nem sokszor járhatott itt...Elég kezdő lovas, karámban néhányszor engedték csak el, futószáron lovagol legtöbbször, ügetni tanul ahogy láttam. De nem is ez a lényeg...hanem hogy ül fel a lóra... Kobak az ugye alap. Oktatónk lábszárvédője, még az is oké (bár azt is azért vette fel, mert anélkül össze-vissza csúszkál a lába...ahelyett hogy megtanulná rendesen tartani). Kesztyű hát az is minek neki, de a legjobb hogy a minap még az oktatóm bazinagy védőmellénye is rajta volt, amit valami versenyre vett, de nem használja. Na az meg mi a fenének egy ilyen kezdő lovasnak? Én ilyet csak komolyabb versenyzőkön láttam eddig, max. még gerincvédőt, de komolyabban lovaglókon legalábbis. Nem nevetséges ez kicsit? Na hát azt meg megint nem értem, hogy a pálcát még minek biggyesztette az oktató a kezébe? Tudtommal a három alapjármódban biztonságosan nem közlekedő lovasnak nem nagyon kéne pálcával lovagolni...még ha a legbirkább lovak egyikén lovagol is (a lova ha ágyút dörrentenek a füle mellett, hát le merem fogadni akkor se ugrana ki egy kezdő alól, nem hiába iskolaló). Nem viszi kicsit túlzásba? Én ennyi cókmókot egyhelyen még senkin sem láttam...

2016. szept. 12. 23:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Most meg nem válaszol :) csóri rájött hogy nagyon gáz.
2016. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Naaaaaaa síránkozz még had nevessünk
2016. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az olyanok miatt, mint te, érzik magukat rosszul nagyon sokan a lovardákban, illetve félnek elmenni máshová, mert aggódnak, hogy olyanokkal lesz tele, mint te.


Szóval van rajta kobak, lábszárvédő, kesztyű meg mellény. Ne haragudj, de ezek alap cuccok ahhoz, hogy az ember sérüléseket elkerüljön és minden értelmes helyen tanuló kezdő lovastól el is várják, hogy ezeket viselje. Az, hogy te még csak komoly lovasokon láttál védőmellényt, azt jelenti, hogy bizony nem sok lovast láttál még életedben.

Mivel szerencsétlen még csak ügetni tanul, nyilván mozog a lába. Nem úgy született, mint Te, piaffozva. És ha mozog, a kengyelszíj dörzsölheti, ez már csak ilyen. Erre alkották meg a lábszárvédőt, amely termék igen nagy népszerűségnek örvend a lovasok úgy 99,9%-ánál, beleértve azokat is, akik 50 ezres csizmában "virítanak". Hogy nem szégyelli magát a sok karácsonyfa....nem is értem.

2016. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagy volt...:DDD neked tényleng van pofád egy kezdőt így szarozni....
2016. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz, biztonság az első, én is estem már fenékre fel és leszállás közben is :D
2017. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!