Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy 11 éves hucul-haflingi...

Van egy 11 éves hucul-haflingi kancám. Meg szeretném tanítani futószáron körbe-körbe menni. Hogy kell?

Figyelt kérdés

A hátán már tudok lovagolni, szabadon is követ, és akkor is engedelmeskedik, ha száron földről vezetem.( mondjuk földről vezetésnél néha megáll, és akkor se megy tovább, ha piros hó esik.) De általában megy,meg röhög, ha melát, szóval mondhatni elfogadott engem.

Pálcát, ostort, sarkantyút nem akarok használni, mert nem azt akarom, hogy féljen tőlem, és azért kövessen, hanem azt, hogy szeretetből, tiszteletből jöjjön utánam. Valami ötlet? Kérlek normálisakat írjatok.



2017. szept. 28. 15:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne késő? Nem 31 éves.
2017. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én nekem szerencsém van a lovammal mivel futószáron szóra dolgozik. Viszont ahhoz hogy ne csak botorkáljon hanem rendesen ügessen nálam is ott szokott lenni az ostor. De ahogy előttem is írták egyáltalán nem kell még csak rá ütni se a lóra. Én sosem szoktam mindig csak mögötte meglegyintem az ostort.De ha nincs körkarám az sem baj, hiszen nálunk sincs. Kinézel az udvaron egy helyet ahol kényelmesen elfér és ott futószárazod. Ha még nem tudja mit akarsz vele valaki vezetgesse körbe vagy akár te is. Ha be akarna jönni az ostorral tartsd kint. Az én lovam inkább kifelé húz elég rendesen - és ez pont a körkarám hiánya miatt van. Ha kifelé is húz próbáld megtartani. A haflingi nem olyan nagy ló. Vagy álljon kintre valaki
2017. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha pálcát se sm mást nem szeretnél hasznalni akkor vezesd valaki mennyen a ló hátsó része mellet és ha megáll akkor egy kicsit ne erősen csapkodjátok meg a farát(tenyleg csak nagyon kicsit minda hozáérnél a lovadhoz csak azt gyengén,de csapásmozdullattáld
2021. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13 vagyok vege:kicsit de csapásmozdulattal
2021. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!