Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire fogok bénázni?

Mennyire fogok bénázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaszi szünetben pár barátnőmmel elmegyünk lovagolni, aminek nagyon örülök, mert már vagy 3 éve nem ültem lovom. Kicsit félek hogy mennyire fogok bénázni.

Előtte 7 évig lovagoltam, ebből 5 év volt rendszeres (a másik két évben is jártam csak nem hetente hanem havonta kb)

Elvileg jól lovagoltam, ugrattam már párszor (akörül hagytam abba amikor elkezdhettem ugrani)

Szerintetek mennyire fogok bénázni?

A válaszokat köszi!


2019. márc. 23. 06:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha 7 évig lovagoltál, akkor semennyire sem fogsz "bénázni". Max kell 20 perc, amíg visszanyered régi magabiztosságod. Nem tudom, sportoltál-e valamit az utóbbi 3 évben. Ha igen, akkor még az izomzatoddal se lesz baj. Ha nem, akkor valszeg hiányoznak azok az izmok, de az kisebb baj, mintha a technika hiányozna.
2019. márc. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Azért ez nem olyan, mint a biciklizés. Én kihagytam két évet és teljesen elölről kellett kezdenem. Kérdező, annyira fogsz bénázni, mint bármelyik másik kezdő.
2019. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
De, hasonló a biciklizéshez, izommemórián alapszik mindkettő technika. Ki lehet jönni a gyakorlatból, de ha valaki 7 évig aktívan lovagolt és olyan szintre jutott, hogy már ugratott is, akkor sose fogja teljesen elfelejteni.
2019. márc. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Én tíz évig lovagoltam, kihagytam két évet és újra kellett kezdenem.
2019. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy kell előlről kezdeni. Én is lovagoltam 6 évet és abba hagytam úgy 2 évre. Azonnal egy kemény tereppel kezdtem. Nem ám ilyen lovardai unott iskolalóval körbe-körbe.


Nevelő apum szintén így volt. Ő vagy 20 éve nem ült lovon és kimentünk egy rendes vágtázós terepre. Felült a lóra és mintha napi szinten lovagolna úgy lovagolt.


Sőt sok barátnőm csak nyáron 1 hét lovastáborba lovagol az év összes többi időszakában lovat se lát. És ugyan úgy megy nekik.

2019. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Az lehetetlen. Te is tudod, hogy az.
2019. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

[link]

Itt egy élő példa, nézd meg.

Nem mondanám, hogy bénázik, tudja még az alapokat, csak nem valami szépen lovagol. Azért, ha kb. 2x annyit tudtál 3 évvel ezelőtt, ennél már csak is jobban fog kinézni.

Én olyan 2 évet lovagoltam, aztán 1 évre abbahagytam.

Találtunk egy nagyon jó helyet, ahova még ma is járok, és csodálkoztak az első órán, hogy miért választottunk futószáras órát.

2019. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

"Nem mondanám, hogy bénázik, tudja még az alapokat, csak nem valami szépen lovagol."


Mi a kettő között a különbség?


Ezzel a videóval most őszintén nem értem, mit akarsz bebizonyítani az én álláspontomon kívül. Ugyanis, ha itt Fruzsi bármit is bizonyít akkor azt, amiről egész eddig beszéltem, méghozzá azt, hogy ennyi év alatt az ember mindent elfelejt és újra kell kezdenie.

2019. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
*... még akkor is, hogy, amint a videóból kiderült, Fruzsi soha nem jutott el haladó lovas szintre, ezért nem is beszélhetünk újrakezdésről... tehát ez a videó végképp nem jó semmire.
2019. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért ilyen jól senki nem lovagol aki életében csak messziről látott lovat...
2019. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!