Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon parázom, hogy leesek a...

Nagyon parázom, hogy leesek a lóról, nagyon fog fájni?

Figyelt kérdés
Már két éve lovagolok, és szerintem nemsokára bekövetkezik az első esésem. Nagyon parázok, de ettől még szeretném folytatni ezt a sportágat. Tapasztaltabb lovasok, kérlek írjátok le, milyen volt az első esésetek, és hogy mennyire fájt, vagy fájt-e egyáltalán. Nagyon sokat segítene. Előre is köszi!

2019. jún. 23. 19:30
1 2
 11/15 anonim válasza:
40%

Amíg nem törik szét a lovagló sisakod, addig nem kell aggódni.

Én akkor estem le először, amikor a legvadabb lovon kellett ügetnem, egy ló elvágtázott mellettem nekiindult, és a nyakába estem, mondtam inkább elengedem a kantárt minthogy áttaposson rajtam s 3 hétig fájt :P

2019. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A lovagló sisakot kobaknak hívják, utolsó. És amúgy ha nem törik el a kobakod de eltörik pl a lábad vagy a kezed vagy a gerinced az is nagyon tud fàjni azért.....
2019. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat☺
2019. júl. 10. 06:59
 14/15 anonim ***** válasza:

Annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy a biciklivel is el tudsz csúszni, az autó is elüthet ha nem figyelsz, sőt akármelyik pillanatban szívrohamot is kaphatsz. Ha az ember rendeltetésszerűen lovagol, lecsökkentheti azt esések számát (mély, biztos üléssel) , illetve esni is meg lehet tanulni, ha a véletlen bekövetkezne (mert általában megtörténik), akkor ne legyen súlyos a sérülés.


Persze vannak olyan esések, amin mindezek alig segítenek (militarynál), de ha már az esések nagy részét ki tudjuk küszöbölni, már nagy segítség tud lenni.

2019. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm,igaz amit írtál. Mostmár kicsit másképpp gondolok az esésre:)
2019. okt. 13. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!