Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 15-16 éves ló még képes...

Egy 15-16 éves ló még képes lenne megszeretni egy új gazdát ha eladják?

Figyelt kérdés
Igazából van lovam, bértartásban, de most lehetőség nyílt, hogy itthon tartsam, de ugye lovat egyedül nem tartunk. Van egy 15-16 éves ló, amit szívesen megvennék, pont azért mert ismerem, versenyzett 14 éves koráig, lábai rendben, tehát orvosilag rendben van. Valaki azt mondta, hogy vegyem meg nyugodtan, mert én is versneyezni szeretnék és szerinte még 1-2 év bennevan, ha nem hajszolom túl. Akkor meg már rutinosabb leszek, lehet fiatalabbat is venni (persze, a ló akkor se lenne eladva). Azért tanácsolta az illető, mert egyrészt tavasz-nyár körül el kezdhetném a versenyzést vele, másrészt az itthoni hobbi lovamnak lenne társa.
2017. okt. 31. 06:31
 1/4 piriiiii ***** válasza:

Szerintem képes lenne. Egy 20 éves ló is képes lenne, ha szeretve van, gondoskodnak róla. Már persze, ha nem csak fizikailag, hanem szellemileg és érzelmileg is rendben van (nem bántalmazott, nincs traumatikus gond vele).

Ha tényleg egészséges, nem romló az állapot, akkor 1-2 év lazán kezelve még tényleg benne lehet, és az is jó ötlet, hogy lenne társa a már meglévő lovadnak.

Ha eddig nem versenyeztél, egy komoly, tapasztalt, nagy tudású ló tökéletes lehet.

2017. okt. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanulás szempontjából nagyon jó választás egy ilyen ló.

Saját tapasztalat: Van saját lovam, és egy ismerősöm nyár közepén megkeresett, hogy neki van 2, otthon tartja, viszont nincs ideje foglalkozni velük, reggel kiviszi a legelőre, este bevezeti, megeteti, kicsi simi, aztán jóéjt. Én elkezdtem velük dolgozni, egyik 19 éves, másik 11. Heti 3-4 alkalommal járok hozzájuk, lovaglás mellett karámban kis játékok, simi, hasonlók. Jelenleg ott tartunk, hogy kiérek, kiszállok a kocsiból, kiabálok nekik és a legelő túlsó végéből odavágtáznak hozzám. A fiatal annyira nem bújós, ő megáll és néz, de az idősebb minden alkalommal a mellkasomnak dönti a fejét és csak dugja, dugja, mint egy kiskutya. Pályán leszállás után mindig leszerszámozom (messzebb van az istálló, kézbe szoktam a felszerelést felvinni, hogy ő mehessen a legelőre), és állandóan követ, jön utánam, megállok, akkor ő is, futok, akkor üget utánam. Én úgy érzem, hogy nagyon megszerettük egymást. Mellette 19 évesen 40-60 centiket simán ugrok vele heti rendszerességgel, gyönyörűen dolgozik, élvezi a munkát. 15-16 évesen még kezdő versenyekre bőven van benne még jó néhány év, és legalább már nyugodt annyira, és rutinos is, hogy meg tudja tanítani neked is az alapokat.

A másik ló hiába fiatalabb nálunk, más a mentalitása, ő nem mutatja ki ennyire a bizalmát, szeretetét, de vele is nagyon jó a kapcsolatom, érzem, hogy vigyáz rám és a csillagokat is lehozza a kedvemért. :)


Én úgy tapasztalom, hogy lófüggő is a dolog, mindegyiknek más az út a szívéhez, ráadásul a szeretetüket, bizalmukat ők is más-más módon mutatják ki, ahogy az emberek is, viszont a bizalmat érzed úgyis.

2017. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem ez nem csak a korától függ.
2017. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem van egy magyar félvér lipicai 30 éves herélt lovam.24 éves volt mikor megkaptam és előtte 20 évig csak osztályló volt egy lovardában. Azért vettük meg,mert vágora akartak vinni mert lesantult de én nagyon megszerettem és ha kimegyek érte a legelőre mindig nyihog meg követ.Ha kint vagyunk ott is követ pedig soha nem parelliztem vele.
2017. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!