Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gidrán meg a 120cm-es ugratás?

Gidrán meg a 120cm-es ugratás?

Figyelt kérdés

2016. nov. 19. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés lényege tulajdonképpen?
2016. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az hogy gidránt szeretnék és díjugratni meg militaryzni szeretnék vele de erre alkalmas tudom egyed de alkatilag bocsánat hogy nem írtam a lényeget
2016. nov. 19. 16:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Ebben is van olyan ami sportosabb meg van a nyitott csánkú ,hegedűtoknyakú csámpás kupecló is. 120 centit a lovak nagyrésze könnyedén megugrik .
2016. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Könnyedên akkor jó ... Olimpián is majd meghalnak úgy erőlködnek 160-on de 120-at könnyen ugrik akkor jó Köszönöm a válaszokat még jöhetnek válaszok
2016. nov. 19. 19:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Akadályt talán, pályát már nem biztos... de van sikeres magyar nagypályás gidrán, külföldön is van amelyiket jól felhozták (igaz, ott értenek is a lóhoz). Alkatra, temperamentumra, készségre találhatsz a gidránok között sportra megfelelőt.
2016. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És militaryra milyenek?

Vagy azt kisebb lovakkal csinálják?

Válaszokat Köszönöm

2016. nov. 20. 12:25
 7/13 anonim ***** válasza:

A gidrán eredetileg a magyar, könnyű huszárló, ami tökön-paszulyon átmegy. Értsd kerítésen, vízen, hegyen, stb. Nem véletlen, hogy elsőosztályú military ló volt, amíg el nem kezdték kiirtani a fajtát, ami bér visszajött, azóta elég elhanyagolt. De jó kezekben egy jó gidrán simán szerezhet olimpiai minősítést is, csak itthon kevesen értenek a hogyanhoz. Nagyon kevesen.

A százhúszat meg tényleg szinte bármelyik megugorja, a kérdés az, hogy van-e olyan lovas, aki alatt ezt pályán is meg tudja csinálni. Meg, hogy mennyire lett kiskorában elszarva szerencsétlen. És ez MO-n általában kulcskérdés.

2016. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. nov. 20. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem vennék gidránt militarizni, ha nem valami nagyon extra egyedről van szó. Amelyik gidránok jól mennek, azokat nagyon profi lovasok lovagolják, azért mennek úgy ahogy. Te ilyen profi lovas vagy? Ha nem akkor javaslom nézz valami egyszerűbb lovaglású közepes ugró és mozgásadottságú lovat (valami sportfélvért, bármilyen fajtából). Ha szuper lovas vagy, akkor meg minek kérdezgeted ITT a sok idiótát?!
2016. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A gidrán egy mindenre alkalmas lófajta lenne. Lovagoltam gidránon terepeken tökéletes szívós jóeszű kitartó volt. Szerintem amatőr militaryra való lenne. Nagyon profi ugróló szeritem nem sok van közte. De elvisz akárhova az biztos :)
2016. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!