Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom hogy kezeljem a...

Nem tudom hogy kezeljem a problémát. Vélemény?

Figyelt kérdés
Van 2 lovam. Mindegyik okos, szelíd, nyugodt, jól belovagolt. Családban, illetve a baráti körben van 6,7 gyerek, kisebb, nagyobb, akik hetente 1x jönnek lovagolni. A problémám az, hogy ugye fizetni nem fizetnek. A lótartáshoz sem járulnak hozzá, pedig tudják, hogy nem olcsó. Segíteni sem segítenek, esetleg amikor lovaglás van, pedig a lovat nem csak akkor kell ápolni, megpucolni... városon belül van mindenki. Tegyem szóvá? Jár valaki ebben a cipőben?
2018. ápr. 3. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem szeretnéd a gyerekeket lovagoltatni akkor fokozatosan próbáld meg "leszoktatni" őket (találj ki kifogásokat stb) ha elég bátor vagy és nem sértődékenyek a szülők akkor mond meg nekik,hogy nem csinálod tovább! Én biztos nem hagynám ,hogy ingyen lovagoljanak a lovaimon.
2018. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából én szeretem, ha jönnek, ők is jól érzik magukat. Csak a hozzáállás teszi tönkre.. vannak 12, 14 évesek is. Ők már nagyok. Lehetne máshogy.
2018. ápr. 3. 09:47
 3/14 A kérdező kommentje:
Más lenne ha mondjuk... "figyu, itt van 2 bála széna ára, mert egész évben lovagolhattak a lányok" vagy "figyu, jöttünk, lepucoljuk a lovakat, vagy összetakarítjuk a karámot" vagy bánom is én...
2018. ápr. 3. 09:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű helyzet. Lehetne esetleg az, hogy a lovaglásért cserébe segítenek valamit a gyerekek minden alkalommal? Pucolni, felszerelést elrakni/ tisztítani, körbesöpörni, legelőt takarítani stb?.. persze koruknak, képességeiknek megfelelően. Ha eddig nem fizettek, szerintem mostmár nem működne az, ha pénzt kérnél el. Bár évente kétszer azért az a pár szülő összedobhatba pár bála szénára. Ha nem lenne előrelépés, én tuti abbahagynám a szeretetszolgálatozást.
2018. ápr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendezz közös bográcsozást, és szépen mondd meg a népnek, hogy ez ilyen formában nem megy tovább. Nagyon aranyos, hogy jönnek lovacskázni, de neked ez költség, idő, stb. Aki megsértődik, és elmarad, talán jobban is jársz hosszú távon, ha nincsenek annyira a közeledben.
2018. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pénzt konkrétan semmiképp nem kérek. Csak lehetne annyi eszük, hogy nem ingyen van nekem sem az a rengeteg minden. Felszereléseket lepucolják, elrakják. De ennyi. Esetleg ha szólok, a legkisebb legelőt összepucolják. Kb.10 perces munka. De volt 1,2 hónap rossz idő, felém sem néztek. Nem lehetett lovagolni. Most, hogy kijött a jó idő, már jöttek is.
2018. ápr. 3. 11:22
 7/14 A kérdező kommentje:
Illetve van 2 nagyobb fiú. Ők aztán tudnának segíteni...
2018. ápr. 3. 11:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekeknek mondd meg konkrétan, mit akarsz. Kijönnek lovagolni, mondod, hogy oké, de előbb összetakarítunk, Pisti te seperj fel, Józsi te szedd le a trágyát, mert a jó lovasember úgy megy ki, hogy rend legyen.

Én a barátnőm nagybátyjánál tanultam lovagolni gyerekként, és természetes dolog volt, hogy a szüleink havonta egy zsák kukoricát vittek, egyik hónapban ők, másik hónapban mi. (nem a lovaknak, más állat is volt, nekünk meg kukoricaföld volt) Az is megszokott volt, hogy besegítsünk az istállóban, sőt, izagából versengtünk benne.

Beszéld meg a szülőkkel. Ha nem mondod ezeket a dolgokat, sajnos maguktól nem jönnek rá az emberek, nemigen gondolkodnak. Annyi: "egyre drágább a takarmány, nem tudnátok a lovaglás fejében kicsit besegíteni?"

Ha meg emiatt megsértődnek, akkor legalább megszűnik a problémád. De ha normálisan, kedvesen mondod, nem fognak megsértődni.

2018. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Megpróbálom így. Alapvetően egyébként szivesen csinálom az egészet. Dehát nekem is idő, pénz. Amit a saját gyerekemtől veszek el.
2018. ápr. 3. 12:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az oktató, te mondod meg, mi legyen, vagy mi ne. Ha te azt mondod, hogy oké, de felülés előtt rendberakják a legelőket, vagy kitakarítják a bokszot, elviszik a ganét A-ból B-be, vagy bármi, akkor úgy lesz. Néma gyereknek anyja se érti a szavát, szokták mondani. Ha meg dologi valamit szeretnél, akkor azt a szülőknek kell megmondani, hogy havi egy bála széna, vagy valami.


Az, hogy rossz időben nem járnak, meg nem csoda, szerintem. Ezek alkalmi lovasok, és nem lovasemberek, ráadásul gyerekek, a szüleik osztják be legalább részben az idejüket. Ha nem lehet lovagolni, és ők oda kifejezetten és csak lovagolni járnának, akkor minek mennének, úgymond? Ez egy mentalitás, amin lehet változtatni, idővel.

2018. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!