Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire veszélyes egy ilyen...

Mennyire veszélyes egy ilyen esés? Lónak, lovasnak egyaránt

Figyelt kérdés

Nem értek a lovakhoz de amikor megláttam a videót az jutott eszembe hogy a ló biztosan komolyan sérült, és szerintem a lovas se úszta meg szárazon, végülis egy ló esett rá.


https://www.youtube.com/watch?v=hKFX0CAtoAw


0:24-től



2018. dec. 5. 15:28
 1/6 A kérdező kommentje:
egyébként a videóban nagyon sok olyan esés van ahol csak egy hajszál választja el attól a lovast hogy a ló megtapossa
2018. dec. 5. 15:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lovasnak tuti eltörött valamilye. A ló lehet megúszta.

Van amikor csinálnak ilyet hogy hanyatt vágják magukat utána felkelnek és nyomják tovább a parádét.

2018. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem igazán jellemző az,hogy a ló megtapossa a lovasát,max. véletlenül. Egyébként ennél az esésnél látszik,ahogy a ló felkapkodja a fejét,szár mögé kerül. Ilyenkor csak egyet lehet tenni,előre kell hajtani.
2018. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyzetet súlyosbítja, hogy a nyeregszarv, ha jól láttam pont a combjához került a leányzónak, akár egy combcsonttörést is el tudok képzelni. A lónak szerintem kutya baja sem lett.
2018. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes lehet. Láttam már olyan lovat amelyik ugyan így felugrott és rögtön bele halt. Hogy miért? Mert nem tudja védeni a fejét. Be vágódott a tarkója ami azonnali halálhoz vezetett.

Egyébként lehet nekik is agyrázkódásuk illetve nekik is leszakadhat szerveik. Kisebb eséstől durrant szét az egyik ló húgyhójagja és leszakadt a veséje.

Szóval veszélyes a ló számára is de szerencsére az esetek 70%ába nem esik semmi bajuk.

A lovas is képes egy kis zúzódással megúszni de lehet el tört valamie és lehet agyrázkódása is vagy még rosszabb...

Ezért veszélyes sport a lovaglás.

2018. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

Bár minden sport veszélyes.

2018. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!