Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés ez egy lovasedzőtől vagy ezzel csak nekem akar jót?

Figyelt kérdés

Az előző lovardámból azért jöttem el, mert volt egy csúnya esésem (nem évekre kell gondolni, pár hete volt csak) és azóta nagyon félek, ha lóra ülök :S Most átmentem egy másik lovardába, ahol elv. normális edző oktat, fedett pályán lovagol egyszerre több lovas osztályban, az edző meg adja az utasításokat.

A mai óra úgy nézett ki, hogy két lovassal mentem, akik néha vágtázgattak, akkor mondta nekem, hogy menjek belső körre, ha visszaváltottak ügetésbe, akkor menjek vissza mögéjük. Közben folyton mondta, ha túl közel megyek akkor felrúg az előttem lévő ló, ha lemaradok akkor meg majd szépen utánuk megy vágtában (jól tudja, hogy úgy estem le terepen, hogy beugrott a ló vágtába az előző helyen, én meg az előző helyen csak néha vágtáztam és időhiány miatt cirka fél év ott is kimaradt). Ha valamit rosszul csinálok, rámkiabál. Amivel nincs is bajom, de mert jó a szigorú oktató, tudom. Aztán bejött egy harmadik lovas, aki szintén vágtázott az oktató meg már éppen hogy csak rám nem szólt, hogy "tünjek már előlük" a franca meg messziről hallottam, hogy valakinek ott sápítozik halkan, hogy mit csinálok...Nagyon szomorú vagyok azóta, mert a félelmet nem így kéne kezelni szerintem. Annyit sikerült elérnem, hogy a lovardatulaj úgy osztott be kövi órára, hogy csak egy pónilovassal legyek egy pályán legközelebb.


Őszinte válaszokat légyszíves! Én vagyok túl érzékeny vagy ebben a lovardában megint nem stimmel valami?



2018. febr. 8. 17:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem betettek 5 alkalom után osztályba, csomó mindent nem tudtam, azt akarta az oktató hogy vágtázzak. Mert azt sem tudta, hogy ki vagyok és mi vagyok -.-

Aztán elmentem egy kis tanyára lovagolni, amit nagyon szerettem. Szóval nem feltétlenül kell lovardát keresni, sokszor jobbak az ilyen kis helyek

2018. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár én sosem jártam lovardába,meg ilyesmi helyekre, de voltak lovaink. Én úgy tanultam meg lovagolni, hogy eleinte csak az istállóban fel lettem rakva a ló hátára, hogy szokjuk egymást. Majd kint a karámban apum vezette a lovat. Amikor már stabilan megtudtam ülni lépésben, akkor kocogott velünk. Utána a futószár jött, majd pedig az udvarban, karámban mászkálgattam egyedül. Vágtázni nyílt terepen tanultam meg.. És megmondom őszintén, sosem fogom megérteni ezeket a lovardás dolgokat.. Terepen teljesen más menni, és ott tudsz igazán tanulni. Igen, volt, hogy leestem a lóról, és amit tanultam apámtól, az az volt, hogy ne engedjem el a szárat. A ló sem hülye, hogy úgy akarjon futni, hogy húz maga után. Szóval leestem, felegyenesedni nem tudtam, levegőt épp alig kaptam. Aztán ahogy elmúlt az ijedtség, már kaptam levegőt, és nagyjából ki tudtam egyenesedni, persze a hátam k.rvára fájt. És tudjátok mit csináltam?! Visszaültem a lóra.

Tanulni úgy tudsz, hogy amikor elesel/leesel, akkor igen is 'visszaülj a lóra'. (Átvitt értelemben is) Ezek a dolgok hozzátartoznak a tanuláshoz. Elbukunk de aztán folytatjuk. Így lehet csak megtanulni dolgokat. De egyébként meg a lóról való leesés olyan, ami még a profikkal, azokkal, akik 'hűdenagyonjól' tudnak lovagolni, még azokkal is előfordul. Épp ezért nem értem az erre irámyuló félelmet.

2018. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!