Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 10 éves kislánynak saját póni?

10 éves kislánynak saját póni?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 éve lovagol, valamilyen szinten ugrik is iskolalóval.

Van a lovardában egy eladó sportpóni, póni klubb versenyeken vett részt. Viszonylag nagy póni, nem 1-2 évet ‘futna’ nálunk. Edzôje szerint neki már érdemes felügyelettel, én korainak érzem. Bértartásban lenne. Edzővel lovagolna.



2018. nov. 4. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már ilyet nem egyet, ha komolyan gondolja, érdemes. Függ a póni korától is, mert ha mondjuk 3 év múlva már nem kell vagy nem lovagol tovább a gyermek, jó lenne, ha eladható korban lenne. Feles tartás a lovival esetleg? Szerződéssel, pontos kikötésekkel, persze.
2018. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! 12 éves a póni, eddig egy nagyobb lány lovagolta, de az edző szerint teljesen rendben van az állat, ült már rajta a lányom is.

A felestartásra majd rákérdezek.

2018. nov. 4. 17:32
 3/7 anonim válasza:
77%
Ha tehetséges és szereti ezt csinálni,illetve tudjátok fizetni akkor miért ne? Én 9 évesen kaptam meg az első lovam,most vesztettem el,18 éves vagyok. Ő is 12 éves lovacska volt akkor,de őt már "nyugdíjazták",ínszalagszakadása miatt nem tudták tovább iskolalónak használni. Szerintem tényleg nem korai. :)
2018. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Én mindenkinek ezt mondom 5 évet minimum lovagoljon.

Egy. Ló tartása rengeteg pénz és idő. Egy miliónak kell félrerakva lennie ahoz, hogy ha bármi baja van legyen pénz rá.

A felszerelés rá minimum 100e ha használt cucokat vesztek. Ha nem használtat és valmi jobbat akkor az alaphangon 300e.

A körmölés + bértartás havi szinten min. 50e.

Ott vannak az orvosi vizsgálatok, kötelező oltások.

Nekem évi olyan 1 milióra jön ki a tartás.

Meg 10 éves 4 év mulva megy középiskolába nem lesz rá akkor idei mit csináltok vele?

A ló nem egy kutya, rengeteg foglalkozást igényel.

Gondoljátok át rendesen de én még mindig azt mondom, hogy ne.

2018. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Költségbe kb 50 körül van a bértartás, kovács 6-8 hetente 16-30 ezer (függ a tarifától, milyen messziről jön, 2 v 4 láb, új vagy régi vas... Stb), állatorvosra, ha nincs gond évi 30at számoltunk a mi lovunk rá. Jah és ha edzővel lovagol, akkor az sincs ingyen, szóval ugyanúgy fizettek alkalmanként 2000-4000et,és ilyenkor heti 3-4 alkalommal illik felülni (havi szinten 24-50ezer is lehet) .


Ha ez hosszú távon belefér, akkor vágjatok bele. A fentieken kívül még legyen pluszba a lóra 200-300 ezer, ha beüt a baj,mert az állatorvos rohadt drága.

Ha felelősséget tud érte vállalni és kijár hozzá rendszeresen és szereti és foglalkozik vele, akkor megérett a lóra.

2018. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
pónival viggyázni kell!!Nagyon őnfejűek tudnak lenni.. inkább egy kisló jobb választás lenne.
2018. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

LovasFanni?

lómániás kislány ez is?

2020. dec. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!