Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam egy 2 lábon járó kaja...

A lovam egy 2 lábon járó kaja automatának néz! Hogy vívhatnám ki a tiszteletét, bizalmát? Hogyan értené meg, hogy nem hozok magammal folyton kaját, és ne próbálja megharapni a kezemet, ha nem hozok nasit?!

Figyelt kérdés

Eddig reménykedtem/ hittem benne, hogy azért követ, mert a bizalmába férkőztem, tisztel, de nem! Folyton be akarja kapni a kezem.

Eddig mindig elrántottam a kezem, amikor az ajkaival való simogatáson túl, a szájába vette az ujjaimat, mert olvastam róla, hogy ha a szájával tapogat, akkor az a barátkozás jele, így hagytam, ha nem volt túl vészes.


Most valahogy elbambultam, és megharapta a mutató ujjamat! Nem vérzett, seb se maradt utána, és fájni se fájt nagyon, de azért mégiscsak!

Rögtön leszidtam, mély, hangos hangon, és ha még egyszer megpróbálja, ugyan ezt fogom tenni.


Lehet, hogy a fejemre nőtt. Hogy vívhatnám ki nála a tiszteletet?



2017. dec. 20. 19:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igazából, ezt te rontottad el! A lónak nem kell csak úgy jutalomfalatot adni ha nem is tett érte semmit, szépségből meg cuki-mukiságból nem adunk neki. Valószínű te ezt tetted, tehát nem az a módja hogy pofonokat adj neki mert nem az ő hibája a dolog.
2018. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem szoktam bántani, és nem magamról beszéltem, amikor azt mondtam, hogy valamennyire nyilván kell fizikailag is fegyelmezni egy lovat,mert a ménesben a szavak a jelek, és utána jön a tett.

És mint már egy korábbi kommentben írtam, nem adok potya jutalom falatokat. Apa szokott csak, de én soha, max patakaparásért, de ott se sokszor.

2018. jan. 23. 18:55
 13/14 anonim válasza:
Figylelj, nagyon sok konyv, honlap ir errol, hogy hogyan neveld meg. Mar ha ezt nevelesnek hivjuk. Szerintem ne csapd meg a fejen, mert ha epp olyan, megharaphat, de nem ellenzem, ha annyira nem hallgat rad, hogy egy kicsit pl palcaval az oldalara nyakara suhints. De elotte mindenkepp szolj ra, ne csak ugy rauss, mert megijedhet, es nem fogja ugy megtanulni. Remelem sikerul megoldanod
2018. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, már apa is mondta, hogy csak a végső esetben üssem meg, akkor is picit, és lehetőleg ne fejen, mert ott nagyon érzékeny. Én is nézem mindig a honlapokat az újranevelésről, és a Monty Roberts által írt Az igazi suttogó könyvet.
2018. jan. 23. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!