Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudnék tenni? Fontos.

Mit tudnék tenni? Fontos.

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves lovam, nagyon szelíd, érdeklődő, engedelmes. Pár napja azonban kissé megváltozott. Futószáron szóra dolgozik, azonban mostanában gyakran elránt a karámba, ilyenkor nem engedem el, míg újra el nem indul. Lovaglásnál gyakran figyelmen kívűl hagyja az utasításaimat, levágja a köröket, felkapja a fejét. Szerencsére bakolás és vágta nincs, egyszerűen kedve szerinti irányba megy. Ráadásul időnként csipked is, de olyankor mindig rácsapok az orrára, így a harapásig nem mer elmenni. Van nem messze tőlünk egy kis rét, oda gyakran kiviszem legelni, mostanság viszont siet, rángat. Ilyenkor mindig rászólok, megállítom, magam mögött engedem csak menni. Szerintem nem vagyok vele elég határozott, és változatosságra van szüksége, pl. tereplovaglásra. De sajnos oda még egyelőre nem engednek ki, csak karámban lovagolhatom, ráadásul ott, ahol nappal van. Ezért tagadhatja meg az utasításaim lovaglásnál? Minden segítséget köszönök.

2017. júl. 28. 22:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Sokkal határozottabb voltam vele, futószáron abszolút semmi probléma, legelésnél is könnyen kezelhető volt, egy-két próbálkozásánal odacsaptam a vezetőszár végével, megértette, hogy mit csinált rosszul, rögtön engedelmeskedett. Tegnap, mikor lehűlt a levegő felültem rá, nagyon szépen dolgozott. Egy-két alkalommal még próbálkozott csípéssel, de már nem csinálja, láttam, mikor készülődött rá, elég volt rászólni. Szerintem rövidesen semmi gond nem lesz vele.
2017. aug. 5. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!