Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 éves lánynak ló?

13 éves lánynak ló?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnek lovat fognak ajándékozni a szülei. A csaj 4 éve lovagol. Valamilyen sportos lovat szeretne. Megkérdeztek a szülei engem, h szerintem milyen ló lenne jó a barátnőmnek. Mit tanácsolok. Szóval a kérdésem az lenne, hogyha a barátnőm sportrovat szeretne, sárgát és heréltet, akkor csikóként vagy már belovagolt, felnőtt (5-6 éves lovat) vegyenek neki a szülei? Melyik érdemesebb? És milyen fajtát? Ti mit tanácsoltok? Mikre figyeljen majd oda?


Előre is köszönöm! ❤



2017. okt. 14. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Semmiképpen se csikót... Majd jól összetöri magát. Ki fogja belovagolni? 4 éves lovas tudás nem elég arra... Bár függ attól milyen gyakran jár ki, lehet hogy már magas szinten van. Én eleve sportlovat sem ajánlok... A volt edzőm azt mondta hogy megtanulni lovagolni egy dolog , de folyamatosan fejlesztened kel magad. A lovasok folyamatosan tanulnak. De egy nem neki való ló csak szenvedést fog okozni a barátnődnek. De azt a szövegből nem tudtunk meg hogy milyen szinten van. Mert ha versenyszerűen lovagol stb. Akkor nincs baj a sportlóval, de hobbi szinten való lovaglàsra nem kell sportló. A másik meg ne legyen ennyi feltétele a barátnődnek... Színe, neme stb. Nem ezekre kellene figyelni hanem pl. A ló egészségre. A szülei nem nagyon értenek a lovakhoz úgy veszem észre. Mindenképpen edzővel nézzék ki, próbálják ki mielőtt megveszik. Annyi probléma lehet egy lóval, hozzá értővel beszéljék meg a lány edzőjével aki tisztában van a tudásával és majd annak megfelelően segít lovat választani. Ne tőled kérdezzék..
2017. okt. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

* első vagyok

Még azt elfelejtettem, ha gondolod írj privátot és egy saját lóvàsárlásos szövegem is el tudom küldeni. Meg ha kell még segítek

2017. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges neki még ló. Várni kellene még 2-3 évet. Addigra jobban fogja tudni hogy milyen ló is kellene neki.
2017. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem bántás, de a kérdésedből ítélve te sem vagy elég tapasztalat ehhez. A: meg kellett kérdezned, B: nem hajtod el a leányzót.. Sárga és herélt?!?! Nem cipőt, hanem egy élő állatot akarnak venni! C: az 5-6 éves ló a te szemedben felnőtt.. Nem, az egy belovagolt, de még eszetlen csikó. Olyan ötletei lehetnek, amiket még videón sem láttatok.

Még egyszer írom, félre ne értsd, nem bántás. De nem látom a tapasztalatot a kérdésben. Szóljanak az edzőnek, hogy kb x kerettel nézzen lovat a gyereknek.

2017. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértésnek szánom ,csak vélemény

Először is egy szülő miert gyerektől kér véleményt mikor ott van az edző,aki tapasztalt ebben.Csikó??Hogy jutott ez bárkinek is eszébe.Az meg már megint más téma hogy a szülei semmit nem tudnak az egészről (ebből ugyanis ugy szűrtem le)és nem tudják esetleg hogyha egy ló megbetegszik mennyibe is kerül a kezeltetės+fenntartása+stbstb

Felnőtt lónak meg nem nagyon az 5-6 évest mondanám ,hanem inkább a 10 körülieket.Sárga herélt.Amikor elkezdtem lovagolni ēn is így gondoltam h nekem csak pej kancám lehet más nem is jöhet szóba ,de aztán rájöttem idővel,hogy ez igazából semmit sem számít.Ettől eltekintve remélem jól döntenek.

2017. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A heréltet azért szeretné a barátnőm, mert sokan azt tanácsolták neki, hogy az a legalkalmasabb az olyan fajta olvasóknak, mint ő. Nem versenyzik, hobbi lovas. És mivel ilyen sportosabb lovat szeretne, a szülők úgy gondolták egy gidrán, kb. 8 éves heréltet vásárolnak. Ha jól tudom egy ló kb. 30 évig él, ez a paci végig kísérheti majd hogy nem fél életét. 15 éves ló nem számít amúgy már öregnek?
2017. okt. 15. 19:50
 7/17 A kérdező kommentje:
lovasoknak*
2017. okt. 15. 19:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a 25-27 a korhatár, de simán előfordulhat, hogy 19-20 éves kora után már nem lehet nagyon munkára fogni. Nyilván függ a lótól is, de erre is fel kell készülni. Az meg, hogy herélt, vagy kanca... (tökiket azért csukjuk ki) Láttam én már olyan kancát, hogy a hátán fát lehetett vágni, és akkor sem reklámalt volna, ha melléütsz, és olyan heréltet, amihez a saját gazdája is kétszer meggondolta, hogy bemenjen-e a boxba. Teljesen lótól függ. Ezért kell az edző, mert ő látja lovagolni a barátnődet, neki van ismeretsége, és nem a képes hirdetéseket nézegeti, hogy melyikben van írva, hogy "tőkeszelíd" meg "gyerekek lovagolták" és társai.
2017. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm mindenkinek! 🙂❤
2017. okt. 15. 22:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A heréltet még csak-csak értem, de sárgát?! Így nem kéne lovat venni. Nem mintha azt hinném számít a véleményem, csak úgy leírtam unalmamban.
2017. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!