Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti lora ulnetek meg egy...

Ti lora ulnetek meg egy sulyos baleset utan?

Figyelt kérdés

Legutobbi lovaglasom sajnos nagyon rosszul vegzodott. A forduloban bakolt alattam a paci, en lerepultem, es eltort a gerincem,(gerincvedo volt rajtam) raadasul meg meg is roggyant az a csigolya. A doki azt mondta annyira elmozdult hogy szerencsem volt hogy nem benultam le. P

Azota mar jobban vagyok, es vissza szeretnek ulni, de az orvosaim kifejezetten ellenzik hogy valaha is lora uljek nehogy megint leessek, a csaladom is megtiltotta..

De en ezt nem tudom elfogadni, nem akarom abbahagyni a lovaglast, de megis felek mivan ha legkozelebb lebenulok.

Ti lovagolnatok meg a helyemben?


2018. jan. 6. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
F A K E kérdés. Én a múltkor meghaltam úgy leestem .
2018. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy megroggyant a csigolya? Ortopéd orvos adhat tanácsot, ha enged is lovagolni, a tanügetés és az iskolaülés felejtős, vagy legalábbis csínján kell bánni vele...
2018. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én tuti nem. Imádok lovagolni, de a járóképességem fontosabb.
2018. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha megsérült a csigolya ("megroggyant"), akkor semmi olyan mozgás nem jó, ami rázkódással vagy eséssel jár vagy járhat. Tehát nem jó a lovaglás, a magasugrás, távolugrás, meg még egy csomó sport. De persze van olyan sport azért, amit űzhetsz, ezt az orvos a körülmények ismeretében pontosan meg tudja mondani, a gyógytorna biztos jó és nagy valószínűséggel az úszás is.
2018. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sssaszem ***** válasza:
Ezentúl csakis olyan nyugis lovon lvoaglják ami nem gyors szép lassan üget, vágtázik. Ja és fjord, haflingi legyen amelyek biztonságos lovak.
2018. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A kerdes nem kamu, sajnalom, ha egyesek nem kepesek elhinni, hogy ilyen baleset marpedig tortenhet. A roggyant csigolya azt jelenti, hogy a merete 2/3ara csokkent. Meg is mutotte a doki, ossze van mar csavarozva, ki van tamasztva
2018. jan. 7. 22:10
 7/15 Sssaszem ***** válasza:
Ezejk után még folytatni szeretnéd a lovaglást,
2018. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Feltetlenul!
2018. jan. 12. 19:12
 9/15 Sssaszem ***** válasza:
Gerincsérülésed után hogy fogsz tudni lovagolni?
2018. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Figyelj en tuti nem adnam fol, ha nem benulok le attol ha leesek megegyszer (nem igy hanem csak ugy finoman 😂 olyan normal esesre gondolok nem ilyen sz@rra :/) de ha attol lebenulhatsz akkor szerintem felejtos de egyebkent a konnyu ugetes meg ha az esest nem vesszuk brle az nem “raz”.

Szerintem menj el egy (rendes) gyogytornaszhoz (akar kettohoz) (ne az eddigi dokidhoz!) es kerdezd toluk!!

2018. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!