Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon parázom, hogy leesek a...

Nagyon parázom, hogy leesek a lóról, nagyon fog fájni?

Figyelt kérdés
Már két éve lovagolok, és szerintem nemsokára bekövetkezik az első esésem. Nagyon parázok, de ettől még szeretném folytatni ezt a sportágat. Tapasztaltabb lovasok, kérlek írjátok le, milyen volt az első esésetek, és hogy mennyire fájt, vagy fájt-e egyáltalán. Nagyon sokat segítene. Előre is köszi!

2019. jún. 23. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Igen, nagyon fog.
2019. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Sssaszem ***** válasza:
28%
Az első esésnél a Narancsnak nagyon jó kedve volt és megdobta a fenekét vágta közben ott csak oldalra estem. A második esés már nagyon fájdalmas volt, örültem vágtázott és meg a 3 körnél zutty leestem a derekamat ütöttem meg. 3 meg nem tudom miért estem le a 4-nél meg Emmáról megcsúszott egy pillanatra elvesztettem az egyensúlyomat és kész is volt az esés.
2019. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Kb. 10-szer estem. 1-2 csak lecsúszás volt szinte, az nem fájt. A többi viszont nagyon fájdalmas volt, hosszútávon is. Viszont én örülök, hogy semmi maradandó károsodásom nem lett és élve megúsztam. Rosszabb is lehetett volna.


Szval fájhat igen, de lehet hogy meg se érzed. Ne kattogj ezen, mert megérzi a lovad az idegességed és pont ebből lesz baleset.


Ha leestèl akkor nevess egy jót és ülj vissza. Gondolj arra hogy sok ilyen lesz még. Nem lovas, aki nem esett még lóról. :D

2019. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Én is estem már le, eltört 3 bordám, máskor rátaposott a lábamra és a lábfejem tört szét. Persze voltak kisebb esések is amik nem fájtak. Persze azóta is lovagolok folyamatosan
2019. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Jsbsnaj ***** válasza:
78%

Először úgy estem, hogy táborba megilyed az összes ló én ültem az elsőn akkor még nem tudtam vagtazni ő meg elkezdett vágtázni fordult egyet hirtelen én meg leestem a másik le meg átugrotta folottem.

Ez volt kb 6 éve

2019. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem tudjuk megjósolni, az is lehet hogy talpra lecsúszol, az is lehet hogy eltöröd valamidet. Én kb 40-50szer eshettem eddig és mondjuk 5-6szor mentem utána kórházba, egyszer mentővel. Sokszor csak lecsúsztam, sokszor megzúzodott valamim.
2019. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Pont tegnap előtt estem😂 másfél éve lovagolok rendszeresen (előtte is jártam, de csak így néha néha.) Ez idő alatt kétszer estem. Az elsőnél vágtánál nem volt jó a szármérték, a ló megérezte éles jobbkanyar, én meg élesen balra estem. A derekamban lett egy vérömleny, szerncsére egy hétig fájt csak, azóta semmi. A másiknál a tegnap előttinél sort ugrottunk, a második ugrást elrontottam, messziről ugrott el, belebotlott, kibillentem, puff a harmadik akadályon már csak egyedül mentem át😂 De már az se fáj. Általában az esés annyira hirtelen jön, hogy előtte ha nem azon kattogsz, akkor nincs nagyon időd megilyedni. És a lényeg hogy mindig ülj vissza, és mindig pozitív élménnyel szállj le utána. És ha már érzed hogy esel, próbáld (ha lehet) a ló nyakát fogni, vagy a sörényét, HA OLYAN A HELYZET, és akkor nagyon nagyon nem fogsz esni, mert ha valamibe kapaszkodsz, valószínűleg talpra esel😁
2019. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Azzal nem értek egyet hogy aki még nem esett nem is igazi lovas. Mivel attól hogy valaki eddig még sikeresen megúszta és nem esett le sem a tanulásnál sem később ugyanúgy lehet jó lovas és igazi lovas is... Nem csak akkor ha össze vissza töri magát vagy leesik. Viszont azt be kell látni, hogy előbb utóbb mindenki le fog esni ( nyilván ha rendszeresen lovagol ), mivel a lónak is lehet rossz napja vagy bármi történhet.

Azt nem tudjuk megmondani mennyire fog fájni, a lecsúszás ( ahogy én is estem először) az szinte semmi sem volt. Kicsit fájt a fenekem és a lábam olyan két napig de ennyi. Egy komolyabb eséssel viszont törhet csont is.

!Fontos hogy legyen rajtad védő felszerelés és akkor elkerülheted a nagyon csúnya sérüléseket! Nem szégyen a gerincvédő es a kobak!!!

Én is használok, hiàba lovagolok egy évtizede.

A másik pedig, hogy a lovak között nem csak ilyen baleset érhet, de ez ezzel jár. Lépett már rám ló, harapott is már meg, estem is be alá + sorolhatnám.

Ne agyalj ezen, hülyeség hogy azt mondod hogy úgy érzed hamarosan be fog következni..Mondd azt hogy minden jó lesz. Én is féltem tőle, aztán leestem es röhögve szálltam vissza a lóra és mentem tovább vágtázni. Remelem neked is ilyen “jó” első esesed lesz és nem veszi el a kedved semmitől

2019. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az fontos, hogy ne parázz rá, mert megérzi a paci


1. Esesem: megijedt valami fenytol és valahogy elvesztettem az egyensúlyom és leestem, akkor nagyon megijedtem, féltem, hogy meghalok (jó, ez így leírva elég viccesnek hangzik, de amikor repülsz csukott szemmel, eléggé para 😃 ), de kinyitottam a szemem és azon kívül, hogy kicsit kék-zöld foltos lettem, nem lett nagyobb baj


2. Akkor is valami fénytol vagy széltől ijedt meg, arra pontosan nem emlékszem, lehet vagtaba is beugrott és akkor estem le, akkor szerintem el is ájultam egy pillanatra és a biztonság kedvéért hívtak a mentőket, bevittek, röntgen, de semmi bajom nem volt, agyrazkodas se.

A legrosszabb ebben az esesben, hogy a szám tiszta homok lett és mivel fogszabis voltam akkor, telement az egész 😄

Meg kicsit fajt a fejem aznap és inkább aludtam, de szerencsére semmi maradandó

Ja és az 1. Kérdésem a kórházban az volt, hogy “ugye ma meg visszamehetek a taborba”

Másnap már újra lovagoltam

2019. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat. :)
2019. jún. 29. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!