Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Titeket nem zavar hogy ma már...

Titeket nem zavar hogy ma már sokan csak menőségböl "lovagolnak"?

Figyelt kérdés
Engem annyira zavar,mikor pl.meglátom egy olyan embernél kiírva hogy lovas aki, életében egyszer ült lovon. Ezt kiírja a fb oldalára és úgy tesz mintha profi lovas lenne. Ezt meg ugye csak menőségböl. Én egyébként nagyon kevés embernek mondom meg hogy lovas vagyok, és elég régóta dolgozom lovakkal. Zavar ez a nagyképűség már... És ami még ettől is rosszabb, amikor valaki menőségböl vesz lovat és egy hét múlva viheti is a piacra eladni mert nem tud bánni vele. Nektek mi a véleményetek arról hogy sokan ezt a szép sportot már csak felvágásból " űzik "?

2017. ápr. 25. 19:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért még hozzátenném az előttem szólókhoz, hogy nagyon le van sarkítva ez most a lovaglásra, mindjárt kifejtem mire gondolok.

Az a baj, hogy ez a probléma ami téged zavar nem csak a lovaglásban van, ha megnézed a mai fiatal generációt és a gyerekeket, gyakorlatilag mindenben ilyenek! Nem kell lovaglás legyen hogy a kezdők beképzeltek legyenek és bunkók a náluk többet tudókkal.


Viszont az a baj, hogy általánosítasz és abból jön a felháborodás amit meg is értek, mert engem is megoszt, nem értek teljesen vele egyet azzal, amit mondasz. Nem minden kezdő nagyképű és beképzelt, akkor se ha esetleg kirakja fb-re hogy jajdejó elvolt lovagolni. Szimplán csak rajonghat is a lovaglásért és hogy végre lehetősége nyílt rá, meg akarja osztani a környezetével. Lehet az ellentéte is persze, hogy nagyzolni akar vele. Nem kellene ezt annyira magadra vedd, előttem írta valaki hogy szelektáld az ismerőseidet és a postjaikat, nagyban megkönnyíti az életedet ha ezt ennyire magadra veszed.


Ugyanez az általánosítás vonatkozik a tapasztaltakra. Vannak tök normálisak is akik segítőkészek, viszont van a másik véglet, a beképzelt és lenéző banda, akik sajnos sokszor többen vannak és nagyon lelombozó és rossz élmény amikor így állnak az emberhez. Nem kell lenézni azt, aki nem tud dolgokat és kezdő, ők is elkezdték valahol, és ne általánosítsák a kezdőket se, hogy mind arrogáns bunkó aki egyet lovagol és utána profinak hiszi magát.

2017. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát nem kevés igazság van abban amit mondasz. De hát ha ( csak)ilyenekkel találkozom akkor nem fogok másképp általánosítani.
2017. ápr. 29. 21:23
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rossz körökben jársz. Az én istállómban senki sem bánik rosszul a lovával, sőt éppen a 14-15 éves kislányok próbálnak megadni a lovaiknak a legtöbbet, mert ők családtagként szeretik őket, és próbálnak fejlődni is. De igaz, hogy nálunk nagy az edzői felügyelet, szóval ha valaki valami rosszat csinál véletlenül nagyon le van cseszve. Pont hogy a felnőtt amatőr lovasok művelnek nálunk olyat, hogy eladjak vagora a lovat gyogyitás helyett, hatalmas felháborodást kiváltva mindenkiből.... attól hogy valaki gazdag nem következik az, hogy rosszul bánik az állatokkal, és ezt te is beláthatod, ha elgondolkozol rajta.
2017. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon idegesítő. És ugye mennek versenyre(de csak helyire, mert komolyabbra nincs tudásuk) aztán kiteszik a képet a díjról. Szerintem aki csak pár hónapja lovagol, ne az fbn villogjon, hanem tanuljon meg lovagolni. Mert sajnos sok lovardában másik alkalomra engedik, hogy szabadon vágtázzon, ugrasson a gyerek, mert fizet.

Egyik ismerősöm fél éves tudással vett egy 5 éves lovat(!!) két hét múlva leesett lóra, és ment anyucinak bőgni, az meg vágóhídra akarta adni. Na épp akkor kerestem lovat, és mondom csak megmentem szerencsétlent. A ló 2 éve az enyém, 7 évesen a lehető legjobban képzem. Nagyon kötődünk egymáshoz, és nagy álmom a későbbiekben ugrásban versenyezni vele.

2017. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, hasonló volt velem is. Egyetértek! Fél éves tudás az még nagyon kezdő... Szegény ló nem tehet arról hogy aki rajta ül béna...
2017. máj. 4. 12:53
 36/36 anonim ***** válasza:
95%

"És ugye mennek versenyre(de csak helyire, mert komolyabbra nincs tudásuk) aztán kiteszik a képet a díjról"


Igaz! Követelem, hogy olimpiai eredmény alatt ne lehessen a fejlődést, a versenyeredményeket megosztani az ismerősökkel, barátokkal. Mert bármi eredmény addig csak menőség, semmi más. Pfujj. Az ilyen kis helyi vackokat eleve be kéne tiltani. Legyen megyei meg országos bajnokság, és annyi. Rajtengedélyen pedig 45 alatt ne lehessen indulni, és csak tíz éves lovas tapasztalattal, valamint saját lóval, aki legalább öt éve a leendő versenyző tulajdona. Ha kettőnél több kép szerepel közösségi médiában róluk, az kizárást jelent, mert az alázat hiányára, és súlyos beképzeltségre utal.

Esetleg jó lenne, ha még azt is kikötnénk, hogy a lovat milyen időközönként lehet lefotózni magában állva, a lovasa nélkül.

2017. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!