Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felszállás előtt miért futószá...

Felszállás előtt miért futószárazzák a lovat?

Figyelt kérdés

Egy lovasoktatótól hallottam, hogy egy lány éppen futószárazza a lovát, mert mindjárt kezdődik az óra. Ezt bemelegítés végett csinálja?


Illetve, egy hobbilovasnak egy 10 éven felüli, képzett lóval milyen gyakran és miért kell futószáraznia?


2018. aug. 31. 14:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Utolsó kérdés.


Van olyan eset, amikor egy nyugodt természetű, középkorú, mindennap lovagolt hobbilovat KELL is futószárazni? Mert erre nem sikerült rájönnöm.

2018. szept. 1. 14:26
 12/20 anonim ***** válasza:
Van olyan eset igen, ha mondjuk rendbe kell rakni valamit “a kid “buksijaban” :D de amugy meg nincs ra szukseg ha mindig megfeleloen van mozgatva es nincs tele a segge. Persze attol meg lehet futoszarazni, arra is jo, hogyha tenyleg van vmi dilihoppja kielje magat es ne teged csapjon a foldhoz.
2018. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Oké, most megnyugodtam. Néhány ember itt nagyon szeret futószárazni, vagy nem tudom, de ők minden nap lovaglás előtt fél órát hajkurásszak a lovaikat, és elvárják, hogy mi is ezt tegyük.
2018. szept. 2. 13:56
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi lovaglás mellett csak valami idegbajos telivért futószáraznék ennyit. De figy, ha a tied normális, nem félsz, hogy megindul, lerak, vagy valamit garázdálkodik alattad, akkor max a jóléte miatt érdemes pár percet melegíteni. De ha van időd meg helyed, egy szép hosszú séta is megteszi.
2018. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán nem biztos hogy azért futószárazza le mert dilis a lova az edzés elsőfelében.

Belovaglóként dolgozom és van olyan ló is amelyiket minden lovaglás előtt kb 20-25 percet érdemes futószárazni egészségügyi okok miatt.

Az összeszedett, felépített futózárazás (nem a hajtsuk ki a lovak lelkét) erősíti, bemelegíti a lovak izomzatát főleg a hát, nyak és láb izmokat. (Legalábbis ez lenne a cél.)

Itt németbe 10/7 ember futószáron melegíti be a lovat majd mikor fel ül rá újra kezdi de akkor már össze szedettebb munkával spékelve.

Tapasztalaim alapján jobban figyel a ló a lovasra egy kis előmunka után. Ahogy figyelem a többi lovast (akik egyből fel ülnek akár ugyan arra a lóra másnap akit más lefutószáraz) ők nekik kicsit több idő a ló teljes figyelmét magára irányitania.

Persze van amikor én is csak fel ülök le mozgatom és amen főleg a saját lovamon.


Vissza térve az eü-s problémára nem tudom most magyarba mennyire elterjedtek a Chacco Blue csikók. Itt nagyon és sajnos van egy nagy átka a jó vérüknek méghozzá az hogy a nagy termetük miatt aránytalan és gyenge hát szerkezettel rendelkeznek. Nekik pl itt az orvos kötelezően előírja a futószárazást.

Van egy régi ismerősöm jelenleg dijugratásban versenyzik neki a lovának is C. Blue az apja és ő is sokat panaszkodik a hátára. Van mikor fájdalom csillapítót kell használni ha nagyobb versenyeken indul vele. Ő is heti 3x csak futószáras munkát végeztett a lovával hogy a háta folyamatos erősítés alatt legyen.


Én a fentiek miatt nem tartom hülyeségnek a futószáras munkát de ez bennem is csak azóta változott meg mióta kint vagyok. (7éve) Illetve szerintem az itteni lovas színvonal jobb mint nálunk lovaglás, képzés és lovas orvoslásban is (csak gondolom már több mint 4 éve nem voltam Mo.)

2018. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem hogy nem biztos, hogy "dilis", hanem most jelentem ki ötödször, hogy NEM, NEM AZ. Semmi baja, ha nincs előtte hajkurászva.
2018. szept. 3. 14:31
 17/20 A kérdező kommentje:
Eü. baja sincsen semmi. Akkor kizárásos alapon csak bemelegítés miatt csinálhatják. Jó tudni, de mi nem fogjuk. Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 3. 14:34
 18/20 anonim ***** válasza:
61%

1. Kérdező olvasd el jól amit írtam és értelmezd.

"Egyáltalán NEM biztos hogy azért futószárazza le mert dilis a lova az edzés elsőfelében."

Tehát ez azoknak szól inkább akik csak erre tudnak gondolni.

2. Nem mondtam hogy kell futószárazni a lovadat csak annyit mondtam hogy itt kint ajánlott.

3. Gondoltam meg osztom a tapasztalataim/gondolataim hogy ne csak egy dolgot lásson/halljon az ember. Evvel azt akarom mondani hogy nagyon sok dolog miatt történhet (amire esetleg nem is gondolunk) egy adott szituáció mind a ló és lovas edzésével kapcsolatban.

4. A véleményem:

Tudjátok szerintem azért nem előre fele halad a "magyar lovas társadalom" hanem inkább hanyatlik mert túl önzők a magyar lovasok. Míg nem teszi túl magát azon hogy "én vagyok a legjobb lovas itt a loviba/környéken, nálam senki nem jobb" addig nem fog tudni fejlődni a lovas szinvonal. Itt kint egymást segítik a lovasok és lám jobb a lovas közösség, tud fejlődni a lovas szinvonal sportban, életszínvonalban, egészségügyi állapotban. Tudni kell nyitotnak lenni az új dolgokra illetve elfogadni/ tiszteletben tartani a másik döntését és nem makacsul a saját elgondolására rábeszélni. Amig az emberek nem változtatnak egymással/dolgokgoz való hozzá állásán addig nem fog fejlődni a magyar lovas ágazat hanem tovább romlik míg tényleg csak egy kész vicc lesz az egész.

2018. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, olvasd el, amit írtam, és értelmezd.


1. "Egyáltalán NEM biztos hogy azért futószárazza le mert dilis a lova az edzés elsőfelében."


Én pedig azt ismételtem már ötödször, hogy NEM dilis, tehát nem hogy nem biztos, biztos hogy NEM.


2. Nem tudom, hogy mit értettél félre, de semmi olyasmit nem írtam, hogy azoknak a bizonyos lovaknak (akiknek semmi köze ehhez) nem kell.


3. Én pedig leírtam, hogy ezek miatt nem lehetett, ugyanis ez nem illik rá.

2018. szept. 4. 17:42
 20/20 A kérdező kommentje:
A vége nem tudom, mihez jön, de egyetértek.
2018. szept. 4. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!