Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti szoktatok pénzt kérni, ha...

Ti szoktatok pénzt kérni, ha fuvarozzátok a barátaitokat? Ez nem pofátlanság?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, csak egy ismerősöm mesélte, hogy a fia elment a barátaival moziba egy közeli városba. Az egyik fiúnak már van jogsija, így ő felajánlotta, hogy elviszi őket és akkor nem kell buszozni vagy vonatozni, nincs belőle probléma, hogy még sokat kell várni vagy lekésik, a vetítésre mikor érnek oda stb. Majd, mikor hazajöttek, akkor a fiú kiszámolta az útiköltséget, kiszámolta fejenként és mindenkitől beszedte a részét, pár száz forintot... Hát nem tudom, lehet, hogy én vagyok a hülye, de nekem ilyen eszembe nem jutna, hogy egy alkalmat így elszámoltatok a saját barátaimmal, ráadásul úgy, hogy nem is nagy összegről van szó...szerintem ez pofátlanság. Az, hogy valaki rendszeresen fuvaroz valakit az már más dolog, arra azt mondom, hogy jó persze, valamilyen "ellenszolgáltatást" el lehet várni, legalábbis én biztos nem várnám el senkitől, hogy rendszeresen ingyen vigyen ide-oda, hanem vagy felajánlanám, hogy kifizetem a részem vagy valahogyan kompenzálnám pl. meghívnám enni vagy valami.


Tudom, nem az én dolgom és nekem végülis mindegy, nem is szólok bele meg semmi, csak ezen én picit meglepődtem mert nem gondoltam volna, hogy ilyen van.


2017. szept. 8. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Rövidebb utakra (pl városon belül) nem, a hosszabbakra meg megbeszéljük előre, hogy kell-e adni valamit vagy sem.

Szerintem itt is inkább az volt a gond, hogy nem mondta előre, legalábbis a leírásból ez nem derül ki.

2017. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne az? Pénzből él ő is! Miért fizesse a te utadat vagy akármit? Pl, ha megkér vki vágjak füvet neki stb az bizony nincs ingyen!

Más dolog ha vmit helyből el kell hozni, pl, egy tv-t és az kocsiba teszitek, de az helyben van és 300m-en belül teszem fel.


A pofátlanság az ha utólag szól!

2017. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Hat ha tobben mente mondjuk negyen osszsen 4000ft utikoltseg, pont a baratsag miatt ossze szoktak dobni. De van olyan, akinek nincs is baratja, mindenkiben a penzt latja, es pl egy teljes utikoltseget kepes legombolni rolad.
2017. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg az pofátlanság, ha valaki ingyen fuvaroztatja magát. Főleg hogy amúgy vehetett volna vonat/buszjegyet.


Nézhetjük fordítva is a dolgot, miért fizessen valaki 2-3000 forinttal többet, csak azért hogy a haverjai ingyen és kényelmesen utazzanak?


Az tény, hogy az ilyet előre illik megbeszélni, másrészt a fuvarozott félnek illik kompenzálni önmagától és alapból felajánlani hogy fizeti az utat, vagy összedobják neki a mozijegy árát, stb.

2017. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az pofátlanság, hogy ingyen fuvaroztatják magukat.

Vannak ilyen úgynevezett barátaim... Költöztessem már haza, mert a bakja fenyegette, hogy megveri. Hazavittem, a pénzt majd jövő héten adja... Hát azóta se kaptam meg, pedig hónapok teltek el.

Utána fuvarozzam már haza utánfutóval a szekrényeit. Mondom se utánfutóm, nem is vontattam még, meg nem is vontathatok, mert nincs két éves a jogsim. Erre a válasz, hogy nem baj az, biztos nem nehéz, biztos menni fog, biztos nem lesznek rendőrök. Erőszakoskodott, napokig hívogatott, nem lehetett lerázni.

Aztán másik alkalommal 60 km-re kaptam egy szaros Milka csokit fizetségként.

Harmadik meg, vigyem már el Bécsbe koncertre, mondom neki menjen koncert busszal, tök olcsón oda-vissza viszik-hozzák, erre rávágta, hogy de az pénzbe kerül. Mert a benzin nem...

És nem veszik észre magukat az ilyenek.

2017. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

5 Hááh. Hasonló.


Nekem az egyik (leépített) barátnőm akarta kölcsönkérni az autónkat, hogy számomra ismeretlen haverjait (mint kiderült ő sem ismerte őket annyira) furikázza/költöztesse egy messzi városba, csak hogy jófejnek tűnjön. :D Mondtam miért nem béreltek autót, költöztetőt...hááát őő az pénzbe kerül. :D Mondom ne haragudj, de én erre nem adom oda a barátommal közös autónkat. Erre megsértődött.

Komolyan elképesztőek az emberek.

2017. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Ja meg a tábla csoki/üveg közepes bor, mint fizetség bármiért...tipikus.
2017. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem pofátlanság, de furcsán adta ki magát a helyzet..

Egy alkalommal jófejségből elvihette volna ingyen is az utasokat, vagy ha már mindenáron pénzt akar kérni az is érthető, de akkor azt előre kellett volna tisztázni, úgy korrekt. Én mondjuk mindig beszállok a benzinpénzbe, nem engedem hogy ingyen fuvarozzanak. Az utasoknak is maguktól lehetett volna ennyi eszük.


Az meg más, ha valaki taxisofőrnek nézi a haverját, az pofátlanság. Főleg, ha még fizetni se akarna magától, úgy kell rászólni, akkor meg még te érzed rosszul magad, hogy kifizetteted vele az utakat. pedig baromi drága megvenni és fenntartani egy kocsit, még akkor is, ha egész évben csak a garázsban áll..a benzin a legkevesebb. Szóval nem értem hogy várhatják el emberek, hogy ingyen vigyék őket bárhova is (rendszeresen)

2017. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem pofátlanság. Az ingyenfuvart elvárni az.

HA csak a benzinköltséget dobja szét az ember, az még mindig nagyon gáláns. Mert van még kb. 2 Ft /km gumikopás, a kopó alkatrészek fogyása is kb ennyi kilométerre vetítve, nem beszélve az egyéb költségekről, ami rárakodik az autózásra (kötelező, teljesítményadó, vizsgadíj), ezek is kijönnek napi 2-300 forintra.


Aki a benzinpénzt sokallja, az menjen tízszer ennyiért taxival.

2017. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem egy nagyon hosszú útról van szó, 30 km és ez csak egy egyszeri alkalom volt, tehát nem arról van szó, hogy folyon mindenhova ő fuvarozza a többieket, ráadásul ő is ajánlotta fel. Valamint tizenévesekről van szó, nem dolgoznak, nem keresnek pénzt és az autó sem az övé volt, hanem a szülei kocsija.

Én a helyében biztosan nem kértem volna érte semmit.

2017. szept. 8. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!