Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pofátlanság volna ezt kérni?

Pofátlanság volna ezt kérni?

Figyelt kérdés
Ha lovat szeretnék venni, akkor pofátlanság azt kérni a tulajtól, hogy hadd maradjon nála addig a ló amíg találok neki alkalmas bértartó helyet?
2018. dec. 23. 13:27
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ha nem sürgősen eladó, akkor szívesen maradhat náluk.
2018. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
NEm pofátlanság, ha felajánlod neki, hogy a költségeit megtéríted, és nem ingyen akarod
2018. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Plusz szaporán látogatod, hogy takarítva és etetve is legyen, ne adja ég, mozogjon is. De érdemes előbb a helyet megtalálni, hogy legyen hova tenni a lovat, meg keresni szállítást is.
2018. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem pofátlanság, simán meg lehet kérni. Nyilván nem tudsz 100%-ra leszervezni egy bértartó helyet előre, mert nem tudod pontosan, melyik lovat veszed meg, s mikor, de azért ha lóvásárlásra adod a fejed, megéri már előre nézegetni, hogy hova vinnéd a lovat, hol van szabad hely stb.

Én úgy vettem a lovamat, hogy utána még 2 hetet maradt a régi helyén. Előre megmondtam a tulajdonosnak, hogy csak akkor beszéljünk komolyabban, ha ez neki elfogadható, mert a megfelelő helyen, amit kinéztem, úgy ürült meg a box. Simán beleegyezett. A két hét alatt én nem jártam oda etetni meg takarítani, a tulajdonosnak megvolt a lovásza, aki megcsinálta, ahogy a ló megvétele előtt is ő csinálta. Azért fizettem valamivel többet (illetve végül is nem alkudtam a ló árából), mert ez is benne volt.

Nyilván mi itt nem tudjuk megmondani, hogy a lovad jelenlegi tulajdonosa mit szól ehhez, túl sok a változó (pl. ha ez az egy lova van, költözne, utazna stb. akkor lehet, hogy nem megy bele). Kérdezd meg tőle, beszéljétek meg, de tudjál róla, hogy ez egy normális kérés, mások is meg szoktak így egyezni.

2018. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen az! Elobb szerezz helyet es aztan lovat!
2018. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es, nem azt mondtam, hogy ő járjon boxot takarítani meg etetni, de ha csak fizet vagy megbeszéli, gondolom, nem egy helyen pont lesz*rják a lovat, ha nem jelenik meg elég sűrűn az új tulaj...

De egyébként sok helyen meg lehet csinálni, hogy kiválasztod a lovardát a lónézegetés mellett, és valamennyi összegért ráteszed a kezed egy boxra (nyilván lepapírozva, hogy ne tegyék zsebre a pénzed és adják ki a boxot másnak). Nálunk ez pl a havi bértartás ötöde, és fenntartunk egy boxot.

2018. dec. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!