Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pónit egyedül? Sokan írják...

Pónit egyedül? Sokan írják hogy lovat nem szabad egyedül tartani. Ez pónira is érvényes vagy őt lehet?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 16:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lovasok.hu? [link]
2019. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lovasok.hu? [link]
2019. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
És ez is csak annyit ír, hogy tovább dolgozhat, mint egy kutya és milyen jó a gazdinak... Nyilván a munka meg az emberi társ mellett nem lesz komoly baja, de ez még mindig nem jelenti azt, hogy nem hiányoznak neki a fajtársak és a természetközeli viselkedés.
2019. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
20%
Azzal hogy térsas lény nem mindig lrtek egyet,azzal meg főképp hogy állatkinzás egyedül tartani! Tény,se ember se állat nem szeret egyedül lenni,DE nekem volt olyan ismerősöm akinek 24 évesen halt meg az ügetője és világ életbe egyedüli lóként volt tartva,nem kólikázott.nem volt karórágó és stb.. Tény és egyetértek azzal,hogy ha valakinél/valahol több lóval volt tartva akkor évek után társsal kell tartani,de egy esetleg kiscsikó korában kerül oda,foglalkozva van vele és esetleg ott van háznál akkor semmi baa nem lesz egyedül,akkor se feltétlwn ha nem kiscsikókent kerül oda,csak foglalkozni kell vele😊
2019. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%

Az egyik előttem hozzászóló jól írta, az elvan egyedül jó kifejezés erre.

Az én lovam kifejezetten domináns, csak a saját csikóit viseli el maga mellett. Minden más lovat bántott eddig (19 éves). Tavaly eladtam mellőle a csikóját, azóta egyedül van. Elvan, de ha kimegyek lovagolni valakivel, akkor látom, hogy jól esik neki a társaság (karámban már összevesznének).

De volt olyan lova ismerősömnek, aki kezelhetetlenné vált egy fél év egyedüllét után (rendszeresen jártunk ki terepre, csak nem volt mellette másik ló).

Szerintem ezt lova/pónija válogatja, hogy bír/tud egyedül lenni, vagy sem. Mi emberek sem vagyunk ilyen szempontból egyformák.

2019. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!