Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehezen patkolható, problémás...

Nehezen patkolható, problémás ló, megoldás?

Figyelt kérdés
Van több lovam, de az egyik különösen utálja a patkolást, hisztizik, rúg, ágaskodik... doki járt hozzá mikor patkolták és be lett bódítva.. most le esett a patkó, holnap patkolják újra, de nem tudtam dokit hivni mert nem ér rá, most nem lesz bódítva bár nem is szeretem ha bódítják. Milyen megoldás van, hogy ne tegyen kárt magában és másban sem? Mivel terelhetném el a figyelmét? Vagy nyugtathatnám meg egy kicsit? Nem rosszindulatú, csak fél, vagy érzékeny, megköszönném a tippeket, szeretnénk felhagyni a bódító használatával

#ló #póni #patkolás #kovács #nehezen patkolható
2017. febr. 28. 19:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Koszi, de az utolsonak igaza van... semmikepp nem folyamodnek ilyen modszerhez, tavol all tollem a kinzas ez nekem tul brutalis
2017. márc. 2. 13:45
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem hinném, hogy az orrlyukak leragasztására gondolt, hanem az orra hegyére a ragasztószalagot. Erről már én is hallottam, hogy olyan szinten elvonja a figyelmét, hogy csak arra tud figyelni.

Én is a pipázást tudom, mint drasztikus, de működő megoldást. A cigányok szokták a fülét csavargatni, de attól csak fülféltős lesz.

Még a zacskós bottal lehetne gyorsan jó eredményeket elérni. Szerintem remekül működik.

2017. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk a gyorsan jó eredményt a kovácsváltás hozná meg... Az új meg olyan legyen, akinek nem csak tudása, hanem érzéke is van a lovakhoz.A lovakon sajnos hamar végigfutnak az ilyen dolgok.. Kényelmetlen, még oldalba is vág, többet nem nyúlsz hozzám, felrúgom... És innen már megy is az ördögi kör, amiből nehéz kimászni.
2017. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem segítene, ha valamilyen nyugtató hatású készítményt adnál be neki előtte.

Például nyugtató paszta:

[link]

(Lehet persze más márka is, ami elérhető a közeledben)

2017. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!