Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tartják hülyeségnek?...

Miért tartják hülyeségnek? Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Van három nőstény és egy kandúr cicam.

El szeretném már évek óta vinni őket ivartalanításra,de eddig nem volt pénzem.Most értem el azt a kort,hogy diákmunkára tudjak menni.Jelenleg is ott vagyok és ha megkapom a fizetésem elviszem a cicáimat műtetni.


Mondtam is szüleimnek,hogy én erre szeretném költeni a pénzem,de ők nem engedik.Szerintük hülyeség és felesleges.



Az egyik cicám 4 éves 3 alomnyi kiscicája volt már.A másik 3 éves neki egy volt.A harmadik nőstény pedig egy éves neki egyszer sem volt még és remélem ez így is marad.

A kandúr még kicsi 12 hetes lehet őt utcáról mentettem.

Minden évben én gondoztam a kiscicákat ha esetleg elpusztultak én ástam el őket és én sírtam értük.Többszőr hazudtak már,hogy kell a munkatársaiknak cicus és elviszik nekik.Ilyenkor kirakták őket valahol az erdőbe :(

Emiatt is sírtam,hogy lehetnek ilyenek.

Én akkor is és most is minden tőlem telhetőt megteszek értük.Már nem viszik őket el,mert feljelentéssel fenyegetőzőm.


Nem akarják,hogy erre költsem a fizetésem.Azt akarjak vegyek inkább ruhákat magamnak.

De én már évek óta el akarom vinni őket ivartalanításra és meg is fogom tenni velük vagy nélkülük.

Hogyan győzhetném meg őket,hogy ez a helyes út?

Nekik egy forintba sem kerülne csak jó lenne ha nem kellene buszoznom a cicákkal,mert lehet fel sem engednek ha vissza fele még az altató hatása alatt lesznek.



2019. júl. 19. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell meggyőznöd őket? Megkapod a fizut aztán elviszed a macskákat ivartalanításra.


Hívd fel a helyi állatmenhelyeket, vagy állatmentő szolgálatokat, ők biztos, hogy fognak tudni segíteni.

2019. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Mesélj nekik történeteket. Itt az enyém:


Micike cicám amint ivarérett lett, ment az utcára csavarogni és keresni a bakokat. Már a harmadik alom is kint volt, mikor a negyediknél már nem ment a szülés. Egy kiscica jött világra a többi benne maradt a hasában és ott kezdtek el megrohadni benne a kölykök. Zöldet hányt és zöldet fosott a macskám. Mar tiszta sovány volt. Anyam is idióta és azzal jött hogy biztos rosszat evett. Na én nem hagytam ennyiben és kértem apámtól pénzt, hogy elvihessem orvoshoz. Egy hét szenvedés után sikerült dokihoz vinnem. Utolsó pillanatokban vittem, mert ha kések még ezzel 1-2 napot akkor meghalt volna. Azóta is boldog és egészséges cica.


Másik sztori:

Két fiú cicám mindig csavargott. Csak enni jártak haza. Volt mikor 3 napig nem jött haza az egyik. Na megelégeltem és ivartalanítattam a két fiút. Az egyik aki kedves cica volt az nem változott, másik aki magánakvaló volt az meg egy bújós, kezes cica lett. Nem csavarogtak el csak max 3 háznyira mentek a kiscsirkék miatt, de megszűnt a jelölgetés meg a csavargás problémánk.


Ez meg pláne nem szép anyádéktól, hogy nem engedik ivartalaníttatni de azért a kiscicákat te ásd el. Nagyon felelőtlenek. Ne mondd el nekik mikor kapsz fizetést és ha kell akkor titokban vidd ivartalanítani őket.


Egyrészt megelőzöd hogy halott magzatok által pusztuljon el a macska, a fiúknál megszűnik a jelölgetés meg a csavargás. A nőstény kisebb eséllyel kap méhgyulladást vagy cisztát. A felesleges almokat sem neked kell majd eltenni lábalól. Bár én ezzel kezdeném anyádéknak hogy ha az ivartalanítás ellen vannak akkor ássa el ő a kicsiket ha ennyire akarja vagy keressen nekik olyan gazdát ahol ellenőrizni tudjátok milyen sora van a kicsinek és ha ezt nem teszi meg akkor szólsz az állatvédőknek.


Az ilyen régimódi felfogású emberek mjatt van ennyi halott állat. Nem is értem miért jó az hogy évente kell állatokat gyilkolnotok a felelőtlenségetek miatt. (Ezt most ne vedd magadra nem rád céloztam)

2019. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Doros ***** válasza:
100%

A buszsofőr megfelelő szállító kosárban (box a legjobb) simán felengedi a cicát, nem követelmény, hogy ébren legyen. Emiatt ne aggódj.

Igazad van, vidd véghez.

2019. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell az engedélyük? Elviszed őket műttetni és kész! A te pénzed! A szüleid primitívek, önzőek és ostobák, az ilyenek miatt omlik lassan össze az országban az állatvédelem!
2019. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Már egy láttam egy ingyenes ivartalanítási akciót jelentkeztem is,de nem jött még vissza jelzés és nem akarok várni hónapokig,mert lehet nem is válogattak be.


Apukam elásná a cicákat,de ő sose nézi őket és elmegy dolgozni és mikor én kimegyek hozzájuk akkor láttom,hogy elpusztultak és nem hagyhatom őt őket egész nap a többi kicsi közt.


El viszem csak drágább lesz sokkal,mert csak egy szállítóm van így négyszer kell majd fordulnom.Ha ők el vinnének akkor el lennének egy nagyobb dobozba is.

2019. júl. 19. 15:47
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Ebben az esetben nem kell a szüleidre hallgatnod..
2019. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy csak ivartalanítsd a kandúrt. Ne tartsd kint a macskákat, mert tilos, és ennyi macska hihetetlen nagy károkat képes okozni.
2019. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Az a gond,hogy már az első alom megszületése előtt szólnod kellett volna az állatvédőknek. A macska nem fogyóeszköz. A szüleidre meg ráférne egy alapos feljelentés,meg egy igazán maszkulin állatvedő úr erős püfölése. Nem normálisak...


Macsket meg nem kéne kintinek tartani,mert az ivarosság is nagy gond,de ha elcsapja a kocsi (ezzel akár balesetet okoz) vagy megmérgezik,te akkor is csak bőgni tudsz majd? Ne! Csinálj zárt kifutót,vagy macskabiztos kerítést. Nem egy nagy összeg,neten fenn vannak technikák. Védd meg a macskáidat,ha szereted őket!!

2019. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Tuti biztos vagyok, ha szólsz a helyi állatmentőknek, akkor a szállításban fognak segíteni. De azt is el tudom képzelni, ha facebookon kiírod, akkor lesznek jelentkezők az ismerőseid között, akik szívesen elvisznek a cicákkal együtt.

Amúgy szerintem jobban jársz, ha nem egyszerre csináltatod mind, mert azért figyelni kell rájuk utána, meg varratszedésre vinni. Három egyszerre azért megterhelő lehet.

2019. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom őket bent tartani.Szüleim nem szeretik a cicákat így nem jöhetnek be.

Utcára meg nem nagyon járnak ki.És egy zsákutcában lakunk ahol kevés kocsi jár.


Végül elvisznek majd kocsival és felszívodó varratot kapnak majd,hogy ne kelljen visszamenniük.


A szüleim normálisak a kutyáink mind ivartalanítva vannak őket a szüleim vitték és fizették is.Tudják,hogy a kutyusokat ki kell nekik fontosak a kutyák,de a cicák nem.Nem szeretik a cicákat és ezzel nem is tudok mit kezdeni

A cicákat én sem akartam csak egyet,de mindegyiket ajándékba kaptuk valakitől(ballagás,stb)

2019. júl. 19. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!