Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akar minden ló ledobni?

Miért akar minden ló ledobni?

Figyelt kérdés
Van egy új lovarda ahova járok. Mikor elsőnek lovagoltam ott egy lovon, és az edzőm azt mondta vágtázzunk futószáron, végig csak bakkolt a ló. Következőleg mikor újra megpróbáltuk egy másik lovon (előtte űlt rajta egy másik lány és ő is vágtázott vele vagy két kört ő alatta semmi olyan "komolyabb" dolgot nem tett) ő is ugyan úgy leakart dobni magáról, viszont neki sikerült is, természetesen vissza ültem. Mit csinálhatok rosszul?

2018. júl. 19. 13:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt. Így már sokkal nyugodtabb vagyok. Nagyon igyekeztem megkeresni a választ rá hogy mit csinálhattan rosszul, de nemtudtam rájönni, és kezdett teljesen felemészteni a tudat hogy nemtudok mit tenni. Nagyon hálás vagyok! :)
2018. júl. 20. 00:11
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehetett az oka, ne magadban keresd. Viszont egy felelős edző mindent elkövet, hogy a baleseteket elkerülje, ezáltal a bakolást is igyekszik minimálisra csökkenteni. Megelőzéshez hozzá tartozik a felszerelés gondos ellenőrzése, a ló előkészítése. Szóval az okok jó része ellen lehet tenni. Viszont vannak olyan környezeti tényezők, amikre nincs hatással, pl rovarcsípés, megijedés. Hozzáteszem "szellemlátó" lóval nem érdemes oktatni, főleg kezdőket, mert félelem alakulhat ki a lovasban.
2018. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

nem tudom mennyire vagy kezdő,de nálunk pl vannak olyan lovak akikre ha kezdőt ültetnek érzik és ezt kihasználják és próbalgatják őket,DE nálunk ezekre a lovakra nem raknak kezdőket és nem tudom az edződ miért ültet fel ilyen lóra. én azért jöttem el egy régi lovardából ahová haladóként mentem mert nem tudtam fejlődni mivel állandóan bakolt alattam az a ló amin lovagoltam és oké hogy tapasztalatot szereztem de nem tudtam haladni.

Szerintem gondold át,hogy mik a terveid és vagy beszélj az edződdel vagy ha csak bakolós lovat fog adni akk menj át egy jobb lovardába.

2018. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ. Sokkal nyugodtabb vagyok már. :)
2018. júl. 20. 16:57
 15/15 anonim ***** válasza:
Rosszul ülsz és nyomod valamiét. Vagy túl merev vagy.
2018. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!