Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen munka, munkahely...

Milyen munka, munkahely mellett lehet lovat tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdés, hogy mi az a szakma ami mellett lehet lovat tarni, mer sokat kell vele foglalkozni.

És valami olyan szakmára/munkahelyre gondoltam, ahol több fizetést kapok a ló miatt, meg a család miatt stb.

Igen tudom nem írtam le egy pár dolgot, éx tudom, hogy ebbe is belefogtok kötni, de remélem értitek a kérdést meg minden.

A rosszindulatú emberek kíméljenek!!!❌🚫❎💢



2016. nov. 4. 13:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Te meg a realitás D Reálisan nincs rálátásod a dolgokra,csak a primitív ,itélkező gondolkodásmódod vezérel.. Rajtad kivül akkor mindenki hülye úgy látszik. Diploma nem ad észt,te eseted rá a példa..
2016. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
rotty rotty.. inkább rakj a kályhára, mert kialszik..
2016. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Még egy utózönge.. nagyon szívesen megmutatom bárkinek, hogy hogy élek és miből... Látom fáj, hogy nem mindenki nyomorog. De nyugodtan boruljatok egymás vállára és sírjatok, hogy milyen szar is nektek... Beszűkült primitív pronyók..
2016. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves 61%-os válaszoló!

Aranyos vagy. :) Pont ugyanazokat le tudod írni újra és újra.

Neked az fáj, hogy van diplomám. Hidd el nem villogni akartam vele, csak ez volt a kérdés (ami téged abszolút nem érdekel):"Milyen munka, munkahely mellett lehet lovat tartani?" Csupán erre írtam egy alternatívát. Ezért hagy ne legyek már én a hibás, hogy a gyakorin válaszolok a kérdésre. Ha te is ezt tennéd, nem idegesítenéd fel magad rajtam. De lássuk csak a hozzászólásaid:

-külföld lovas munka. Ez jó ötlet, Magyarországon lovazásból elég nagy szerencse kell, hogy meg tudjon az ember élni.

-5 fő típus felsorolása, amiből pénzt lehet csinálni (szerinted). kicsit szűk látókörre vall, de legyen.

-ismerősök bemutatása, akinek több pénze van, mint neked, irigykedés (rájuk), nyígás, hogy neked milyen szar.


-77%-os válaszoló fikázása, mert havi 150.00 bevételből tud lovat tartani. (vidéken pl a bértartás sem 80.000). Erre nincsenek szavak. A kérdéshez teljesen irreleváns fröcsögés, személyeskedés.


-Az én fikázásom, hogy hülye vagyok és nem látom, hogy mekkora protekciós szar hely ez az ország. Lehet, hogy tényleg az vagyok. De én, és az ismerőseim mind keményen megdolgoztak mindenükért, amijük van, legálisan.


-a mekibenés külföldön dolgozó diplomás szerintem mind hülye. Szűklátókörűség. Irreleváns


-a kétkezi munka fontosságának kiemelése. Ezzel egyetértek, nem is írtam sehol hogy lenézném őket. Csak te gondoltad bele. Szűklátókörűség, irrelváns.


-külföldi munkavállalás istenítése. Ezzel sincs gond. 1. te miért nem mész ki és keresel sokat? 2. aki kimegy takarítani, az csak az itthoni bérekhez mérten keres jól. Ez is elég szűk látókörről tesz tanúbizonyságot.


-személyeskedés, "apu fiának" Korábban már írtam. Remélem egész életedben csak annyi pénzed lesz, mint apámnak. Teljes szívemből kívánom neked. Irreleváns


-személyeskedés, légből kapott elméletek továbbgörgetése... Szánalmas és irreleváns...


Elnézést kérek tőled nem akartam feszültséget generálni. Nem akartam a lelkedbe taposni. Csupán a kérdésre válaszoltam. Nem értem, hogy ez miért vált ki benned ilyen szintű gyűlöletet, személyeskedést úgy, hogy rólam és a családi hátteremről semmit sem tudsz.


És te 58%-os. remek társra leltél a 61% -os emberkében. Te honnan veszed a bátorságot, hogy bárkit még névtelenül is így megítélj, elítélj? Főleg apámat, aki már nem is él, a szádra vedd? Én szidtam bármely felmenődet. Szidtalak téged, titeket?


Figyeljetek. Üljünk le közösen egy sör és/vagy tea mellett. Szívesen megvitatom ezt veletek kulturált keretek között, de annak, hogy itt fröcsögtök egy bagatell nézetkülönbségen semmi értelme sincs. Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásaitokat.


Kedves Kérdező! Bocsánat a közjátékért. Nem akartam telefloodolni a kérdésed. Remélem a releváns dolgokat azért ki tudod szűrni.

2016. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Hiába vered itt magad,te soha senkivel nem jössz ki semmilyen témában,mindig valószerűtlen,szürreális dolgokat állítasz. Nekem nem fáj a te "jóléted" ,az fáj h ilyen hülye ,életképtelen felfogású emberek vannak. Pont te nézel le másokat,úgy h közben szart sem tudsz róluk. Még ha ki is megy az ember takarítani,hazahozza pár év múlva a félretett összeget és jól elvan. De itt még félretenni sem tud,mert feléli a mindennapi dolgokra. 150 ből igényesen nem tart senki lovat,alapból egy albérlet 80-100, ,legyen csak 50 a tartás,és az állatorvos,rezsi,kaja saját magára mi marad? esetleg a járulékok befizetése (ha nincs bejelentve) stb miegymás.. Az árak vidéken is megvannak,puccos helyen ott sem tartják bagóért neked a gebédet,az állatorvos ott sem szégyenlős. Múltkor egy lónál 120 ezerbe állt meg egy sántaság,és még a csaj nem fizette ki a következő havi tartást Mi lett volna ha beviszik üllőre a lovat? A fantáziádra van bízva.... Lehet itt szép meséket összehordani,messziről jött ember azt mond amit akar. Persze ha nektek 20-25 ezres ridegtartás meg a zugkovács 2 ezrekért cicaorvossal karöltve lótartásnak minősül,az a ti szegénységi bizonyítványotok. Arra valóban jó a 150,a többit meg fizetik helyetted odahaza ha meg megmurdel a ló,van olcsó markolós is biztos az ismeretségi körökben. Egy embernek akkor eldől a sorsa mikor megszületik, az meg nem a te érdemed h jól tudsz lopni,csalni,esetleg van lehetőséged a bandád által nyomultatni magad. Te egy gyökér vagy,azt elhiszem h egyetemre jártál ,mert a legtöbb hozzád hasonló buta ember onnan kerül ki.
2016. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Jelekh: tipikus gazdag buta paraszt vagy. A kérdés nem az volt h te személy szerint hogy élsz meg hanem h milyen munkákból lehet. Ehhez képest már az egész személyes gazdasági helyzetedet kisírtad ,amire senki nem kíváncsi. A te válaszaid mind rólad szólnak,önfényezés,faxmutogatás,semmi több ! Ez nem irigység,csak ha valakinek nem tetszik a hülyeség amiket leírsz,az nem köteles tapsikolni rá,viszont joga van a szabad véleménye kinyilvánításához ! Ti mindenre az irigységgel meg a féltékenységgel tudtok jönni.. Ki vagy te h tőled bármit is irigyelni kéne ? Lehet többet letett egy másik ember az asztalra mint te. "miért nem megy külföldre" ez megint egy olyan dolog ha kimész valakihez mész,de ha valakid nincs kint aki vár úgy nem olyan egyszerű.Ezentúl ha valaki vagy valami ideköt máris nem tudsz kimenni . A másik meg h magyar emberként legyen már joga az embernek megélni a saját földjén,azért ne kelljen kimenni h a román meg a migráns parazita idejöjjön a mi helyünkre és jobban éljen a saját földünkön.. Ez lenen az alapelv,aztán sok ember inkább kimegy mert itt nem lát változást a jövőben sem,a nép nem fog össze,párszáz ember meg kevés egyedül a változáshoz..Aki teheti az rég kint van már vagy kimegy,lehet h ott drágábbak az árak de mégis hoznak pénzt évek múltán haza és házat vesz,családot eltart,mégegy gyerek születik stb. Kint az első hónapok vagy első egy év ugyanilyen mint itt,de utána van előrelépés,nem a 40 év bérrabszolgaság. Értelmesebb országokban ugyanúgy megfizetik a kétkezi munkásokat is mert tudják h szükség van rájuk,itt meg sírtok meg sírnak h nincs ács,nincs pék nincs ez nincs az,de fizetni egyik sem akar. Lenézés,alulértékelés viszont megy ,mert "csak a diplomás az értékes" ember de ugyanakkor primitív parasztok sipákoltok ha nincs ki megsüsse a kenyereteket vagy nincs ki kifesse a kutyaólatokat amit rengeteg kiskapuzással ,mismásolással ,haszonhúzással szedtetek össze . Nem azt mondom h minden jól kereső ember simlis,de akinek itt jó keresete van az vagy szerencsés,vagy protekciós vagy simliskedik,de a tanulás az másodlagos. Sok olyan ember van aki szakmával,érettségivel is milliomos vagy diplomás aki gyárban rohad vagy éppen az éhbértől egy kicsit többet kap csak. Pl itt egy lovasdiploma elég szép szakma lenne de hiába tanult, a papír nélküli ember lehet hamarabb kap munkát mert jó a segge és feláll rá a pucctanyán a vendég fa..sza ,lehet jó sokat sznobolni vele időnként még a lovardavezető ágyába is beugrik egy nyergelésre. Szélsőséges példa de irónikusan a valóság áll mögötte. Rengeteg ismeretségi köröm van a lovardák által,80 százalékuk gazdag,semmit nem dolgozik,egésznap csak lovacskázik,és nincs több neki egy érettséginél. De gondolom mind lottónyertes meg "vállalkozó" és az emberek eltiprása ,megnyomorítása a vállalkozói igazolványa.. Részemről tényleg a téma zárolva,te úgyis az a jelekh vagy aki szerint "a vízen járó ember azért jár a víz felszínén mert nem tud úszni". Menjél ,írd meg a leckéd,te "nagy tanult".
2016. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Itt egy kib...szott kérdést nem lehet feltenni???bas.szu.s, mindig mindenki csak vitatkozni tud.

Már rohad.ttul unom.

És most pont s(..zzz)arok rá, hogy ki áll le velem vitatkozni mert nem ezt tartom fontosnak.

...

...már értem, mért menekülnek az emberek...

2016. nov. 8. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!