Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúgott meg a lovam?

Miért rúgott meg a lovam?

Figyelt kérdés
Ma kivittük a lovamat meg egy másik lovat legelni csak úgy kötőféken. Aztán a legelés végén még mielőtt hazamentünk úgy voltunk vele, hogy fussunk egy pár kört velük (ügetésben, és úgy hogy mi mellette futunk mivel felülni nem tudtunk). Na mentünk is szépen pár kört de az utolsó körnél gyorsabban futottam a lónál vagy n tudom lényeg hogy beugrott vágtába na nagy nehezen így is tudtam futni mellette csak akkor elkezdett bakolni meg kirúgni oldalra. Az első lábával pont úgy rúgott ki hogy szépen el is találta a könyökömet. Szerintem direkt rúgott meg, mert volt már rá példa hogy ledobott magáról vagy le akart csak gyorsan felhuztam a fejét. Szerintetek mi lehet az oka annak hogy így viselkedik velem? Mármint nyilván nem tisztel ezzel én is tisztában vagyok, de mégis mit ronthattam el. Tudnátok nekem ötleteket írni hogy mit csináljak vagy bármi?

2019. márc. 31. 11:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg jókedvében bakolt és véletlenül talált el, főleg az elejével.
2019. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is a többiekkel értek egyet. Szerintem se rossz szándékból “rúgott” meg a lovad csupán csak véletlenül eltalált a melső lábával ahogy bakolt és ugrált melletted. Ráadásul mivel ketten voltak szerintem játéknak érzékelték a helyzetet. Igaz nem ismerem a lovad, nem voltam ott amikor történt, de szerintem ez nem rossz szándékból történt és nem is biztos hogy a tisztelet hiányáról van itt szó. Az akkor lenne ha szándékosan rugdosna téged és sz@rna a fejedre :)
2019. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöööm a segítséget 😊😊

Tisztelet hiányra azért gondolok mert ha előtte vagyok akkor sokszor ki se kerül rálép a lábamra stb

2019. ápr. 2. 21:10
 14/15 anonim válasza:
100%
Szerintem csinálgass vele csatlakozások, előbb-utóbb tisztelni fog.
2019. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen kontrollod nincs a lovad fölött.


Már ott vissza kellett volna fognod, amikor beugrott vágtába, azonnal. Sőt, már akkor le kellett volna lassítanod őt, amikor túl gyorsnak érezted az ügetését. Nem tetted, rá hagytad, sőt, elkezdtél te igazodni hozzá. Innentől kezdve őt marhára nem érdekelte, hogy te ott lobogsz a fejéhez rögzített felvezetőszár végén, és azt csinált, amit akart. Hogy útban voltál, nem az ő problémája.


A lovad önfejű, te pedig észre sem veszed, hogy lényegében közöd nincs hozzá, és kettőtök közül ő a főnök. Ez hosszú távon sérüléshez fog vezetni.


Ez egy 500 kilós állat, tele a feje önálló gondolatokkal, amik köszönő viszonyban sincsenek azzal, amit te elvárnál tőle, és ez nem is fog változni addig, amíg nem tanulsz meg bánni vele. Nem a cimborád, nem a pajtásod, nem egyezkedünk vele mint a haverokkal a suliban, hogy "futni akarsz? na jó, akkor fussunk". Nem.


Ez lehet, hogy egy kicsit szívtelenül hangzik, de a ló nem játék, és nagyon komoly balesetek forrása lehet. Szeretjük őket, persze, meg a legjobb barátaink, meg az összes csöpögős dolgot értem én, ami a filmekből, könyvekből, és egyebekből jön, valahol igazságtartama is van neki, de a ló akkor is állat, és ha ezt nem tartod észben, azzal magadat és a lovadat is veszélyezteted.


Tessék elkezdeni felelősségteljesebben gondolkodni és cselekedni, és bánj sokkal következetesebben és határozottabban a lovaddal. Nincsenek kompromisszumok meg alkuk, a te akaratod érvényesüljön!

2019. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!