Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy önzőség tőlem, ha a...

Nagy önzőség tőlem, ha a lovam előző gazdájával minden kapcsolatot meg akarok szakítani?

Figyelt kérdés

Fényképküldés még talán belefér, de a ló körül nem szeretném meglátni. Lehet, hogy önzőnek hangzik, de borsózik ettől a hátam, hogy valaki a ló miatt még a nyakamra is járjon. Csak azért, mert most vettem egy lovat, közöltem a gazdájával az álláspontomat, most meg megy a szájtátogatás, vita meg miegymás, mert hogy ő nem így gondoltam, hogy egy ekkora "parasztnak" adja el. Már mindenhonnét letiltottam, mégis megtalált, már nagyon elegem van.


Mit csináljak? Rendszeresen látogatni akarná a lovat.



2017. szept. 26. 15:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Na jó, egyszeri alkalmat lehet meggondolok, ha aztán békén hagy. Csak attól félek, nehogy vérszemet kapjon az illető és még többször idejárjon.

Amúgy micsoda, a vevőhöz elmenni? Hát én ilyenről még nem hallottam, azért álljon meg a menet. Hozzám idegen szaglászni biztosan be nem jött volna, ha már ekkora összeggel tömöm ki a zsebét. Ha ez felvetődött volna, már akkor elköszöntem volna...

2017. szept. 26. 20:01
 12/17 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, mielőtt még nincs nálam a ló. Már nálam van.
2017. szept. 26. 20:04
 13/17 A kérdező kommentje:
Bocs a sok kiegészítésért, de később láttam nit írt a 8as. Nem moslékot kap enni nyilván. 7 éves fríz díjló, milliós árkategória. Abban mondjuk igaza van, hogy én ilyet lovat a gazdája helyében el nem adtam volna. Gyönyörűséges :)
2017. szept. 26. 20:09
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

Én annak a híve vagyok hogyha egy alkalmat engedsz bizony többet fog akarni, hiszen ismered a mondást, az ember a kisujját nyújtja és kell a fél karja egyből.

Eladta, kifizetted, szerződést írtatok gondolom, hozzád került, történet vége. Nincs szerintem a szerződésben láthatás kikötve (bár ilyenről hallani se hallottam még hogy ehhez lóvásárlásnál ragaszkodnának) úgyhogy nem követelhet rajtad semmit.

2017. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%
Kapcsolatot nyilván nem kell tartani, de szerintem az a minimum, hogy lássa, hogy a ló jó helyen van-e. Mint amikor állatmentőktől veszünk magunkhoz egy kutyát, ők is kijönnek és megnézik, hogy milyen körülmények közé jön a kutya, nem a bútorokat jönnek megnézni és nem szaglásznak körben a házban! És az első időkben szívesen veszik, ha kapnak képet, amin a kutya boldog, de ez az új gazdinak is örömet okoz! Szóval ezért nem értem ezt a dolgot, gondolj a fordított helyzetre. Mondjuk külföldi munkát kapsz, mi lesz a lóval? Bérbe adhatod, vagy eladhatod nagyon jó helyre, nem győződnél meg róla, hogy milyen helyre adod? Szerintem az eladó túl jóhiszemű volt veled kapcsolatban! Mindegy, most tanult a hibájából, többet biztos nem követi el ezt a hibát. Egyébként tényleg kétfajta lovas van: Az aki köszön, és jó túrázást kíván amikor az erdőben túrázom és a másik, aki "nem lát le" a magas lóról...
2017. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én tapasztaltam már olyat (szerencsére nem saját bőrön), hogy a ló volt gazdája bejárkált a lovardába, és folyamat mondta a magáét, hogy ő nem így lovagolta, ő nem így adta a segítséget, ő ennél kevesebbet mozgatta, ő ilyen sorrendben kért feladatokat, ő amolyan tápot etetett, ő így, meg ő úgy, és kb minden szar volt, amit az új gazdi csinált, bár csak burkoltan. Folyamatosan hozott nasit a lónak, mert az kell, és magyarázta, hogy látszik, hogy a ló őt szereti, és szomorú, és stb.

Az illetőt egyszerűen nem lehetett lepattintani, a végén a ló gazdája a legegyszerűbbnek azt gondolta, ha hazaviszi a lovat.

És ez is úgy kezdődött, hogy csak látni szeretné... Ezek után biztos, hogy ha lovat vennék, azt csak úgy, hogy képet esetleg küldök, talán videót is, de hogy a nyakamra senki se járkálhat, az biztos. Nem, és kész. Megvettem, enyém, neki több köze hozzá nincs, hacsak nem vissza akarja vásárolni - és én meg pont el akarom adni. Elővásárlási jogot láttam is már szerződésben kikötve pl.

2017. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nincs benne az adás-vételibe, hogy látogathatja akkor semmi joga nincs hozzá. Esetleg hónaponta küldesz neki képet vagy ilyesmi.
2017. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!