Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam mindig bakol vágtában,...

A lovam mindig bakol vágtában, és többször le is estem. Most már nem merek rajta vágtázni! Valaki segítsen. Hogy lehet ezen túllépni? újra megbízni magamban és a lóban?

Figyelt kérdés

Saját ló, szabadon van, de ha akar be mehet az istállóba. Ha akarna, kiszaladhatná magát, és csak akkor bakol, ha rajta ülök.

Most már felülni is félve ülök rá, és imádkozok, hogy ne gyorsítson. A vágta meg még futószáron is nagyon ijesztő.

nagyon szeretem a lovamat, de így a lovaglás nem élvezet, hanem feszültség.

Lóra termettem, 4 hónaposan van rólam egy kép, ahol apa előtt már nyeregben ülök, pár éves koromban is folyton nyújtózkodtam a lovakhoz, a helyett, hogy féltem volna tőlük, és a másik lovon, minden megy,a vágta, lépés, ügetés, minden.

Én etetem, teljesen határozott vagyok vele, ha rosszat csinál kellő időben, kellő mértékben büntetem, ha jól csinál valamit, akkor simogatás, vagy répa.


Ezek ellenére lehet, hogy a fejemre nőtt? Ha igen, akkor mit lehet vele tenni?

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 19. 16:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is kell egy edző. Mi oka a bakolásnak? Szerintem az áll a háttérben, hogy rájött, hogy egy kis hisztitől elszállsz, mint a győzelmi zászló és érzi, hogy parázok tőle. Egy dologtól szokna le, fent kell maradni, aztán had bohóckodjon, ha nem hagy el, nem fogja csinálni. Meg jó lenne ha edzővel dolgoznál a lovacskáddal, egyrészt segít rendberakni az agyát, másrészt téged is helyre tesz. Erre áldozni kell mert a faluszéli tudás, mint látod ennyire elég, előbb utóbb félni fogsz tőle, hogy felüljáró a lovadra. Amúgy úgy látom környékbeli vagy.
2017. dec. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, bocsi a zagyva szavakért, a mobilom kijavít.
2017. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Ami még segíthet, mert a pónifélék alapjáraton lusták megmozdulni maguktól: nyereg, kantár, két kikötőszár, futószár, pár perc ügetés, 40 perc vágta... Mindjárt nem lesz halleluja-hangulata. Nálunk is van hasonló pónihölgy... Mert ő nem fordul balra a gyereknek, ha könnyű, inkább lerakja. Egy-egy ilyen kezelés után meg elmélyül a csend a lovas alatt. Rögtön tudja a kis hisztérika, hogy nem lesz ez így jó..
2017. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

igen, valószínűleg direkt rak le. Előtte mindig szoktuk futószárazni, és ügetésből sokszor magától átvált vágtába, és ezt csomó ideig csinálja. Utána felülök rá, de általában ledob. Múltkor, amikor nem próbált bakolni, akkor egy 3 órás lovaglásból jöttünk haza, úgy, hogy a túra előtt futószárazva volt, és akkor nem próbált meg bakolni, mondjuk az első olyan kör után amikor nem próbált letenni,akkor rögtön dícséret, és leszállás, de amikor bakol, és leesek, mindig visszaszállok, és megyek tovább, ha meg nem esek le, akkor is újra vágta.


De amikor először vágtáztam rajta, akkor a sóstói erdőben teljesen jól ment, semmi jele se volt annak, hogy bakolna, gyönyörűen ment egyenes út szakaszokon.

2017. dec. 20. 16:18
 15/30 anonim ***** válasza:
83%
Abban nem tudok segíteni, hogy hogyan bízz meg benne újra, nálam ez a probléma nem áll fenn, de ha nem akarsz leesni, akkor csak dőlj hátra. Szőrén is beválik. Kivéve, ha gyorsulni akarsz. Ne gyorsulj szőrén bakolós lóval. Csak dőlj hátra xd (főleg ne kuporodj össze. Az a legrosszabb, 100%, hogy leesel)
2017. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
nagyon köszi!!! eddig ahogy éreztem, hogy bakol, rögtön összekuporodtam,hát, tényleg leestem. Rájöttem, hogy ha a lábam a kengyelben van, akkor leesek, de ha kivezsem a lábamat a kengyelből, és átfogom a hasát vele, akkor nagyobb az esélye a fent maradásnak.
2017. dec. 20. 19:35
 17/30 anonim ***** válasza:
89%

Ha hazaköltözöm, ezt az erdőt messze elkerülöm.. Valami furcsa aurája lehet, hogy ott meghülyülnek a lovak..


Olyan meg nincs, hogy majd ő vágtázik, mikor úgy dönt. Ha nyereg van rajta, NINCS DÖNTÉSE. Pont. Azt csinálja, amit ti mondtok neki. Ha ügetés, ügetés, ha vágta, vágta. Ha huzamosabb ideig kulturált, lehet engedményeket tenni, aka "lazítani a gyeplőn". De addig munkában egy lépést nem tehet önállóan. Akinek nem kell a jó élet, és nem tesz érte, megszívja... De a futószárat meg lehet ejteni naponta is, nem csak munka előtt. Hadd szokja a fegyelmet, az engedelmességet, és azt, hogy ha szorítja a heveder, viselkedni kell. Kérdés nélkül.

2017. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

szia!


Szinte minden nap futószárazzuk, vagyis apa hajtja én meg állok középen, vagyis forgok, de csak azért, hogy úgy lássa, mint ha én is csinálnék valamit, lehet, hogy nem veszi, be, de engem megnyugtat.

Tudod nem akarom, hogy apához kedves legyen, engem meg le se sz'rjon. Végül is az én lovam, apának van másik lova. Csak én nem tudom megtartani, ha vágta közben kitalál valami " jópofa" dolgot. Márpedig szokott.


Amikor magától beugrott vágtába, az még az elején volt, úgy vettük, hogy valószínűleg az első csikókori futószárazás után nem csinálta ezt,( most 11 éves) szinte mindent elfelejtett, de legalább nem megtanítani, hanem feleleveníteni kellett.

most már szóra dolgozik, ostor nélkül. :)


Hogyhogy ott minden ló megbolondul? más ilyen esetet is ismersz?

2017. dec. 20. 20:00
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Még egy tipp (én vagyok a nekuporodjössze válaszoló) : húzd felfelé a fejét. Úgy nem tud bakolni.
2017. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Volt itt valaki más is a környékről, akinek gondja volt, ha jól emlékszem. Futószárazd nyugodtan, apud meg álljon melletted egy másik, lóra csatolt futószárral. Ha nagy az arca, neki is van a kezében valami, hogy rendet tegyen. Egy idő után meg fogja szokni, hogy veled sem lehet mindent. Sok-sok átmenetet kérj, körönként először, aztán félkörönként. Nem attól lesz engedelmes, hogy folyamatosan vágtában megy körbe, hanem attól, hogy nem gondolkodik a kérésen, hanem ugrik. Ez neki is nehéz lesz, de sokat javít a készségein. Próbáld meg minél finomabban, nem erőszakosan kérni. Pl csettegés - ügetés, cuppantás - vágta, fütyülés - eggyel vissza. És ezt körönként nyúzva, az unalomig ismételni. Amikor látod, hogy nem gondolkodik, csak csinálja, akkor lehet felülni. De addig... Lépés-ügetés-vágta-ügetés-lépés, és így körbe-körbe...
2017. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!