Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

8-10 év után kezdtem el újra lovagolni. (16 éves vagyok)

Kicsiként voltam voltizs hevederen, lovastornáztam, és vágtáztam is. Amikor eljött az ideje, áttértünk a nyeregre, és futószáron vágtáztam is. Akkor estem is, de nem az miatt hagytam abba, hanem anyagi szempontból.


Most újra elkezdtem lovagolni, mert van ösztöndíjam és tudom rendezni magamnak és már vágtázok, persze futószáron, de kapaszkódó nélkül nem nagyon merem, mert félek hogy nem tudom tartani magam eléggé lábbal.


Megkérjem az oktatóm, hogy voltizs hevederen hadd kezdjem ,,előröl" vagy csak kengyel nékül próbáljam?


Ti hogy látjátok, mit tennétek?


Heti 1szer járok 3/4 órát.



2018. jún. 29. 09:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fogalmazni fogalmaztál rosszul, hanem csinálni csinálod rosszul. A lábnak ott kell lennie a nyeregnél, jelzésértékűen. Mihelyt állandó szorításba mész át, a feneked kiemelkedik a nyeregből, márpedig a lovaglás fenékkel történik. Ezt pont addig lehet megtanulni, amíg... nem, nem amíg kapaszkodsz, hanem amíg ott van a heveder vagy a nyereg, amibe a kisujjadat akasztod be maximum, hogy ha nem várt mozgás történik, akkor se kezdj el imbolyogni. Se lábbal, se kézzel ne kapaszkodj átlagosan kivitelezett jármódokban.
2018. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2018. jún. 29. 11:11
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#11-es nagyon fontos és helyes dolgot mond amit nagyon sokan félreértenek(és sok oktató rosszul oktat). A nyeregben lényegében az egyensúlyod tart, az ülőcsontjaid kapcsolata a ló hátával lényeges. Ezt kell folyamatosan fenntartani. Ha a lábaddal szorítasz, ennek annyi, esélyed sincs helyesen ülni.
2018. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Legközelebb kipróbálom, nagyon szépen köszönöm!
2018. jún. 29. 13:22
 15/20 anonim válasza:
66%

Szia!

Szerintem először próbálj teljesen biztosra menni az üléseddel.

Amikor még "kezdő" vagy az egyik legfontosabb, hogy megtaláld az egyensúlyod. Ebben pl. nagyon sokat segít a sarok. Ha lenyomod teljesen a sarkadat, észre fogod venni, hogy rögzíted az ülésed, mert levitted a súlypontod. A testeddel finoman kövesd a ló mozgását, lábak a helyén, szorít. Próbáld meg a testeddel "irányítani", és biztosra menni. Ha jól csinálod lehet, hogy megjön egy kis bizalom is vele, mert biztonságosabbnak érzed.

A kezeket nem kell feltétlen elengedni elsőre teljesen, csak ne szoríts. Gyengítsd az erőt apránként, míg nem tényleg csak hozzáérsz és testből dolgozol.

Utána esetleg átmehetsz egy kézre, váltogatva. Kicsit elengeded, újra megfogod, próbálsz ráérezni a szabadságra és a biztonságra egyben.

Hidd el, hogy minden a helyes ülésből indul. Ha arra ráérzel nem lehet nagy bajod. Nem kell sietni, apránként fejlődve is lehet.

Sok Sikert! Remélem segítettem egy kicsit! :)

2018. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettél! Tudom hogy a helyes ülés az alap, és ezért megpróbálok minnél többet tenni.
2018. jún. 29. 16:52
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Enged el magad! Ne szorítsd mert egy magasan képzett lónak mást jelenthet. Ha szorítod akkor merevebb vagy nem tudod fel venni a ló mozgását. Tehát enged el magad vedd fel a csípőddel a ló ütemét és akkor nem fogsz le esni mert a paci hátával együtt fogsz mozogni olyan lesz mintha oda ragasztottak volna.

Ha nem mered el engedni rögtön az se baj. Én azt szoktam mondani a tanitványaimnak hogy ők tudják mikor érzik magukat biztonságba. Van aki rögtön elengedni a kapaszkodót de van olyanis aki nem meri rögtön. Nos mit tanácsolok? Egyik kezedel enged el a másikal fog majd fordítva. A szabad kezed tedd a csípődre így "becsapod az agyad" (én igy hivom) mert fogsz valamit. Próbáld meg igy mivel a fejedbe az van ha kapaszkodsz nem esel le mivel tartod magad. Egy kettőre megjön majd a bátorságod és azt veszed majd észre hogy nem fogsz semmit vágta közben.

Szóval tedd csípőre a kezed és a ló ritmusával együtt mozgasd a csípőd! (Táncoljatok! :D )

Remélem segítettem. :)

2018. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint - ahogy 3-as írja - az oktatóra bízhatod magad.


Egy jó oktató nagyon jól tudja, mert látja, hogy mennyire vagy már egyensúlyban stb.

Az oktatónak kell azt is tudni, hogy milyen rávezető gyakorlatokkal segítsen Téged.

Ami nem megy, azt UGYANÚGY nem érdemes sokat erőltetni, főleg pedig nem szabad a rosszat gyakorolni. Ráadásul a lovaglásban "a rossz és a jó nagyon közel van egymáshoz" és hasonlít egymásra.

Persze hasznos lehet, ha elmondod, Te mit szeretnél, mint érzel, mitől félsz stb. VAn, hogy maga az oktató mondja, hogy "amikor úgy érzed...", akkor engedd el a kapaszkodót... Ugyanakkor a jó oktató sokszor előbb tisztában van azzal, hogy Te mit és miért teszel, mint Te magad.

Ezért is van, hogy egy jó oktató esetében bátran megcsinál(hat)od azt, amit kér.

A jó oktató nem kér lehetetlent vagy veszélyeset, hanem csak éppen egy kicsivel kér többet, mint, ami könnyen megy, de azt a "kicsit többet" érdemes megpróbálni.


Van, aki hamarabb, van, aki lassabban tanulja meg a helyes ülést stb., de általában s vártnál sokkal több gyakorlás, idő és türelem kell. Neked és az oktatónak is.


Kitartást kívánok. Meg lesz az eredménye.

2018. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Én is így voltam ahogy te. Mondjuk én múlt nyáron voltam táborban és utána heti 2x jártam már. Én tavaly előtt nyáron kezdtem el vágtázni 4hónap lovaglás után szintén táborban, akkor még nyilván nem ment annyira de utána nem is vágtáztam sokáig csak ritkán 1x-1x. Utána az előző táborom eléggé balszerencsés volt az edzőm számára ezért ott nem vágtáztam és ősszel megijedt alattam a ló beugrott vágtába az eszőm mondta hogy milyen szépen kiültem és azóta vágtázok egyedül. Ezt csak azért írtam le, mert lehet, hogy úgy érzed, hogy nem megy közben meg menne. Nem akarlak rábeszélni semmire de ha lazítanál a kezeden és a kapaszkodó fölött tartanád és úgy próbálnád meg lehet menne, ha meg nem akkor gyorsan megfogod. :)
2018. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettetek!
2018. jún. 30. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!