Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy saját lóra?

Figyelt kérdés
Nem akarom hallgatni a mekkora felelősség, pénz stb válaszokat mert mindennel tisztában vagyok. 18 éves vagyok. Gyerek korom óta élek halok a lovakért, lovagolni is tudok. Az anyagiak is meglennének hozzá, de a szüleim makacsok. Apa mindig azzal áll elő, hogy azt gondozni is kell, megunnám stb. Ha 18 év alatt nem untam meg akkor most miért unnám? Nem milliós versenylovat kértem, hanem egy 150ezer forintos ügetőt. Megmondtam nekik azt is, hogy ha nem gondoznám eladhatja. Pénz meglenne hozzá, ahogy a terület is. Tavaj azt mondta megveszi most meg meggondolta magát. Akinek van saját lova, hogy vette rá a szüleit? (Orvosi és egyéb költségekkel is tisztában vagyok)
2018. nov. 18. 16:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem. Apa nem fizetné a bértartást. Kollégiumban laknék, kapnék ösztöndíjat és mellette dolgoznék. Meg lenne a pénz, apa pénze nem kéne!! Időm is lenne természetesen. Tudom mekkora felelősség tehát nem habokra kérném, csak szeretnék komolyabban foglalkozni velük, valamint később akár ezzel is dolgozni. Ezért szeretnék saját lovat. De ha már itt tartunk akkor nyáron elmegyek dolgozni és megveszem magamnak. Csak, hogy a minősíthetetlen kommentelő örüljön. Köszönöm a szép szavakat, bebizonyítottátok, hogy ez a 21. század ahol az emberek szétszedik egymást ❤️
2018. nov. 18. 17:27
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező !

A kommentelőknek igaza van abban, hogy nem vammgy önálló kereső. Először fel kell építeni az életedet, aztán utána gondolkodj lóban, ha már saját magad is belátod mekkora felelősség.


Lovagoltam 10 évig, 20 vagyok jelenleg és nemegyszer könyörögtem én is egy saját lóért, amit persze nem kaptam meg, pedig én diákmunkaztam két évig és meglett volna rá a pénzem is, az istálló, a nagy udvar és lehetett volna egy karám is.

DE!


Beláttam, hogy sokszor hirtelen felindulás volt az egész és nem tudnék eleget foglalkozni vele, ráadásul egyedül boldogtalan is lenne . És örülök így utólag hogy a szüleim nem vették meg nekem a lovat.


Később, majd ha akkor is komoly elhatározásaid lesznek és van saját kereseted, felépítetted az életedet belefoghatsz ebbe is, de addig menj el egyetemre , tanulj.

2018. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak halkan mondom, a ló is társas lény. Ezért nem veszünk mi se.
2018. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mondtam egy szóval, hogy ebben a nyomorult országban maradok? Mondtam én hogy Pesten fogok tanulni? Pesten ahol eladják a fejed felől az albérletet??? Nekem megvannak a terveim, nem csak találgatok. Sajnálom ha arrogánsnak tartasz én is téged ne aggódj. Nem volt még saját lovam ezért is tettem fel a kérdést.
2018. nov. 18. 17:30
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak tudod nem látod az ellentmondásokat.


"Kollégiumban laknék, kapnék ösztöndíjat és mellette dolgoznék. Meg lenne a pénz, apa pénze nem kéne!! Időm is lenne természetesen."


Kollégiumban laknál, kapnál ösztöndíjat, ergo nagyon nagyon jó tanulónak kéne lenned, minimum 4 egész feletti átlaggal. Rengeteget kell tanulni ehhez egy egyetemen. Bejárni minden órára. Mellette dolgoznál. Mondjuk estig és hétvégente. DE! Természetesen időd is lenne! Mintha pont az előbb te mondtad volna, hogy neked csak 24 óra a nap. Hol lesz a szabadidő a lóra?


Igazából tényleg az látszik, hogy nem fogtad még fel igazán a dolgok súlyát. Könnyűnek tűnik így messziről, de ezek a dolgok mind ütik egymást. Mások egyetemen tanulnak és dolgoznak mellette, és úgy alig tudják a saját megélhetésüket kihozni, nem egy 80ezres bértartást mondjuk még amellett.

2018. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, én lennék a minősíthetetlen kommentelő.

Mert kimondtam az igazságot, igaz, nem szórtam csillámot a tetejére.

A kommented és a viselkedésed alátámasztja, hogy igazság van abban, amit írtam, és te is beláttad egy részét. Ennyi a lényeg. Bocs a helyesírásos beszólás miatt, az tényleg nem ide tartozik, és nem is árulkodik semmiről. A többi miatt viszont nem kérek elnézést, én úgy érzem, igenis betaláltam, hiába próbálod magad mosdatni azzal, hogy pár apró részletet igyekszel cáfolni. A sztori nagyvonalakban mindig ugyanaz, mindegyik ilyen kérdésnél. Csak te ráadásul emellett felnőtt is vagy, aki persze naiv borzasztóan. Amire te most azt mondod, hogy milyen jó terv és hogy fog működni, kb 3 percig se fog menni, de ha az jó neked, gyere rá akkor, mikor már benne vagytok, és ott van egy ló, aki nem fog eltűnni csettintésre.

2018. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm #18-as a válaszod! Látjátok? Normálisan, minden flegmaság nélkül is meg lehet fogalmazni a dolgokat. Lehet igazad van. De majd rájövök. Saját hibájából tanul az ember. Nem mondtam biztosra az egyetemet. (Ezt még nem döntöttem el) szívesebben dolgoznék. Valószínűleg állatok kötött fogok dolgozni. Pl egy lovardában. Emberekkel semmi féleképp nem akarok, és ebben a válaszok is megerősítettek. Köszönöm az értelmes válaszokat. Majd eldől minden
2018. nov. 18. 17:34
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Kb húsz perc alatt teljes életpálya modellt váltottál. :D Ezen most olyan jót nevettem, eddig biztos volt az egyetem, sőt az is szóba jött felháborodottan hogy miből gondoljuk hogy magyar egyetem lesz, de most már dolgozni fogsz és lovardázni.


De ez nagyon jó hogy így alakult, mert magadnak hozod a legjobb példát magadról, hogy fél óra leforgása alatt is változtatod a biztos terveket és meggondolod magad.


A saját kárából pedig a buta ember tanul, az okos a másikéból.

2018. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem mondtam biztosra. Mondtam hogy HA tovább tanulok viszem magammal. Lovardában szeretnék dolgozni igen. Azt pedig ha megyek egyetemre utána is lehet. Nyilván nem fogok itt maradni, ezekkel a bérekkel a jövendőbeli családomat sem tudnám eltartani. Látok néhány embert akik 100ezerért kihúzzák a belüket a munka miatt. Nyilván nem kérném a lovat, ha utána nem tudnám tartani vagy nem lenne rá időm. Tudom, hogy társas lény. Szomszédomban van ló. Együtt lehetnének egész álló nap. Éjjelre box lenne. (Ha bértartásban lenne ott meg ugye lenne társa) Ennyit szerettem volna még. Örülök hogy jót nevettél. Sziasztok
2018. nov. 18. 17:41
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Van saját lovam, nekem nem kellett rá vennem senkit, ha nem lett volna benne mindenki alapból, akkor eszembe se jut, ennyi.
2018. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!