Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Titeket nem zavar hogy ma már...

Titeket nem zavar hogy ma már sokan csak menőségböl "lovagolnak"?

Figyelt kérdés
Engem annyira zavar,mikor pl.meglátom egy olyan embernél kiírva hogy lovas aki, életében egyszer ült lovon. Ezt kiírja a fb oldalára és úgy tesz mintha profi lovas lenne. Ezt meg ugye csak menőségböl. Én egyébként nagyon kevés embernek mondom meg hogy lovas vagyok, és elég régóta dolgozom lovakkal. Zavar ez a nagyképűség már... És ami még ettől is rosszabb, amikor valaki menőségböl vesz lovat és egy hét múlva viheti is a piacra eladni mert nem tud bánni vele. Nektek mi a véleményetek arról hogy sokan ezt a szép sportot már csak felvágásból " űzik "?

2017. ápr. 25. 19:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert ti szárra nem tudjátok lovagolni apu pénzén sem a lovat még nem kell "szegényezni meg irigyezni". Buta,tehetségteken senkik vagytok ez látszik. Hiába a pénz,tudás nélkül csak utaztok a lovon. Hülye kis taknyosok,ha valakire irigy leszünk az nem ti ,lesztek.
2017. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
17%
Ezek a gennyládák akadályozzák a soportot az előrehaladásban. Tehetségtelen barmok. Más sportokban a kezdők meghúzzàk magukat,nem a profikat fikázzák,a lovaglásban sok a primitív suttyó,mint ahogy ez azboldal is jól mutatja.
2017. ápr. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

21-22 válaszoló. Sajnos így van. Én mikor kezdő voltam eszembe nem jutott volna hogy egy tőlem jobb lovast kioktassak. Inkább igyekeztem tőle tanulni, és örültem hogy foglalkozik velem. Akik azt írják hogy irigységből tettem fel a kérdést azoknak üzenem a következő hosszú levelet:


Belegondoltatok valaha abba milyen ha egy full kezdő beképzeltségből vesz magának/vagy kap egy lovat? Kezdjük rögtön ott, hogy lovagolja meg? Ugye mivel sokan úgy tartanak lovat hogy abszolút nem is tudnak vele bánni. Körülbelül így képzeljétek el: Felül a lóra, és ahelyett hogy a lábával irányítani csak az ostort használja. Amikor a fejében kigondol valamit a lovas (pl most vágtába akarja tenni) a lábával kéne irányítani ahhoz hogy a lova megértse mit akar. Nos ahelyett hogy oda nyomná a sarkát csak ül a nyeregbe és addig üti a lovat amíg fel nem vágtat. Tény és való hogy néha tényleg meg kell ütni, de könyörgöm ezek az emberek egy óra során 50 szer megütik a lovat. És emiatt még a legjámborabb ló is lefogja dobni,aminek persze az lesz a vége hogy fúj de rossz ló, és megint a lónak lesz rossz. Holott az a ló teljesen jó, csak nem tudta szegényke mit kell csinálni mert nem úgy volt irányítva ahogy kellet volna. Van róla fogalmatok hány ilyen egészséges ló végzi vágóhídon emiatt? És most mondjátok hogy irigy vagyok! Nem azzal van baj ha valaki kezdő hanem azzal ahogy viselkedik! Én elismerem hogy szeretnék majd saját lovat, de mivel még nem dolgozom nem tudnám eltartani,majd ha kijárom az iskolát utána.

2017. ápr. 29. 09:45
 24/36 A kérdező kommentje:
Nem az a baj hogy valakinek lova van, mert ha tud vele bánni annak csak örülök. De olyan tartson lovat aki tud vele bánni!
2017. ápr. 29. 09:52
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a személyeskedés elég beszédes. Van egy kósza tippem, miért is nem tisztel titeket senki. Mert azt ki kéne érdemelni. Segitek, nem anyázással, meg felsőbbrendűségetek bizonygatásával.

Pláne, hogy amit magyaráztok, nettó baromság. Már ötven évvel ez előtt is baja volt az idősebb generációknak a fiatalokkal, na, azok vagytok ti.

2017. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Egy személyes vélemény,ha nem tetszik hát nem tetszik! Ha kötözködni akarsz,menj máshova!
2017. ápr. 29. 10:37
 27/36 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a te véleményedről is el lehet mondani, nem értem mit kell ezen rinyálni. Tán jobban halad, mint te, vagy jobb lova van? :D
2017. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Halihó. Itt vagyok én, akinek anyuci meg apuci a seggem alá tolta a lovat. Jöttem elmondani az én oldalamról is. Csak hogy egy kicsit meggondold ezt az általánosítgatást.....Négy éve lovagoltam 5 nap egy héten, béreltünk is lovat, aki a végén már öreg volt, szóval úgy döntöttünk veszünk egy lovat. Az edzőmmel mentünk, ő is kipróbálta, én is, leröntgeneztettük, minden oké volt, megvettük. Azóta minden nap járok ki hozzá, amennyit lehet, az edzőmet megkérem hogy nézzen ránk, van heti 2 edzésem vele, és időnként hívunk kiképzőket (pl könnyedség iskolája) hogy megismerkedjünk különböző nézőpontokból is a lóval való bánásmóddal. Ugratunk, és szép eredményeket érünk el, pedig én keztem el vele ugrani, nem volt alapból egy automata ló, most is fiatal még és oda kell rá figyelni. Ezen kívül tavaly bekólikàzott (nem az ételtől, étrendváltozástól, egyszerűen felakadt a bele, nagyon sokat érdeklődtem a lóklinikán, de azt mondták ez egy spontàn kólika volt), a műtéte ára milliós nagysegrendeket súrolta, és ha nem lett volna pénzünk kifizetni kínok kínjai között döglött volna meg. Ez után három hónapig jártam hozzá egy nap kétszer fél órát sétáltam vele, ápoltam a sebét, és most megint ott tartunk, hogy minden oké vele, élvezem a lovaglást és igyekszem jól csinálni, persze vannak nehezebb pillanatok de soha nem adnám őt oda senkinek semmiért. És persze igyekszünk csökkenteni a további kólika lehetőségét (masht kap és lenolajat).

Nem értem, hogy attól, hogy valakinek van pénze, miért ne lehetne felelős állattartó. Lehet, hogy nem az, de lehet hogy igen. Könyörgöm ne így általánosítsunk már... A putriban meg akkor minden lónak jó élete van?

2017. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Buta,tehetségteken senkik vagytok"

"Ezek a gennyládák akadályozzák a soportot az előrehaladásban"

"Ha lenne valami fogalmad a témáról"


- Igen, a kulturált, normális vélemény pont így néz ki. És a zsidók se emberek. Az utolsó hozzászóló meg maga a földi métely, ami romba dönti társadalmunk. Érthető.


De azért meghökkentő, mennyi utálkozás, megvetés, lesajnálás és gyűlölet teng bennetek. Utáljátok a fiatalokat, a gazdagokat, akik jobbak nálatok, de megveritek, aki rosszabb, rühellitek a kezdőket, meg mindenkit, aki látatlanul mást csinál, mint ti, vagy nem asszisztál a véleményetekhez lelkesen. Hiszen a véleményetekhez azért görcsösen, mereven, és rémesen lesajnálóan ragaszkodni - na az megy.

Optimista gondolatnak tűnik, hogy a lovaitokkal tán nem ilyenek vagytok, de persze lehet, hogy mégis - csak ki van adva nekik, hogy azért higgyék csak azt, hogy ez a létező világok legjobbika.

2017. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
28-as. Mikor olvastam a hozzészólásod pont hogy megörültem hogy tapasztalt lovasként kaptál lovat. De hát én a kezdőkről beszélek könyörgöm! Az utolsó hozzészóláára inkább nem mondok semmit, annyit tudj meg kedves utolsó hogy ahol én vagyok ott családtagokként imádjuk a lovakat!
2017. ápr. 29. 19:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!