Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy saját lóra?

Figyelt kérdés
Nem akarom hallgatni a mekkora felelősség, pénz stb válaszokat mert mindennel tisztában vagyok. 18 éves vagyok. Gyerek korom óta élek halok a lovakért, lovagolni is tudok. Az anyagiak is meglennének hozzá, de a szüleim makacsok. Apa mindig azzal áll elő, hogy azt gondozni is kell, megunnám stb. Ha 18 év alatt nem untam meg akkor most miért unnám? Nem milliós versenylovat kértem, hanem egy 150ezer forintos ügetőt. Megmondtam nekik azt is, hogy ha nem gondoznám eladhatja. Pénz meglenne hozzá, ahogy a terület is. Tavaj azt mondta megveszi most meg meggondolta magát. Akinek van saját lova, hogy vette rá a szüleit? (Orvosi és egyéb költségekkel is tisztában vagyok)
2018. nov. 18. 16:54
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
2018. nov. 18. 18:12
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted nekem, hogy nem működik. Egyetemista vagyok, van két saját lovam de nem jöttek velem mert fizikai képtelenség lenne. Örülök ha a félévemben sikerül minden tantárgy, dolgozni nem tudok mellette még, tanulni kell napi 2-4 órát minimum, jó hogy hetente egyszer el tudok járni lovagolni. Talán 3 év múlva elkezdhetek abban gondolkodni hogy bértartásba hozzam magam mellé az egyiket, de az is alaphangon havi 60. Amellé majd az edzőt fizetni 5000 alkalmanként, mivel akkora tudásom nincs hogy egyedül képezzem magunkat oda, ahol majd lenni szeretnék.. Addig is örülök, hogy nem kellett őket eladni mert van otthon helyünk. Minden nap megszakad a szívem hogy nincs rájuk annyi időm amennyit megérdemelnének; nem jó így élni hogy azon sajnálkozom hogy lovazni szeretnék, ugyanakkor azért kell tanulnom hogy majd a jövőben lovazhassak - arról nem is beszélve hogy az élethez hozzátartozik a párkapcsolat, családalapítás is, ez is plusz felelősség/idő/pénz. Én a helyedben a következő években eljárnék minél többet lovagolni, kipróbálnék többféle szakirányt, addig képezném magam ameddig csak lehet, megismernék sok edzőt és szemléletet hogy amikor eljön az az idő hogy az idő és pénz adott akkor vehessek egy nyers csikót akár amit a saját belátásom szerint képezhetek. Annyi, de annyi lehetőséged van, amik közül szerintem a saját ló lenne a legkevésbé bölcs választás jelenleg.
2018. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lótartásba csak akkor érdemes belevágni, ha a teljes család melletted áll vagy már külön életed van saját keresettel.

Ha otthon tartod, akkor a napirend kb a következő: minden reggel etetés, hétvégén lehet 2 órával később is. Aztán kiengeded a legelőre, célszerű beálló építeni rá, és akkor sincs gond ha esik az eső. Ezután mész a dolgodra. Délután kiganézol, bealmolsz, este etetsz. De ezt minden egyes nap, ha esik, ha fúj, ha hideg van, ha kánikula, ha buli után másnapos vagy.. Stb. És akkor ezen kívül hetente 3-4x le is kell mozgatni. Ha fejlődnél is, szükség lesz edzőre is. A család akkor jön a képbe, hogy ha pl beteg vagy, vagy elutaznátok vagy ilyesmi, mert nem hagyhatod ott csak úgy, szóval igen keményen köt.

Jah és neked kell gondoskodni a takarmány beszerzéséről, szállításáról, tárolásáról.


Ha bértartásban van, akkor lazább az élet, de legalább 3-4 alkalommal akkor is ki kell járni, plusz ha szükséges akkor a bértartás mellett edzőt is kell fizetni.


Anyagiakban amúgy is nagy kiadas, ha normálisan akarod csinálni, a diákmunka nem elég, hogy fedezze a költségeket. Aztán ott a suli is,szóval tanulsz, mellette dolgozol, de mikor lovazol? És akkor nem fordítottál időt a családra, nincs még a barátod a képben, nem barátnőztél,

buliztál stb...


Szerintem várj a lótartással, míg saját rendes munkahelyed és kereseted nem lesz, mert baromi nehéz összelogisztikázni, hogy semmi ne sérüljön... (megsúgom lehetetlen). Azért még felesleges lovat venni, hogy hétvégi lovas legyél, mert kb akkor jutna rá egy csepp időd.

Én is sokáig szerettem volna saját lovat, de egyszerűen nem tudtam összehozni időben, ráadásul ingáznom kellett a suliba, de mivel elég közel laktam koliról nem is álmodhattam, megjegyzem az sincs ingyen, egy normálisabb helyen 18-25ezer havonta. Az ösztöndíj se sok, pl a BTK-soknál aki 4,6 átlaggal bírt kapott kemény 10 ezret, én a mérnöki karon 3ra kaptam 18at. Igaz ennek 10 éve, akkor se voltak bőkezűek, szerintem ma se más a helyzet, szóval erre nem tudsz nagyon támaszkodni.


Szóval valahol igaza van a szüleinek. Várj ezzel az egésszel..

2018. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 3 saját lovam van gimi mellett.

Milliónyi lehetőségről kellett lemondanom (pl. külföldi cserediákév’) miattuk, amivel a jövőnet és az életemet alapozhattam volna. Én nem bánom. Te se bánnád?


Valószínűleg nem megyek egyetemre, mert szinte lehetetlen lenne jól tanulni és lovazni egyszerre. Eladni nem akarom őket. A bértartás meg baromi költséges 3 lóróra (+a saját költségeim). Ez pedig mind a szüleimre hárulna, amit szintén nem szeretnék. Sajnálom, de dolgozni, lovazni és jól tanulni egyszerűen nem lehet úgy, hogy egyik se lássa kárát (mint azt feljebb is írták).


Volt, hogy az egész család nem nyaralt (sőt sehol nem voltunk 1 napnál tovább) egy évig, mert nem volt hozzáértő, megbízható ember, aki addig vállalná a lovakat. Bértartást 1-1-2 napra vagy 1 hétre meg nem nagyon vállalnak.


Ha a lovadnak valami baja van tudniod kell észrevenni. Akkor is ha te okoztad. Ha bértartásban van akkor is, mert honnan tudod, hogy jó helyen van-e, ha nem is értesz a tartástechnológiához/takarmányozáshoz/edzéselmélethez, stb.


Én otthon tartom őket. De! Terepjáró, telek, kerítés, épület (szénatároló, kocsiszín, istálló, nyerges, stb.), lószállító, felszerelések, utánfutó, traktor, stbstb Ezt még mind meg kellett vennünk/építenünk, mert nélkülük nem ment volna. Ezek mind-mind több milliós tételek.


(Nekem a családom szerencsére segít.) Amikor bálázási szezon van és pl. 5000Ft/bála áron hozzájutsz a szénához, ezért veszel 12 bálát mondjuk az évre azt el is kell hozni. Aztán meg valahol tárolni, valamivel egymásra pakolni a szénatárolóban, majd onnan leszedni és a lovaknak adni. Ha egyesével veszed kis helyen is elfér és elég egy utánfutó. Viszont! Ritka, ha egyesével, jó minőségben, jó áron szénat tudsz venni. Főleg télen. Tehát ez kilőve.


Minden egyes nap van valami meló. Szó szerint. Van, hogy az önitatót kell téliesíteni. Tudsz villanyvezetéket szerelni? Valószínűleg nem és én sem. Ezért fizetned kell valakit vagy kell egy ügyes rokon. És van vagy 10.0000 ehez hasonló eset.


Nem akarlak lebeszélni róla, mert azt mondtad mindenetek meglenne a lótartáshoz. De előbb gondold át mennyit áldoznál fel a lóra. Lehet lovat heti 1 órával és sok pénzzel tartani. Abban viszont mi a jó neked és a lónak? Ha úgy akarod, hogy a lónak is jó legyen akkor egyre több időd megy rá és egyre több pénzed. Másra nem is marad :D Ugyan nem csak ez a két véglet van, de azért tényleg jól gondold meg.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Sajnos, ha ennyire ellenállnak akkor nem igazán lehet. Maximum fogod magad és veszel egyet, majd eltartod magad. Várhatsz felnőtt korodig is. Az én családom se támogatta az elején, pedig adottak voltak a feltételek. Aztán egyszer csak pufff... És másnap mentünk lovat venni. Pedig én nem gyesztráltam őket, csak az elején amikor még kicsi voltam. Maguktól döntöttek így, ők akkor látták megfelelőnek a feltételeket. Nem tudom, hogy ennek pénzügyi háttere volt vagy valami más. Bízz kicsit a szüleidben, biztos van rá okuk, hogy nem engedik. Vagy akár meg is kérdezheted.

2018. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

18vagy. Elmehetsz dolgozni, már 16evessen mehettel volna. Ráadásul kozepsuli mellett konnyebben mennel mint egyetem mellett sztm. Ha már azt mondtad nem kell apad penze akkor vegyes magadnak lovat. En is 19voltam amikor vettem.

Amugy meg oké hogy vannak terveid de nem mindenhova tudsz lovat vinni. Még kutyaval is nehéz kpltozni,tapasztalat (van egy Malakim meg egy Amstaffom)!

Én most adtam el ket hete a lovam. Sajnos meló, gyerek es két kutya mellett nem volt rá időm. Meg ugye pihenni és szórakozni is kell.

Esetleg felestartot is kereshetnel a lóra! Felezodnek a kolcsegek es két embernek tobb ideje van rá.

Nekem 5evig volt felestartom es ő vette meg a lovam.

2018. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk.

Bizonyítsd be, hogy jó gazdája lennél egy lónak: segítsd gondozni a lovardában egy barátnőd vagy ismerősöd lovát.

2018. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Mennyire tudsz lovagolni? :)

Ez is egy fontos tenyezo lenne!

2018. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!