Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem pofátlanság ezt kérni a...

Nem pofátlanság ezt kérni a tanáraimtól, volt tanáraimtól?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék felvételizni egy egyetemre 4 év múlva, ahol jogot szeretnék tanulni. Már most el szeretném kezdeni a felkészülést az érettségire, mivel véleményem szerint elég sok dolgot kell majd tudnom. Az általános iskolai magyar tanárnőmet szeretném megkérni, hogy vegyen át velem mindent az elejétől a végéig. Azért Őt, mert véleményem szerint Ő az egyik legjobb tanár, és rendkívül intelligens Nő. Nekem még soha senki nem magyarázta el olyan érthetően a tananyagot, ahogy Ő, ráadásul remek vázlatokat íratott velünk mindig, amikhez nyomtatott képeket is kaptunk a tanultakról. Viszont neki rengeteg dolga van. Pofátlanság lenne megkérni, hogy segítsen? Esetleg pénzért. Bár ismerem, és úgy sem fogadná el, félek is megkérdezni... Viszont szerintem segítene. A másik pedig a matek lenne, ami tudom hogy nem feltétel a jogi egyetemen, de gondolom azért jó tudni, mi micsoda. Ha megkérem a jelenlegi tanáromat, hogy készítsen nekem magyarázatot azokhoz a dolgokhoz, amiket nem értek, szerintetek megteszi?
2016. okt. 30. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan az általános iskolás tanaraid segítségét akarod kérni az egyetemre való felkészüléshez????? Négy év alatt csak a gimis tananyagbol nevetve meg tudod csinálni az emelt érettségiket. Az érettségi tananyag pedig meg fogsz lepődni de a gimis anyagra épül. Semmi köze az általános iskolához, főleg ha ilyen ambicióid vannak. Suli mellett nyelvet erositsdmagántanár nal amennyiben szükséges, az emelt érettségire 10-től elég felkészülni, ennyire azért ne lihegd túl a dolgot :D
2016. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha általános iskolai tanár nem biztos hogy feltud téged készíteni az érettségire 100% osan. Persze egy próbát mindenképp megér abba nincs semmi ha megkérdezed. Lehet ő tud neked ajánlani egy olyan tanárt aki jobban tud segíteni mint ő.
2016. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak néhány kérdést tegyél fel neki, ha valami nem egyértelmű, egy általános iskolás tananyagot 0-tól a végéig átvenni nagyon sokáig tart.


Az érettségire és az egyetemen való felkészülés főképp magánjelegű jobb hozzászokni. Az interneten is vannak tananyagok a tankönyvek nagyrésze is jól magyaráz, sok mindent leír. Ha pedig matekban kell segítség abban szívesen magyarázok én is.

2016. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok, és én továbbra is a leghatározottabban lebeszélném róla. Hangúlyozta, hogy 4 év múlva lesz az érettségi, addig neki, aki maximum 15 éves, legalább háromszor fog megváltozni az elképzelése attól, hogy mit szeretne csinálni egész életében. Az általános sulis tanárok felkeresése és elsősként az érettségire való felkészülés minden szépítés nélkül hülyeség. Azért van a gimnázium, hogy erre felkészítsen. Az általános iskola pedig, hogy megtanítson tanulni. Szerintem a kérdező azt hiszi, hogy gyakorlatilag egymásra épülnek, pedig nagyon nem :) Semmi ismétlés nem kell, tanulj meg minden anyagot amit a gimiben feladnak, majd készülj emelt szintű érettségire (mostanra azért már kiderült számodra is, hogy nem vagy matekzseni, felesleges továbbfejlesztened a semmit...). 4 év alatt pedig az általános hülyeségek helyett gyönyörűen fel tudsz készülni 2 nyelvből is nyelvvizsgára. A felvételinél neked a úgyis humán tárgyak kellenek majd.
2016. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom az én hibám, hogy nem fejtettem ki jobban a kérdést, de nem egészen erről lenne szó.... Csak nagy vonalakban szeretném átvenni az általános iskolában tanultakat, hogy biztos legyek benne, hogy mindent tudok. Az általános iskolában tanultuk meg az alapokat, és úgy gondolom, hogy azok nélkül nem megy a tanulás... Ami a matekot illeti, nem mondanám magamat matekzseninek, de minden dolgozatom 5-ös, és elég hamar megértek mindent, tehát ott is csak átnézni szeretnék mindent. A nyelvekkel kapcsolatban pedig, angolul elég jól beszélek, most franciát tanulok, és a latint is elkezdtem kb. 2 hete. Viszont nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni a tanulást, mert annak meg nincs semmi értelme....
2016. okt. 30. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos otlet, de semmi ertelme az idopazarlason kivul. Matekra semmi szukseged nem lesz, a magyar erettsegit (jogra felesleges emelt magyart tenni) mindenemu irodalomi tudas nelkul meg lehet irni, a tortenelem pedig le van irva a konyvekben. Azon nincs mit megerteni, csak le kell ulni es tanulni. Masik emeltnek en mindenkepp egy nyelvet javasolnek (inkabb erre forditsd ezt a sok idot), mert egyreszt sokkal megirhatobb mint az emelt magyar, masreszt pedig ingyen nyelvvizsga, es akkor mar arrol is le van a gond a diplomanal.
2016. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
gondolom egy hatso nyalo kis okos elso padban vadul jegyzetelo sznob vagy
2016. okt. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem... Egyébként miért baj az, hogy többre szeretném vinni, nem pedig egy étteremben 8-12 órákat rohangálni 120-140000Ft-ért?!! És akkor még sokat mondok... Engem nem a bulizás, ivás és pasizás érdekel, mert ezekből nem fogok tudni megélni.. Gondolok a jövőmre is!!
2016. okt. 31. 08:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos vagy, de hogyha az altalanos sulis dolgokat ismetelgeted, az egy centit nem fog elore vinni az elkepzelt almaidban. Ellenben, ha tudatosan keszulsz megfelelo anyagbol egy jo magyar kozep erettsegire, emelt torire meg mondjuk egy nyelvvizsgara (akar emelt angolra pl.), akkor az mar fog vinni valamerre, viszont ennek a jelenlegi tervedhez semmi koze.
2016. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges, ezt én mondom neked, aki két egyetemre jár. Ha jól értem most vagy kilencedikes, annyi időd van még, mint a tenger. Egyébként a középiskolai anyag csak lazán kapcsolódik az általános iskolaihoz, a legtöbb tárgyból az alapoktól indultok. Ne fáraszd a volt tanáraid ilyen kérésekkel, figyelj oda szépen az órákon és minden rendben lesz.
2016. okt. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!