Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Titeket nem zavar hogy ma már...

Titeket nem zavar hogy ma már sokan csak menőségböl "lovagolnak"?

Figyelt kérdés
Engem annyira zavar,mikor pl.meglátom egy olyan embernél kiírva hogy lovas aki, életében egyszer ült lovon. Ezt kiírja a fb oldalára és úgy tesz mintha profi lovas lenne. Ezt meg ugye csak menőségböl. Én egyébként nagyon kevés embernek mondom meg hogy lovas vagyok, és elég régóta dolgozom lovakkal. Zavar ez a nagyképűség már... És ami még ettől is rosszabb, amikor valaki menőségböl vesz lovat és egy hét múlva viheti is a piacra eladni mert nem tud bánni vele. Nektek mi a véleményetek arról hogy sokan ezt a szép sportot már csak felvágásból " űzik "?

2017. ápr. 25. 19:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%

Aha. Mert aki nem gazdag, és nem kap lovat fél edzés után, az nem tesz tönkre lovat, és csakis a tizenéves újgazdag utánpótlásban vannak rossz lovasok, akik soha nem lesznek jók ha beledöglenek se.


Ma is tanultam valamit.

Bár tény, hogy a lovas társadalom mindig isnem tele volt utálkozással.

2017. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
6.-7. Válaszoló! Nem azért írtam hogy elit sport,mert hú de beképzelt lennék. Semmi baj nincs azzal ha valaki kezdő, de legalább ne okoskodna. Na meg hányszor látom,hogy kezdő lovasok elmennek két-három edzésre,lefényképezkednek a lovon, kiposztolják hogy hú lovas vagyok stb hülye megjegyzésekkel. És utána persze már nem folytatják az edzéseket, mert csak arra kellet hogy megmutassák :na nekem milyen jó. Engem nem zavar más boldogsága,és ugyanúgy viselkedem kezdővel mint profival. Nem nézem le!
2017. ápr. 26. 15:25
 13/36 A kérdező kommentje:
8.-9. Válaszoló, veletek teljesen egyetértek!
2017. ápr. 26. 15:26
 14/36 anonim ***** válasza:
17%

"Aha. Mert aki nem gazdag, és nem kap lovat fél edzés után, az nem tesz tönkre lovat, és csakis a tizenéves újgazdag utánpótlásban vannak rossz lovasok, akik soha nem lesznek jók ha beledöglenek se. "


Ez így van,mert tudod a gazdag kis parasztoknak nem érdekük vigyázni a lóra,befejelteti,lenyomorítja,megy a levesbe,jobb esetben eladásra és megveszik neki a következő áldozatlovát amit kb megint fél évet,évet gyötör aztán kuka. Ha lenne valami fogalmad a témáról tudnád h hány ilyen van,de te csak a neten lógsz lovasok között,vagy még ott sem csak szünet van a kutyásfórumon azt átjöttél ide.

2017. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%

"csakis a tizenéves újgazdag utánpótlásban vannak rossz lovasok, akik soha nem lesznek jók ha beledöglenek se. "


De addig "jók" általában ezek még alattuk az agyonidomított ,automata ló és körbeviszi a pályán. Amint át kell ülni egy olyan lóra amelyiken az utazás helyett lovagolni is kell egyből semmi nem tudnak. Számtalan 120-130 centis pályákon kapaszkodó kis sznobzsák van azt szárralovagolni nem tuudja a lovat. Veirotor meg 25 lekötő nélkül fel sem ül a lóra..

2017. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
51%
*veiroter
2017. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%

SZámomra kicsit olyan, mintha irigy lennél ezekre az emberekre. Lovagolt, kiírta. Lovat vett/kapott, megosztotta. És? Ha te jobb lovas vagy, tudod a különbséget magad és egy kezdő között és még véletlenül sem zavar, hogy esetleg dicsekszik.

Én nem tartom a lovaglást, lótartást elit dolognak. Rólam kb minden ismerősöm tudja, hogy régóta lovagolok és lovam van, ahogy azt is, hogy munkaidő után minden nap kinn vagyok a lónál, almozok, ápolom, dolgozok vele és fáradtan és koszosan érek haza este nyolckor, mert ez ezzel jár. Aki menőségből vesz lovat, amit aztán a "piacra" visz, el tudom képzelni, hogy mennyire "menő" a lovával együtt...

2017. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
93%
Látom sokaknak nem tetszik, hogy a ló nem szereti a szegény-szagot. Én személy szerint sokkal több olyan lovast láttam, akik szétcseszett iskolalovakon szerencsétlenkedtek valami huszadrangú versenyen. Nyilván sokan vannak, akik a saját lovukat rontják el, de többen, akik azért vettek lovat, mert fejlődni akarnak. Minden sportágban vannak olyanok, akik kitesznek egy képet, miután egyszer űzték az adott tevékenységet, de valahogy csak a lovasoknak szúr szemet. Valahol el kell kezdeni mindent, és ha már valaki ott tart ahol, arra nem kell irigynek lenni. Az meg ne beszéljen alázatról, aki képes mindenféle ismeret nélkül leugatni mást, mert az csak őt minősíti.
2017. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
71%

Engem a legtöbb profi lovas taszít, nem hajlandóak elfogadni, hogy ők is voltak kezdők, lenézőek a többiekkel szemben, akik nincsenek ebben olyan rég..

Szerintem ez sokkal gázabb viselkedés, mint hogy valaki elkezd lovagolni és örül neki, közölni akarja az ismerőseivel az örömét.

Nem értem amúgy, hogy akit ennyire zavar már fb posztja, az miért az ismerőse?

Én bevallom szoktam szelektálni, csak olyan ismerőseimnek látom a posztják, akik érdekelnek.

Akiket sosem kedveltem vagy csak simán nem érdekelnek, azokat vagy törlöm, vagy elrejtem a posztjaikat.És ennyi nem bosszankodok rajtuk. Nem kell nézni, ha nem érdekel.

2017. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%

Ez olyan, mint a kondizás vagy a sport.Valaki elkezdi és tök büszke magára, hogy végre csinál valamit és megosztja az ismerőseivel.

A "nagyok" akik meg régóta járnak meg lenézőek, kibeszélik, mert hát mit képzel,csak most kezdett el járni.

Nem értem miért jó letörni más lelkesedését.Attól mert később kezdte, még érdekelheti,nem feltétlen divatból csinálja.

2017. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!