Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam mindig bakol vágtában,...

A lovam mindig bakol vágtában, és többször le is estem. Most már nem merek rajta vágtázni! Valaki segítsen. Hogy lehet ezen túllépni? újra megbízni magamban és a lóban?

Figyelt kérdés

Saját ló, szabadon van, de ha akar be mehet az istállóba. Ha akarna, kiszaladhatná magát, és csak akkor bakol, ha rajta ülök.

Most már felülni is félve ülök rá, és imádkozok, hogy ne gyorsítson. A vágta meg még futószáron is nagyon ijesztő.

nagyon szeretem a lovamat, de így a lovaglás nem élvezet, hanem feszültség.

Lóra termettem, 4 hónaposan van rólam egy kép, ahol apa előtt már nyeregben ülök, pár éves koromban is folyton nyújtózkodtam a lovakhoz, a helyett, hogy féltem volna tőlük, és a másik lovon, minden megy,a vágta, lépés, ügetés, minden.

Én etetem, teljesen határozott vagyok vele, ha rosszat csinál kellő időben, kellő mértékben büntetem, ha jól csinál valamit, akkor simogatás, vagy répa.


Ezek ellenére lehet, hogy a fejemre nőtt? Ha igen, akkor mit lehet vele tenni?

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 19. 16:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Futószárazni baromira nem úgy kell, hogy állok középen és hajtom mint az ökör. Ha gondolod itt lakom a Nyíregyen, ránézhetek.
2017. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
50%
Én 5 évesen ültem apám ölében és együtt vezettük a repülőt. Magamtól meg is tanultam vezetni. Mindenki mondta hogy pilótának termettem. De nem értem hogy mért zuhanok le állandóan a repülővel. Kezdek félni. Érdekes hogy a távirányítós repülőtől nem félek és azt tudom is vezetni.
2017. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Utolsó: Hahaha, de vicces, aj hogy nem!

Utolsó előtti: Nem úgy hajtjuk, mint az ökör, és mint mondtam, januárban jön szakember, aki idomított, lovagolt be lovakat, saját lovas tábora van, de azért köszi a lehetőséget!

2017. dec. 21. 19:09
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__6011958-mi-az..


hatos válaszoló egész érdekes dolgokat írt

2018. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Hasi heveder, ez jó. Lehet hogy van háti heveder is?

Amúgy a hevedert nem azonnal húzzuk meg teljesen. Sok ló felfújja magát. Elég baj az, ha valaki nyergestől lecsúszik, ugyanis a hevederen egy két kör lépés után utána húzzuk, pont ez az ami elmaradt.

2018. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Tudom, mindig meghúzzuk, és vágta előtt is ellenőrizzük, de annyira alacsony a marja, h átfordul. :( Felszállni is elég nehéz így.

Igen a 6. válaszolónak én is köszönöm ( meg ,indenki másnak) hogy érthetően, jót válaszolt. :)

2018. jan. 9. 16:11
 27/30 A kérdező kommentje:
nem tök mindegy, hogy hasi heveder vagy heveder, érthető így is úgy is. Én így tudtam, hogy hasi heveder, de teljesen mindegy.
2018. jan. 9. 16:13
 28/30 anonim ***** válasza:
80%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__9093262-hogya..


A kilences valaszolo figyelemre melto modszert irt le!!

2018. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Sssaszem ***** válasza:
48%
A bakolásnál szigorúan fogd a ló fejét és ne engedd neki, hogy bakoljon. Egy idő után nem fog bakolni alattad, ha határozottan felhúzod a fejét és tartod erősen két szárral.
2019. márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
66%
Velem is majdnem pont ugyan ez volt,azzal a kivétellel,hogy én még nem estem le róla, viszont egy idő után(ha úgy szálltam fel hogy most jót lovagolunk akkor is)elkezdtem tőle félni. De erőt vettem magamon,megbékültem a gondolattal hogy igen,lehet hogy le fogok esni,de visszaülök,és kész. Mostmár én futószárazom(6 éves a ló, egy hónapja lett kiherélve, előtte ha felcsatoltam rá a futószárat már rongyolt volna el velem), és minél többet csinálom,minél hosszabb a bemelegítés,annál normálisabban dolgozik,már egy ideje nem is bakolt. Szóval nekem nála(meg apukám lovánál is) az jött be,hogy elengedem. Lesz@rom ha bakol,ha kiágaskodik, hajtom tovább,és ebbe előbb-utóbb ő is beletörődik. Sőt, mostmár szőrén is olyan magabiztosan megyek rajta,mint mikor megvettük.
2019. dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!