Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam 11 éves herélt, nagyon...

Erorr kérdése:

Lovam 11 éves herélt, nagyon ideges típus. Melegíteni alig lehet vele, mert rögtön vágtázna. Vágtába pisil végig, én arra gondoltam, hogy idegből csinálja, ez lehetséges e? Vagy bármilyen más tapasztalatot meghallgatnék.

Figyelt kérdés

#idegesség #Vágta közben-pisil.
2017. ápr. 10. 13:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Persze hogy ideges, nem a munka miatt, hanem ha orvosi baja van, tudja hogy fájni fog.


A zsákosat mindenképp próbáld ki, én lehet hogy Üllőről hívnék dokit hozzá, teszem azt.


A vizelés jelenthet vesebajt is, de lehet hogy az ideggörcs megnyilvánulása (ami csak egyre fokozódik, és ördögi kör nem lesz belőle) és máshol kell keresni a problémát, ezért hívnék hozzá egy speciális eseteket is megjárt dokit.

2017. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

2 fángli árpát

1 korpát kap.

Több orvos látta már. Én is gyanakodtam veseproblémára, de az orvos azt is kizárta nála.

2017. ápr. 11. 08:54
 13/19 A kérdező kommentje:
Tegnap kiprobaltam nala a zsakot-futoszaron es szepen dolgozott.
2017. ápr. 11. 08:56
 14/19 anonim ***** válasza:

Akkor ezesetben egy nevesebb kiképzőt, nem kóklert, hanem aki ért is a lovakhoz, hívnék hozzá-persze ha 100+1%-osan kizártad az orvosi bajokat.


Nem tartom kizártnak, hogy vagy van valamilyen rossz tapasztalata, ami miatt így viselkedik, vagy újonnan találkozott valamilyen számára kellemetlennél rosszabb ingerrel, ami ezt kiválthatta.


Lehetséges, hogy érzékeny típus, fokozottabban reagál bármilyen rossz tapasztalatra, emlékre, ami neki valamikor/valahol fájdalmat okozott.

2017. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy egyszerűen rossz rá a nyereg? Ha nem a súly a gond... Én sem örülnék, ha körömcipőben kéne szaladgálnom... De ez, hogy pisil menet közben... Ez nekem nagyon nem tetszik.. Még, ha kanca lenne, de heréltként én ezt nem vágom.
2017. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem gondolnam, hogy a nyereg mivel mar 3 nyerget probaltunk, ezert meg nezetem meg mas orvossal is.

Herelteknel sosem tapasztaltam eddig ilyet. Koszonom a valaszokat.

2017. ápr. 11. 14:04
 17/19 anonim ***** válasza:
Nézesd meg osteopata állatorvossal vagy csontkováccsal, egész biztos komoly probléma áll a háttérben. Ez már abból is nyilvánvaló, hogy előre ideges a ló, már a munka előtt, komoly fájdalmai lehetnek, ezért rohan, nem pedig azért, mert menni akar. A munka közbeni vizeletürítés pedig nagyon komoly probléma lehet.
2017. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy fájhat a háta..ez esetben érdemes orvoshoz fordúlnod
2017. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A lovam hátra hagyta ezt a problémát az ok nem fájdalomból vagy rossz nyeregtől volt,sem betegségtől, ezt több orvos is megállapította.

2017. máj. 3. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!