Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy a vágta. (? )

Nem megy a vágta. (? )

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem a vágtát, heti egyszer tudok eljárni. Az lenne a problémám, hogy nagyon durván pattogok a lovon, és nem értem ezt a csípővel hátulról előre dolgot. Plusz a beugratással is vannak problémák. Személyes tapasztalatok érdekelnek, nektek hogy sikerült ráérezni, hogyan sikerült beugratni? Eddig úgy három-négy alkalommal vágtáztam. Légyszi ne a szokásos dolgokat mondjátok, amiket egy oktató is, a személyes tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Pl: melyik a jobb: ha szorítasz vagy ha nagyon ellazulsz?
2017. okt. 22. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én eleinte olyan béna voltam, hogy csak jófejségből ugrott be a ló vágtába, nem azért, mert én jól csináltam. Én is csak heti 1szer jártam, és mindig másik lovat kaptam. Valamelyiknek nagyon rossz vágtája van, mármint nehéz kiülni, valamelyiknek viszont nagyon jó. Ha neked is van lehetőséged erre, akkor kérj másik lovat, próbálkozz. Biztos lesz olyan, amelyiknek ráérzel a ritmusára, és akkor menni fog a csípőből dolog is. Ha pedig így egy könnyebb vágtájú lovon megtanulod a vágtát, akkor előbb utóbb gyakorlással majd a többi lovon is menni fog, rá fogsz érezni, hidd el. Sok sikert! :)
2017. okt. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én futószáron tanultam vágtázni kengyel nélkül. El kell lazuli, képzeld azt hogy tértől össze vagy nőve a lóval. Ha már stabilan ültem utána futószáron nagy körön tanultuk a beugratást. Ha ez is ment mindkét kézen utána engedtek szabadon. Hálás vagyok az oktatómnak, hogy így tanított mert akkor sem esek kétségbe, ha elhagyom a kengyelt .
2017. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom hogy mondták-e, (szerintem segíthet) hogy képzeld el hogy nehéz vagy, és nem tud kipattintani a ló a nyeregből.

Eleinte én inkább szorítottam, később úgy lett egyszerűbb hogy ellazultam. Amikor már így valamennyire stabilabban ültem akkor próbáltam figyelni arra, hogy a térdemmel jobban tartsam magam.

2017. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vágta kiülése: belső csípődet kicsit told előre, viszont a vállaiddal fordulj befelé. Maradj laza, de nekem pl az bevált és a lábaimat is "Lenyugtatta", hogy ha szorítottam a térdemmel (no meg nem rohant a ló :D )

Vágtabeugratás:

1. előkészítés: belső állítás (külső szárat fontos megtartani), belső csípő előre, vállak befele, külső csizma hátra (természetesen ezek előtt félfelvétel, vagyis meghúzod a derekad, megmozdítod a szárat)

2. maga a beugratás: belső csizma + derék megtol (külső csizma marad hátul), szárak engednek (belső szárat különösen fontos a beugratás pillanatában akár belöttyinteni)


Persze nem feltétlen kell full precízen csinálni, de pl az esetemben eléégggéé nehezen ugrik be bal kézen helyes lábra a kedvenc pacim, szóval próbálom mindig a legprecízebben csinálni :)

2017. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy az oktatód ezeket miért nem mondja, vagy miért nem vele beszéled meg ezt?

A lovasaimat mindig megkérdezem, hogy mi az ami nem megy vagy van-e valami kérdésük, mert én is megtanultam valahogy és ismerem a problémájukat. Ha valakinek nem megy valami, akkor azt megbeszéljük, kigyakoroljuk, ha kell akkor futószáron csináljuk.

Ha pattogsz, arra a megoldás a kengyel nélküli lovaglás és az ellazulás, ahogy a tanügetéshez is laza derék kell, úgy a vágtához is. Amúgy a vágta olyan, mintha egy hintát hajtanál, jó mélyen ülj bele a nyeregbe, lazíts és hagyd, hogy a derekad vigye a ló mozgása. Ha ez probléma szabadon, akkor kérd meg az oktatódat, hogy csináljátok futószáron, ott nem kell irányítanod, csak csukd be kicsit a szemed és koncentrálj a mozgásra.

2017. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyes (de biztos vagyok benne, hogy nem csak az én) tapasztalatom, hogy szorítani semmiképpen sem jó. A "nagyon" ellazulás helyett inkább valami rugalmas, puha együtt mozgás kellene.

A beugratásra valóban "rá kell érezni", mert amit az oktató mond, hogy csináld, amit itt fentebb is olvasol, hogy mi, mi után következzék..., hát azt szinte egyszerre, gondolkodás nélkül, rá-érzéssel tudod majd megcsinálni. Csak sok türelem, idő, gyakorlás kell.

2017. okt. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van annak, aki azt írja,(a többieknek is), hogy próbáld meg több lovon is, olyan hatalmas különbségek vannak a lovak jármódjai között. Pl az én lovam olyan, mint egy varrógép, képtelenség kiülni a vágtáját, szinte egy helyben veri magát keményen a talajhoz, a másik lovunknak meg olyan, mintha hintaszékben ülnék. 11 éve vannak saját lovaim, előtte sok évig lovardákba jártam, és életem során rengeteg lovon ültem. Szóval minél több lovon ülsz, annál jobb.
2017. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jobb ha ellazulsz és átveszed a ló mozgását.Az meg hogy csípővel tolni kell az olyan mint a könnyű ügetés, ütemre kell.
2017. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!